Коя от двете коли да изберем ???

  • 13 385
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 301
Опел ,произведен след 1995г също не гние.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 333
Със сигурност реното бих избрала.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Стига с този Опел, че вече е смешно! Simple Smile Здрав, не се чупи, не гние.... бля-бля, клише, при това невярно! То затова няма нито един магазин за авточасти за Опел и в сервизите не влиза такава кола.  Mr. Green
Който поне веднъж в живота си е притежавал френска кола никога не би си взел Опел.
Ние имаме Ситроен ZХ, на 13 години е. Преди седмица се возих в чисто новата Тойота Корола на нашият кум. Е, ако щете ми вярвайте, Ситроена си вози много по- комфортно. Факт!
За 4 години, откакто имаме тази кола, един единствен път е била в сервиз и то заради климатика, само консумативи се сменят и нищо друго.
Как можете да сравнявате френския финес с немското дърво не знам!? Simple Smile

# 18
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Ние имаме Опел Зафира. Невероятно удобно возило - комфортно, място, пространство, качество.

Препоръчвам с три ръце.  Peace

# 19
  • Мнения: 4 465
Северина и аз съм фен на френските(от скоро и на италианските) и не понасям Опел и VW, но в случая примера ти не е удачен Hug
ZX и AX са моделите на Ситроен, които са легенда като комфорт и качество.  Няма как да ги сравняваш особено с Тойота купена в България. Изпълнението за западния пазар просто е съвсем различно.Аз преживях разочарование от качеството на возия и изпълнение на Пежо 307 купено от бълг.вносител...е няма такава кочина newsm78.

Към авторката ...не робувайте на марки и това какво ви казва тоя и оня. Аз карам от 4 години Пежо 306, за което всички ми говореха колко е крехко, предница, заден мост...дъра - бъра..Голия факт е че тези години съм дала не повече от 300лв. за дребни ремонти при всекидневно каране в София. Сега същите специалисти цъкат пак и признават, че този модел на Пежо е много успешев.
Пред покупката съм на 5 лична кола, все от различни марки и се убедих, че тя колата сама те избира. Щом почна да мисля само за нея после, значи е мойта.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 992
Около 5 години аз карах рено, а съпругът ми - опел, купувахме ги горе-долу в един период. На реното са по-скъпи частите, при аналогични ремонти на опела се сменяше само 1 чарк, а на реното - цял модул.
Рено ми е слабост, но от практична гледна точка мисля, че опелът е по-добре.

# 21
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Естествено Зафирата.

Кола от страната на ми****те не се купува.

Имали сме и Пежо и Зафира.
Еми разликата е огромна в полза на Опела.
Несравними са даже.
Това с по-елегантното возене на френската кола е вятър работа.

# 22
  • Мнения: 7
Ако искаш комфортна возия - Реното.
Ако искаш по евтина поддръжка и корава машина - Опела.
И двете коли си имат предимства и недостатъци.
Под предвид че ще се движи из града повече някой от тях ще ви обегнат.
Като цяло обаче Зафира дизел за градско си е по добре от Реното.
Френските коли са с по калпаво окачване,но пък иначе немските имат по тежка возия.

# 23
  • Мнения: 972
Френските коли са с по калпаво окачване,но пък иначе немските имат по тежка возия.

Как ли пък не !
Сигурно мерцедесът има тежка возия! smile3512
Някой май не разбира от коли...

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Сменили сме доста (стари) коли, най-комфортни са ми френските. Бих се доверила на френска.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Реното си е рено.Баж Сценика не го харесвам особено,но е за предпочитане пред Опела.Вярно е че на френските коли частите са малко по-скъпи,но карат повече.
Работя в магазин за авточасти Опела и VW ги работим наизуст почти без да ползваме каталог,направете си изводите.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Едни приятели имат такова Рено и са много доволни. Аз съм карала и Рено и Опел, но 19 и Корса. И двете бяха супер здрави и издръжливи - късмет. Иначе половинката даде гласа си за Зафирата.  Успех в избора и да се похвалиш после!   bouquet
Може да сложиш анкета.  Peace

# 27
  • Мнения: 2 992
Преди малко зададох твоя въпрос на съпруга ми, който от 1994г. се занимава с внос на автомобили, преди това имаше и магазин за авто части. За мен е доста компетентен и досега не е подвеждал никого с мнението си.
За съжаление първото , което ме попита беше "за бензин или дизел става въпрос". Отговорих на посоки "Бензин", защото не си уточнила, а щеше да ме отреже, ако кажех, че е за форумско мнение.
Отговорът "И двете коли си имат и плюсовете и минусите, но двигателя на реното е по-добър".
Съвет от мен: При втора употреба автомобил ,трябва да попаднеш на читав автомобил независимо каква марка е. Търси автомобил със сервизна книжка и преди да го купиш го закарай на познат майстор да го погледне.
Успех с избора!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 103
 Благодаря на всички за мненията  bouquet. В интерес на истината аз клоня повече към Реното, повече ми харесва като дизайн, пък и е една идея по-къса от Зафирата, което си има значение при паркирането в градски условия. От друга страна мъжът е повече за Опела, като основното което ми изтъква е, че според него бил по комфортен и удобен за каране, а пък педалите на Реното били много твърди и много близо един до друг. Аз все пак си мисля, че с това се свиква щом толкова хора карат тази кола и са доволни. В момента сме с Опел Корса и съм съгласна, че се кара много по-удобно от други марки, на които съм се качвала, но Рено не съм пробвала.   

# 29
  • Мнения: 5 173
Съвет от мен: При втора употреба автомобил ,трябва да попаднеш на читав автомобил независимо каква марка е. Търси автомобил със сервизна книжка и преди да го купиш го закарай на познат майстор да го погледне.
Успех с избора!
Това е много важно, независимо коя марка ще изберете Peace.

Общи условия

Активация на акаунт