Безвъглехидратна диета - Тема №12

  • 49 672
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
  Не, че има някакво значение, но аз не съм си измисляла каквато и да е диета до сега! Ако погледнете първите теми ще видите, че не аз съм авторката, аз само продължих да пускам темите с времето.
  На мен ми е все тая дали диетата се казва БВ, НВД, Аткинс или нещо друго, но аз не го свързвам с Аткинс, защото до колкото знам там са позволени млечните, а тук не. И да, това не е ниско-мазнинна диета. А щом сме на измислена диета и момичетата "магически" свалят килограми значи не е чак толкова измислена.
  И щом ние сме били дребнави относно името на диетата защо Enze продължаваш да упорстваш, че сме на Аткинс? И да е така какво от това? Наистина не виждам смисъла на постовете ти, уж си наясно с диетите (това си личи), а си се заяла за едното заглавие.
И моля да се пази добрия тон  втемата, никой не е "жалък" или "смешен", защото не знае колкото теб. Тук сме за да обменяме опит и да си помагаме.
  Явно си искала да ни отвориш очите, че сме на Аткинс - добре! На Аткинс сме! Нещо друго?
Благодаря ти за достойния отговор,Лаленце-детенце   newsm10   !Никъде не съм споменавала,че с Аткинс не се отслабва,такова нещо не съм казвала.Не съм наричала никого с обидни думи.Излагам тезата си,аргументирам се,това е всичко.Дори и тонът ми не е заядлив.Ето-ти ми каза ,че това е диетата на Рене Зелуегър,а аз просто ти отговорих.......Въобще не се стремя да обиждам някого,защо се афектирате толкова от постингите ми,идея си нямам.

# 76
  • Мнения: 517
Още една седмица почивка.. и започвам,че станах като прасенце..

# 77
  • Мнения: 52
Добро утро виждам че отново никoй не пише и отново никoй няма тук.Нека аз да напиша колко свалих.Вече сам 70,900 което значи че съм свалила 0,600гр. не са много за два дни но е нещо.Продължавам напред успех на всички

# 78
  • Мнения: 94
Хей!Тук съм вече !"Заблудената" на плодове се завърна...и почвам проверките Joy - кой хапва режимно и кой не!Скоро чакам и Абито да се върне,че да става купонче тука...Инак като гледам - не пишете брейййййййй #Cussing out!
Аз спрях цигарите(пожелавам същото на всички редовни пушачи тука)!  bouquetДнес ми е първи ден и до 30-ти няма мърдане - няма да прегреша,че искам още едни спешни 10 кила:))))))))..
Следя с инерес  добронамерените  Laughing посещения на нашата загрижена скучаеща приятелка еnze..Не съм се намесвала досега,че последните няколко месеца бях на друг режим,но тук съм вече Hug и приятелко enze по-добре си пиши в плодовете,където напоследък чета ,че се подвизаваш:)))))))))...Wink
Лаленце,благодаря ти ,че поддържаш темата и даваш възможност на всички ни да имаме свое кътче в нея  bouquet!
Не съм ви казала   може би ,че Ети беше в Бургас и се наядохме със сладолед и пица  Sick и я водих малко на плаж.Срещата беше адски приятна...Чакам и Абито  през август..
Поздрави на всички и успешен ден!
За отчета - закуска Sick 2 в 1  на Якобс.
Обяд - пилешко бутче  печено..
 

# 79
  • Мнения: 4
Здравейте момичета кокичета Laughing!Аз скоро не съм се навъртала насам, но все нямах време.Старите ми БЕЗуспешни опити с диетаката останаха на заден план.Преди .......мин.месец така се заинатих, че  в сряда вече съм на 24-и ден Embarassed newsm44 newsm44 newsm68 .Не мога да повярвам!До сега никога не съм успявала да мина границата от 20-и ден(това беше най-дългото ми удържане)Не съм се теглила, не съм се мерила, ще го направя в сряда или не ......в четвъртък сутринта.Мисля че на кг не съм свалила кои знае колко, но сантиметъра трябва да си каже тежката дума.Заедно с диетата ходих и на фитнес около 2-3 пъти седмично.Чувствам се добре.След края мисля да изкарам 1-2 дни на диня и к.мляко, че много ми липсват, след което бавно и постепенно си продължавам НВД в по-лекия й вариант с млечни.Не мисля да повтарям БВД ......за сега, бъдещето ще покаже.Най-хубавотоот всичко е , че не ми се яде  сладко, нито тесто и разни такива, само плодове и  кис.мляко

Ензе,диетата се нарича Безвъглехидратна, защото зеленчука който хапваме се усвоява на почти 100%, т.е. на организма му трябват повече калории да ги преработи, отколкото  приема със самия зеленчук.Освен това повечето въглехидрати от зеленчуците са фибри, които както знаем се изваждат от общите въглехидрати в грамове.Някои изобщо не смятат зеленчука към общият си калориен прием, нито смятат въглехидрата, освен ако не минат 5 кг дневно.(да подчертая че става въпос за позволените в диетата зеленчуци)И ....Първият етап на Дюкан не е БЕЗвъглехидратен, защото освен блуткавите млечни които той препоръчва, също има и едни трици, които никак,ама никак не са БЕЗвъглехидрати.Също пишеш, че би избрала Дюкан пред Аткинс - ГОЛЯМА грешка (лично мнение,не те убеждавам в каквото и да било.Обичаш да четеш-направи го и сама ще стигнеш до този отговор)

