Бихте ли станали донор?

  • 5 508
  • 139
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 770
Бих, разбира се. Ако може част от мен, която е ненужна на душата ми да помогне на някой да живее ще е хубаво да свърши някаква работа за последно.

Хората, които ги е страх да не ги погребат живи могат да са сигурни, че ако дарят сърце нямат шанс да бъдат живи в гроба. Същото е и след кремация. Wink

# 61
  • Мнения: 1 192
Ще го имам предвид като му дойде времето  newsm10 smile3503

# 62
  • София
  • Мнения: 8 348
Странно сигурно е усещането да загубиш дете, а сърцето му да тупти в някого,
който ходи на работа, спи, някъде.

приятелката ми казва, че това и носи успокоение
част от детето и е още жива

# 63
  • Мнения: 3 634
Копирам един от коментарите под статията...

Пишат се (и се помнят) имената на всякакви политици, псевдо звезди и всякаква паплач а, В СТАТИЯТА ВИ САМО ИМЕТО НА МОМИЧЕТО НЕ ВИДЯХ!!...? Почивай в мир добър Човеко. Съболезнования на всички близки и на целия Свят за загубата. Дано накара поне 4 човека да бъдат по-добри. БРАВО БГ ЖУРНАЛИСТИ.


Не е написано, защото от полицията отказаха да го съобщят. Най-вероятно по молба на роднините.

Славина!   Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Казаха го по новините на БТВ.

# 64
  • Мнения: 4 892
A бащата на момичето се казва Славчо, майката - Благородка....../така пише в Труд/. Странна ирония, съвпадение или чиста случайност....
Поздравявам ги за решението им, дано помогнат и подарят живот на други хора.

Аз нямам категорично отношение по въпроса с донорството. Разколебаха ме преди години, когато дебатираха в парламента.......
Може да преосмисля.

# 65
  • Мнения: 1 817
Цитат на: Фър-р-р Бъз-з-з
[/quote

Славина!  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Казаха го по новините на БТВ.
Да току що го гледах по новините. Даваха бащата на Славина. Колко ли  трудно се взема такова решение...
 newsm20

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 440
По стечение на обстоятелствата двамата със съпругът ми и по-малкото ми дете се регистрирахме и изследвахме  за евентуално донорство на костен мозък в Александровска болница преди време.Тогава платихме доста солидна сума.Сега доколкото знам е безплатно.Призовавам и умолявам всички които имат сърце да го направят.Не е никак страшно и болезнено.Вероятноста да ви се обадят е незначителна , но все пак вие може да спасите един човешки живот .При това риск за донора почти няма.Искам да ви кажа,че  дори да се изследва цяла България /което е невъзможно/ от всички  едва пет човека ще отговорят по съвместимост на един.Толкова е рядко да има съвместимост и затова трябва колкото се може повече хора да го направят, защото  никой не е застрахован от това голямо зло.

# 67
  • Мнения: 1 217
Да, бих станала донор.
PEPABS , недай си боже, при евентуална злополука мисля, че пак се правят задължително изследвания за състоянието на донора/органите. Защо е нужно предварително ? Пък и не е приятно да мислиш без никаква причина за това.

# 68
  • Мнения: 22 523
Както вече написах не бих дарила органите си след смъртта.
Но по въпроса с донорството на костен мозък, да, бих станала такъв донор.

# 69
  • Мнения: 4 892
Пък и не е приятно да мислиш без никаква причина за това.

В смисъл?

# 70
  • Мнения: 1 192
Да, бих станала донор.
PEPABS , недай си боже, при евентуална злополука мисля, че пак се правят задължително изследвания за състоянието на донора/органите. Защо е нужно предварително ? Пък и не е приятно да мислиш без никаква причина за това.
Костният мозък се взема от живи донори, а за починалите наистина правят изследвания, дори близките да са съгласни, може да не отговарят на условията, за много органи има значение и възрастта...

# 71
  • Мнения: 81
Да, дори и злоупотребите не ме вълнуват, все пак при човек отива нали.

# 72
  • Мнения: 1 217
Пък и не е приятно да мислиш без никаква причина за това.

В смисъл?
В смисъл, че като се събудиш сутрин първата ти мисъл е да се зарадваш на слънцето, а не да мислиш за моментите, когато вече няма да го виждаш.
Иначе знам, че и от живи донори се взема костен мозък, но мислех, че става дума само за най-тежките, невъзвратими случаи, при които не бихме имали нищо против да сме донори. Досега само кръв съм дарявала, но  преди и след и двете бременности имах анемия, та незнам дали още съм подходяща за донор.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 23:36 от хайдут велко

# 73
  • Мнения: 212
Брей много донори много нещо бе. Интересно защо тогава по новините когато говореха за това момиче Славина, докторите казаха че на практика много рядко се намират донори на органи. Как се получава тоя парадокс - тук пълно с донори а на практика донори няма...  Thinking

# 74
  • Мнения: 1 217
А ти бил ли си донор ?

Общи условия

Активация на акаунт