Времето наполовина до НОЕМВРИ мина, всички вече питат "бебче ли в корема има" 23

  • 11 141
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 62
Бела, от поста ти разбирам, че ходиш на ЖК в МД. Вероятно и там си правила 4D. Е, ако е така вече съм сигурна, че всичко с бебчето ти е наред  Simple Smile  Изчакай амниото и ще видиш, че е така. Прегръщам те и се възхищавам на хора като теб и съпруга ти и знам, че ще вземете най правилното решение  Hug

# 226
  • Мнения: 95
Добър ден! Минавам само да ви пратя по една целувка - милувка!

Относно болничните - Аз сметнах, че ако си взимам по 10-20 дни на месец за оставащите 3, в които ще работя, няма да ми се намали кой знае колко майчинството. Шефа ми предложи хем да си пускам болничен, хем да ми дава заплата ( за него е по - изгодно - не плаща ДОД ). И така мисля да се възползвам... Хубав ден, мили мами!

# 227
  • Мнения: 65
Добро и прохладно утро на всички...  bouquet

# 228
  • Мнения: 38
Добро утро на всички ранобудни и работливи мами.  Hug  Първо искам да благодаря за бързата реакция за вписването на предчувствието ми на първата страничка (още вчера го видях, но нямах възможност да пиша)  Hug
Честито на всички разбрали пола на бебчетата.  newsm44
Бояна все забравям да ти пиша - гледах снимките от сватбата и и сте невероятни, много ми харесаха сандалките ти :p ... а и халките ви са невероятни наистина (очите ми останаха на тях  newsm53 ). Като казах, "забравям" та се сетих да ви се оплача -от 2 седмици насам съм станала прекаленооооо разсеяна и понякога се получават такива комични ситуации  Embarassed .

Така хайде, да ви пожелая лек и ползотворен ден   bouquet

# 229
  • Мнения: 13
Добро утро, мамчета!
mia_aurora, благодаря за закуската Simple Smile
Omana, вече се надявам, че сте здравички или поне се чувствате много по-добре.  bouquet
За кървящите венци - това е нормално през бременността. Трябва да се наблегне на много добра орална хигиена - като конци за зъби, води за плакнене иу разбира се посещение на стоматолог. За зъбите - по това време е много по-вероятно някое зъбче да ви заболи - детенцето изсмуква флуора от зъбите за мама и за нея не остава. Съответно зъбите започват да се развалят много по-бързо от нормалното.
Честито на мамчетата, разбрали пола на бебчо!

# 230
  • Мнения: 1 765
Ди, мислех си, че по-голямо нахалство от това, което ми се натресе на мен на главата не може да има, но явно съм се лъгала...при теб е било върха на наглостта...

Възнамерявам да се оттдам на майчинството, което ми се полага в пълния му размер, пък каквото ще да става...рамена, ръце, за тази цел си има заместници, а ако не са имали благоразумието да намерят на време, толкова по-зле за тях...

Ива, честит ти малък мъж, татето сигурно се размазва от кеф  Grinning

Бела, кой те гледа в МД?

# 231
  • Мнения: 165
Здравейте момичетаа wavey
Благодаря за отговорите относно болничните. Не мога да всеки ден да треперя от нерви не си струва просто. Не става въпрос за мен, а за беба все пак - то какво е виновно, не заслужава да търпи това напрежение. Ще видим доки какво ще каже надявам се да ме пусне в болничен по някаква причина (каквато и да е) и такааа
Diana поне си взела поука от случилото се и сега ще го предотвратиш. Не знам има ли нещо по-важно и по - прияно от това човек да си се грижи за дечицата, за семейството, за себе си..... парите не са по-важни от това (макар че и без тях сме заникъде)
mia_aurora мерси за закуската.
въпросче има ли мами който са на Центрум Матерна и доволни ли сте от нея. Момичета аз все още съм пред дилемата какви витамини да пия. Тия дето ми ги изписа доки - Дева + нещо не ми харесват и смятам на своя глава да мина на други smile3529 то във всички пише едно и също. Затова постоянно ви разпитвам.
кървящите венци при мен помага много мека четка за зъби, паста лакалут и отвара от смрадлика. Именно изплакването на устната кухина със смрадлика стяга венците. Може да пробвате (на момента спират да къървят, а при следващото миене вече не е такава трагедия) просто трябва да е мека четката, а Лакалута дето е за сутрин и вечер прави чудеса - поне при мен
Честито ви цветни гащи  tooth няма значение какви само да са здрави бебоците
Ами аз ви оставям за сега. Лек ден

# 232
  • Мнения: 141
Момичета днес с мъжо имаме годишнина  от сватбата! Чувствайте се почерпени! От тук искам да му кажа, че много го обичам!  party023  cook Засега само с тортичка ще Ви почерпя, но по-малко си хапвайте! Wink
Лек ден!
Когато имам възможност пак ще вляза!