# 80
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Също пишеш, че би избрала Дюкан пред Аткинс - ГОЛЯМА грешка (лично мнение,не те убеждавам в каквото и да било.Обичаш да четеш-направи го и сама ще стигнеш до този отговор)
Поговори с някой доктор,първо с диетолог,после с кардиолог.Прочети и двете книги и тогава ръси мозъци.........Диетата на Аткинс е всепризната за една от най-вредните,особено за сърдечносъдовата система.Няма да задълбавам,че понятията са ти...... #Crazy    .На тебе ясно ли ти е,че ако изядеш само 1кг.чушки,или домати,ще ометеш толкова въглехидрати,че все едно си хапвала лебец......Ти ми говориш за 5 кг......   #Crazy   .Много неподготвена се изказваш.Лаленце,прости ми,не искам да бъде груба,но тези обяснения ме изкараха извън нерви....Това с 5-те кг. зарзават........Не,не,няма смисъл..........
П.П.И...мила,за триците,явно не си наясно за какво служат(а тяхното усвояване е по-малко дори и от това на зарзаватите).При хапване на толкова месо(дори и най-постното) има реална опасност от повишаване нивата на холестерола,а триците "Улавят",така да се каже голяма част от лошия халестерол.Както и пектина,и лененото семе,м/у впрочем.А пък и помагат срещу пълния спек,който би се получил по време на протеиновите дни.
Айде,със здраве    Hug   !(и да си кажа само-ако продължа да виждам неаргументирани отговори,и аз ще продължа да пиша,а едва ли някой иска това    hahaha   )

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 13:40 от enze

# 81
  • Мнения: 94
За триците е верно,че не се усвояват..,но за холестерола не съм съгласна!Аз ЛИЧНО си правих изследвания докато бях на нашия режим и мога смело да заявя,че добрия холестерол ми беше на чудесно ниво,а лошият нисък(ама сега ако ме питаш за конкретни цифри не помня точно)!!!..
Няма смисъл от никакви спорове(гледам да съм деликатна днес,че от сутринта ми казаха,че съм била заядлива )КАКТО И ДА СЕ КАЗВА ТЕМАТА НИ ( НАШАТА ТЕМА, КОЯТО ДЕЙСТВА КАТО МАГНИТ ЗА ENZE) Joy Joy hahaha,КОЛКОТО И ДА Е "ОБЪРКАНА ,ГРЕШНА И ВРЕДНА" - НИЕ ВСИЧКИ СТОИМ ЗАД НЕЯ  И ТОЗИ, КОЙТО Я ПОДДЪРЖА, ПОРАДИ ФАКТА ,ЧЕ ТОВА Е НАШИЯТ ИЗБОР ЗА БОРБА С ИЗЛИШНИТЕ КИЛОРАМИ И ТОЙ ДАВА ЕФЕКТ!!! newsm10 newsm74 newsm81

# 82
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
   Hug  ,    Peace   ,    Hug   ,

# 83
  • Мнения: 4
Също пишеш, че би избрала Дюкан пред Аткинс - ГОЛЯМА грешка (лично мнение,не те убеждавам в каквото и да било.Обичаш да четеш-направи го и сама ще стигнеш до този отговор)
Поговори с някой доктор,първо с диетолог,после с кардиолог.Прочети и двете книги и тогава ръси мозъци.........Диетата на Аткинс е всепризната за една от най-вредните,особено за сърдечносъдовата система.Няма да задълбавам,че понятията са ти...... #Crazy    .На тебе ясно ли ти е,че ако изядеш само 1кг.чушки,или домати,ще ометеш толкова въглехидрати,че все едно си хапвала лебец......Ти ми говориш за 5 кг......   #Crazy   .Много неподготвена се изказваш.Лаленце,прости ми,не искам да бъде груба,но тези обяснения ме изкараха извън нерви....Това с 5-те кг. зарзават........Не,не,няма смисъл..........
П.П.И...мила,за триците,явно не си наясно за какво служат(а тяхното усвояване е по-малко дори и от това на зарзаватите).При хапване на толкова месо(дори и най-постното) има реална опасност от повишаване нивата на холестерола,а триците "Улавят",така да се каже голяма част от лошия халестерол.Както и пектина,и лененото семе,м/у впрочем.А пък и помагат срещу пълния спек,който би се получил по време на протеиновите дни.
Айде,със здраве    Hug   !(и да си кажа само-ако продължа да виждам неаргументирани отговори,и аз ще продължа да пиша,а едва ли някой иска това    hahaha   )


