Туристическа виза за САЩ

  • 153 654
  • 529
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 20
Благодаря, ще се оправя някак!  Simple Smile

# 121
  • Мнения: 2
Здравейте. Наскоро кандидатствах за туристическа виза и ми дадоха. Проблемът е, че мислех, че туристическите визи са валидни за 10г, а на моята виза пише, че е валидна за 6месеца.  Някой може ли да ми обясни защо се е получило така.

# 122
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Здравейте. Наскоро кандидатствах за туристическа виза и ми дадоха. Проблемът е, че мислех, че туристическите визи са валидни за 10г, а на моята виза пише, че е валидна за 6месеца.  Някой може ли да ми обясни защо се е получило така.

Здравей, първо честито за визата  bouquet

За съжаление няма как да знаем, защо са ти дали 6 месеца, а не 10 год, доста е субективно всичко...  На моя приятелка родителите като идваха за първи път ходиха на интервю поотделно, на жената дадоха 10 г. виза, на мъжа - 6 м.  newsm78
Вече при второто кандидатстване на баща й наскоро, му дадоха 10г. виза  Peace


# 123
  • Мнения: 11
Тези всички допълнителни документи, които всички вие казвате, че представяте преведени и заверени ли са от преводаческа агенция или ги подавате на български както са. Извинете за глупавия въпрос.  Confused

# 124
  • Мнения: 2 980
Документите не е необходимо да бъдат преведени, подават се на български. Само гледайте да не давате оригинали - само фотокопия (не е необходимо да са нотариално заверени), защото не са длъжни да ви върнат никакви документи.

# 125
  • Мнения: 2
Здравейте,
Имам следното запитване. Имам 6 месечна туристическа виза , която не съм използвала. Тя изтича май месец 2012. Ако кандидатствам февруари месец за студентска работна виза J1 за лято 2012, дали ще канцелират  туристическата ми виза или е възможно да имам две визи в паспорта си?
Благодаря предварително!

# 126
  • Мнения: 11
Документите не е необходимо да бъдат преведени, подават се на български. Само гледайте да не давате оригинали - само фотокопия (не е необходимо да са нотариално заверени), защото не са длъжни да ви върнат никакви документи.

Благодаря за отговора.
В случай, че откажат да дадат виза доколко намалява шансът следващ път при кандидатстване да речем след 12 месеца?

# 127
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Благодаря за отговора.
В случай, че откажат да дадат виза доколко намалява шансът следващ път при кандидатстване да речем след 12 месеца?

За да ти дадат виза след 12 месеца, нещо в статуса ти трябва да се е променило, тоест връзките ти с България да са се задълбочили (годеж, брак, имоти, следване в колеж и т.н)
Като цяло си е доста субективно, знам за хора, които са взели виза на 2ро или 3то кандидатстване, като не са имали промяна в статуса  Simple Smile

# 128
  • Мнения: 11
Благодаря за отговора.
В случай, че откажат да дадат виза доколко намалява шансът следващ път при кандидатстване да речем след 12 месеца?

За да ти дадат виза след 12 месеца, нещо в статуса ти трябва да се е променило, тоест връзките ти с България да са се задълбочили (годеж, брак, имоти, следване в колеж и т.н)
Като цяло си е доста субективно, знам за хора, които са взели виза на 2ро или 3то кандидатстване, като не са имали промяна в статуса  Simple Smile

Разбирам. Ще се промени със сигурност, но ще бъде по-скоро козметично. Примерно да съм на по платена работа, ще мога да декларирам повече пари, и ще съм обиколил повече места дотогава. Би трябвало да помогне все пак.

# 129
  • Мнения: 11
А понеже основната ми цел на визитата в САЩ е да гледам ЮС Опън в Ню Йорк, струва ли си, да представям копия на билетите ми, че съм посещавал Ролан Гарос, Уимбълдън и турнирите в Рим и Мадрид? Или по-скоро ще прекаля ако ги представя? Някои от билетите не са поименни обаче, но на други имам точно моето име.

Последна редакция: сб, 17 дек 2011, 17:32 от foxy1013

# 130
  • The point of no return
  • Мнения: 822
А понеже основната ми цел на визитата в САЩ е да гледам ЮС Опън в Ню Йорк, струва ли си, да представям копия на билетите ми, че съм посещавал Ролан Гарос, Уимбълдън и турнирите в Рим и Мадрид? Или по-скоро ще прекаля ако ги представя? Някои от билетите не са поименни обаче, но на други имам точно моето име.

Според мен нищо не ти пречи да вземеш с теб копия на тези билети, които са поименни и на место да прецениш дали ще ти свършат работа Peace  Може консулът да те попита дали си ходил на други турнири, след като това ти е основната цел на посещението в САЩ Simple Smile

# 131
  • Мнения: 11
А понеже основната ми цел на визитата в САЩ е да гледам ЮС Опън в Ню Йорк, струва ли си, да представям копия на билетите ми, че съм посещавал Ролан Гарос, Уимбълдън и турнирите в Рим и Мадрид? Или по-скоро ще прекаля ако ги представя? Някои от билетите не са поименни обаче, но на други имам точно моето име.

Според мен нищо не ти пречи да вземеш с теб копия на тези билети, които са поименни и на место да прецениш дали ще ти свършат работа Peace  Може консулът да те попита дали си ходил на други турнири, след като това ти е основната цел на посещението в САЩ Simple Smile

Благодаря много за отговора. Ще го имам предвид.  Simple Smile
Сетих се още нещо, на което бях попаднал на скоро из нета.

Тъй като нямам имущество на мое име, може ли да използвам документ за наследство, че ще придобия такова от наследство при определени условия на родителите ми?

Последна редакция: пн, 19 дек 2011, 16:51 от foxy1013

# 132
  • Мнения: 3 241
На мен това последното ми звучи не много смислено.
 Confused Родителите могат да продадат имотите докато стане време за наследство.
Не ми се вижда критерий за обвързване със страната.

# 133
  • Мнения: 11
На мен това последното ми звучи не много смислено.
 Confused Родителите могат да продадат имотите докато стане време за наследство.
Не ми се вижда критерий за обвързване със страната.

Разбира се.
Ами, то може да се събори сградата от земетресение, в която имаш имот на твое име във всеки един момент и вече да нямаш. Или куп други неща да станат. По тази логика на практика не може да има документ, който да те държи някъде си за постоянно.  Wink

# 134
  • Мнения: 2 980
Имот, който евентуално ще наследиш, по никакъв начин не те задържа в страната.  newsm78 Какво пречи да останеш нелегално някъде и след двайсет-трийсет години пак да получиш наследство? Ако не се лъжа, в списъка за документите си беше записано, че можеш да покажеш собственост. Потенциалното наследство по никакъв начин не ти е собственост.

Общи условия

Активация на акаунт