Туристическа виза за САЩ

  • 153 640
  • 529
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 292
Дори на интервюто ми за годеническа виза разговорите както с българските, така и с американските служители, бяха само на български език. Тогава имаше друго семейство (мъжът беше и американски гражданин), консулът започна да разговаря с него на английски, но след няколко неуспешни опита да се разберат, преминаха на български.

# 196
  • Мнения: 2
Благодаря Ви lena1

# 197
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
задължително итервюто е на български.  Служителите говорят БГ даже и консула.  Явно си е политика в консулствата, че трябва да говорят езика.
Била съм на интервю, където имаше преводач до служителят, но леко терминологията на преводачката беше непозната по даден проблем и се наложи да говорим на английски само, но това са изключения.

# 198
  • Мнения: 8
Здравейте пак.Искам да попитам друго ако спечеля зелена карта задължително ли е да имам човек наречен "гарант" и не мога ли да си използвам зелената карта за заминаване в щатите без такъв човек...?Както и ако е задължително чували ли сте дали има такива хора срещу определена сума пари да се съгласяват да бъдат твой гарант до пристигането ти?

# 199
  • САЩ
  • Мнения: 170
Гарант или по скоро валиден адрес в САЩ ти трябват за да си получиш на него зелената карта като пристигнеш. Гаранта трябва да ти изпрати писмо за пред консулството. Мисля че на място като влизаш в САЩ можеш да промениш адреса на който искаш да ти пратят картата ако например гаранта ти се е преместил или ти си сменил мястото където отиваш.
Да, чувала съм за хора които срещу заплащане ти дават адреса си, но е рисковано. Трябва да си сигурен че тези хора ще си вземат обещаното и няма да те изнудват за повече пари когато ти получат картата.

# 200
  • Мнения: 8
Благодаря за отговора!  Peace

# 201
  • Мнения: 8
А какви са изискванията за гаранта ми?Трябва ли той да е с американско гражданство?

# 202
  • САЩ
  • Мнения: 170
Не. Трябва да е легално пребиваващ в САЩ.

# 203
  • Мнения: 2
Здравейте и аз искам да споделя с вас  не че някой знае какъв ни е шанса но ...с мъжът ми ни предстой интервю др. вторник имаме покана от моя дядо който живее от 1952г. в америка и е много богат човек попринцип всичките ни виждания през годините са били  като той е идвал в БГ. през 2003 имах отказ но тогава нито женена бях нито работех, доста по малада а и документите ми не бяха правилно попълнени сега тази година дядо ми става на 90г. и искам много да го видя -за последно 2007 беше тук но вече много му тежи пътя  та с моя мъж имаме покана от него... имаме детенце на 4 г. което няма да идва с нас документите който сме подготвили са служебни бележки като мажът ми работи като полицай т.е. в министерството на вътр. работи ще носим актове за раждане нашите и на детенцето достоверение за сключен гр. брак извлечения от банка 6000лв за билетите примерно - коли имаме 2 и долу-горе това е притесненията са ми че първо сама попълвах он лайн въпросите и може да съм допуснала някой грешки на някой въпрос да е трябвало да отговря да да не съм с не отговорила или по важно е там на място какво ще покажа и кажа -благодаря много !

# 204
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
според мен важното е това което си попълнил във формуляра и в деня на интервюто нещата да не се разминават.  Иначе нещата както ги описваш звучат правдоподобно и реално не планувате да имигрирате там за сега  Laughing
Успех и да се похвалиш след като вземете визите.

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 12:14 от T_e_A

# 205
  • Мнения: 2
не- искаме да  отидем и да го видм и естествено и Америка да се види Simple SmileSimple Smile да ще пиша стискайте палци

# 206
  • Мнения: 694
Здравейте, имам и аз едно питане....февруари посетих приятели в Америка. Останах там около месец, а на летището ми дадоха право на престой 6м. Прикачеха ми към паспорта част от формуляра който попълних в самолета. Когато си заминавах при чекирането служителката ми го взе, което според мен значи че е отчела моето напускане на държавата. Другия месец искам пак да пътувам до там, но не съм сигурна дали в тази календарна година мога да вляза още веднъж пак за месец или два. Визата ми е 10 год. туристическа.

# 207
  • САЩ
  • Мнения: 170
Щом си имаш валидна виза можеш.

# 208
  • Мнения: 1
Здравейте, имам въпрос: преди 5 години приятелят ми ходи на гости на приятели в САЩ, визата му изтече. Сега същите приятели канят него, мен и детето ни, което е на 2 години. На приятелят ми вероятно ще му дадат виза, въпроса е за мен и детето - имам имоти, имам постоянна работа, имам пари в банка. Дали да кандидатстваме с детето или без него?

# 209
  • Мнения: 2
Здравейте,
Аз имам конкретен въпрос. Предстои ми участие в конференция в ЩАТИте. Това, което ме притеснява е, че няма да кандидатствам за виза от България. В момента съм докторант към фирма в Германия - започнах докторантурата в началото на тази година. Това, което имам като документи е договор за наем на квартира, съответно, че съм регистрирана в Германия, като цяло всичко ми е легално. Тъй като когато си докторант във фирма е малко по-особено, имам и документ, който удостоверява, че съм записана и в университет като докторант (малко оплетено е). Също така имам и извлечения от заплатата ми за последните 4 месеца (реално от когато съм започнала). Имам съшо така и покана от организаторите на конференцията.
Освен това от май до октомври 2011 бях Еразмус студент пак в Германия, а след това от октомври до края на декември бях в България, където защитих магистраутрата си.
Искам да попитам дали тези документи, които имам ще са достатъчни според вас?

Общи условия

Активация на акаунт