Първо:Аз ти говоря съвсем номално, а ти нещо май ми повишаваш тон, Ензе!Второ: За да кажа(напиша ) всичко, значи ,че не си го измислям.Разбирам че се ядосваш,лошо обаче че  си затворена в някакъв порочен кръг и нямаш мърдане от него (доктори, и не чак дотам......, ако ме разбираш)За триците - не се усвояват именно фибрите, затова и овесените трици имат 66 гр. въглехидрат, 15 от които са фибри и именно те не се усвояват - другите са си хлебеца, за който говориш, а за чушките - ако изядеш 1 кг - 200 ккал, организмът ти ще изразхдва 250 за да ги преработи, но за да може да си извлече всички необходими витамини и минерали трябва да има и мазнини (особено важните А, Д,Е витамини са мастноразтворими), нещо, което при любимият ти Дюкан липсва.
Енза не искам да споря повече, видно е че си губя времето, защото ти си си наумила нещо и никой не може да го промени.Хайде със здраве (както казваш и дано не страдаш след време/защото тогава ще стане ясно, не сега/  с този ниско въглехидратен, ниско мазнинен  режим)

# 84
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Кой,аз на нискомазнинен???   Joy   Joy    Joy   Няма такова нещо......Нали шЪ пукна с тоя спорт,ако не вкарвам никакво гориво   Joy  .Няма повече матап,то всичко си е майтап.......Жу Жу,нИ сЪ връзвай тлкУ   Hug  .И аз съм на НВД(при това постоянно,че иначе се ошишквам  Laughing  )    Peace   ,споделяла съм го вече.....(а откъде реши,че Дюкан ми е любим......   #Crazy  ,щотУ той ми е толкова любим,колкото и Аткинс   Mr. Green  )Айде,стига с глупостите ми,че напрао......   Laughing   Laughing   #Crazy  


пропуснала съм да отбележа,че както всички знаят,количаството трици на ден е 3 суп. лъж.= на около15г.,а това май прави около 10г въглехидрати.докато в 100г. чушки има около 5г.........(значи в кило има..колко....50г?)не искам да издребнявам,но като ми обяснява някой нещо,поне да съобрази......

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 15:29 от enze

# 85
  • Мнения: 4
Кой,аз на нискомазнинен???   Joy   Joy    Joy   Няма такова нещо......Нали шЪ пукна с тоя спорт,ако не вкарвам никакво гориво   Joy  .Няма повече матап,то всичко си е майтап.......Жу Жу,нИ сЪ връзвай тлкУ   Hug  .И аз съм на НВД    Peace   ,споделяла съм го вече.....(а откъде реши,че Дюкан ми е любим......   #Crazy  ,щотУ той ми е толкова любим,колкото и Аткинс   Mr. Green  )Айде,стига с глупостите ми,че напрао......   Laughing   Laughing   #Crazy  

Аз не се връзвам, просто ти толкова защитаваше Дюкан , че останах с това впечатление.Съжалявам за грешката!
Браво за спорта и аз съм запалена, храни се разумно и всичко ще е както трябва1 Hug


Това за 5-те кг естествено беше преувеличено, именно с цел да покажа че почти никой не може да изяде толкова и затова да не си  го слагаме на сърце.Примера с чушките беше същият, защо се хващаш директно за упоменатите цифри.Просто примери!

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 16:29 от juju_n

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 163
Здравейте, момичета!   bouquet
От днес и аз съм при вас, пожелайте ми "успех" !:)
Това е първата диета през целия ми живот,която ще се опитам да спазвам,дано да успея,че имам голяма нужда....
Миии ... освен да се представя  Laughing Аз съм Стела, на 21години и от днес съм с вас  Embarassed Все още не съм си взела кантарче и немога да си кажа началните мерки,но тия дни ще се сдобия и с такова чудо.

Да се отчета за днес: кафе, пил.филе на скара,едно доматче и четири маслинки и водичка, странно за сега не изпитвам глад  newsm78 .... дано да успея Simple Smile
Браво на всички вас,които имате воля и успявате   bouquet

# 87
  • Мнения: 94
Стеле,добре дошла  bouquet(днеска а посрещам новите:)))))),защото започнах нов етап от днес.Значи си с мен!Не брой толкова доматите(изключи маслините, а включи по чаена лъжичка зехин ехтра)Simple Smile)))).Успехът ти е сигурен - само трай 24 дни с нас и ще се убедиш сама;))

# 88
  • Мнения: 94
За отчета :2 пържени яйца,салата на корем и после късня вечеря - пилешко в уок с патладжан ,тиквички,лук и чушки:)...

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 163
Благодаря за посрещането, Ели  Hug (надявам се,че може така да се обръщам към теб Simple Smile )
Аммм...за маслините незнаех,че трябва да ги избягвам,понеже ги видях в разрешените и си хапнах няколко  Embarassed
Надявам се да изтърпя 24те дни,че не ми харесва да съм приблизително 76 (незнам точно) килограма....ама претърпях една трвма и си ги нося вече 3-4 години  ooooh!
Да се отчета за вечеря: италианска салата без сос и водаааа....
Лека нощ,момичета!

Общи условия

Активация на акаунт