# 233
  • Мнения: 65
Честита годишнина мила...много много да се обичате и все така силно и за напред

# 234
  • Мнения: 14 654
Добро утро, дами.
За зъбите - въпрос на ген е според мен, както и много други неща, които уж се предотвратяват с профилактика. За да си набавяте калций в достатъчно количество, можете да ядете по една лъжица суров сусам на ден, там се съдържа в най-голямо количество и е много по-лесно усвоим от този в животинските продукти. магнезий - от шоколада разбира се, какаото е най-готаго на магнезий.
Хубав ден ви желая.
Нана, с предната бременност пиех точно Матерна и нямах оплаквания от тях, обаче напоследък чувам противоречиви мнения за тях и засега се въздържам от употребата на каквито и да е витамини. Но си права, че всички съдържат едни и същи неща в приблизително еднакви пропорции, така че май е все едно какви ще вземеш.
ПП: Ива, честит син щъркел; Бела, стискам ти палци  fingerscrossed

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 09:39 от Янечек

# 235
  • Мнения: 165
 doh леле момичетааааа сега нещо се загледах в табличката коя седмица на кой месец отговаря и установих за пореден и непоследен път колко съм зле  ooooh! Досега като ме питат кой месец съм съм давала егати отговорите - пусто невежество.  Embarassed
Оказва се че сега влизам в 6-тия месец нали - малеееее покрай това броене в седмици му изгубих края. Много бързо минаха тия 6 месеца. Аз в началото на бременността си мислих "мале колко време има докато ми проличи" а то докато се усетя вече си станах видимо бременна - сега това 6-ти месец нещо ме шашна - имам толкова неща за купуване и за правене и все си казвам има време......а то си минава и минава

# 236
  • Мнения: 40
Добро утро момичета.
Аз да се похваля от известно време се чувствам мнгоо добре и жизнена. нямам и големи отоци тъй като сега е хладничко.просто се наслаждавам на бременността си.Стискайте палци във вторник да видим пола на бебето,тохава съм на док.
Нана, аз пия центрум матерна от самото начало, и нямам никакви оплаквания май.Всъщностъ не знам какви да търся, за да кажа. Не ъм качила мнгоо кила, но и да съм е защото аз съм си по-едра и склонна към напълняване, а и като почнах да се храня по 3 пъти на ден и то сутрин ям и хляб нямаше как да не напълнеия.Иначе ми се заздравиха ноктите ,костаа не ми пада, зъбите не са ми в дорбо състояние още преди да забременея, но засега не са се и влошили слава богу.
Хайде че поста ще стане дълъг,
Мнооого хубав и прохладен ден ви желая.

# 237
  • Мнения: 3 537
Nadejdata_08 , Честита годишнина, бъдете много щастливи!  bouquet
И аз вече се схващам на стола в офиса, задника ми зарастна за него ooooh!, но гледам да ставам и обикаля стаята, поне имам пространство,че ми е широка стаята Mr. Green
Установих,че за 4 месеца съм качила 6 килца,май са множко,ама какво да се прави, поне гледам да избягвам сладкишите,вафлите, шоколадите и подобни, че ми беше малко покачена кръвната захар.Предния път качих 28 кила, сега ще видим Embarassed
Цял ден почти седя, лека ми е работата, даже на моменти е скучно, а вечер като се прибера все  едно че съм орала и копала цял ден ooooh! И все гледам да се полягвам.А всеки следобяд така зверски ми се приспива ,че едва издържам на моменти.
За сега няма да взимам болнични, ще видя как ще се чувствам по натам.
И наистина времето си лети бързо, бързо.
Чао за сега и успешен ден ви желая, дано да бъде и слънчев както сега. Sunglasses

# 238
  • Мнения: 257
Здравейте момичета!
Бела,при кого ще правиш амниоцентезата?И аз утре съм в Майчин дом при Яков на 4Д в 10.30 ч.Може да се засечем.
Нана,за сега и аз съм на Центрум матерна.Не ми се отразяват зле,но мисля да ги редувам с Хип-натал.
Nadejdata_08,честит ви празник!Да сте живи и здрави и да се подкрепяте и обичате   bouquet
Пожелавам на всички ви лек и прохладен ден!

# 239
  • Мнения: 246
Добро утро ,момичета.
Brittany благодаря ти,мила  Hug За сандалките мога само да кажа,че това е едно от малкото неща които нося спокойно,без да ме убива или стиска някъде,защото краката ми стават като плондери...но  си ги харесвам де  Mr. Green
mia_aurora благодаря за закуската,ще я покажа на милото за утре сутрин  Mr. Green
Nadejdata_08 Честита годишнина Simple Smile Много щастие,любов и разбирателство   bouquet
бела  Praynig
Ива честито  stork-boy

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 10:12 от Boyannа

Общи условия

Активация на акаунт