Моля за вашето мнение!

  • 2 384
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 563
Как така сте заедо от 4 години и не ти е удобно да идеш у тях? Май настрана те държат, което на мен не би ми харесало.

Иначе има смисъл той да наглежда сестра си, все пак сама жена нощем в апартамент не е напълно безопасно.

# 16
  • Мнения: X
Как така сте заедо от 4 години и не ти е удобно да идеш у тях? Май настрана те държат, което на мен не би ми харесало.

Иначе има смисъл той да наглежда сестра си, все пак сама жена нощем в апартамент не е напълно безопасно.
Peace

# 17
  • Мнения: 9
Мисля, че не си права да съдиш или да нищиш отношенията в семейството на твоя приятел. Това са негови лични дела и ангажименти, преценка на родителите му, които не те касаят. В случая нямаш право на глас.
PeaceТочно!

# 18
  • Мнения: 25 633
Аз пък не можах да разбера, след като ти имаш много да учиш, че и до късно, а той става рано, за какъв ти е да идва у вас?
Ами вижте се вечерта, после той да бяга при сестра си, а ти си учи на спокойствие.
Много рано започваш с ревността, много рано...  Laughing

# 19
  • Мнения: 884
Аз пък не можах да разбера, след като ти имаш много да учиш, че и до късно, а той става рано, за какъв ти е да идва у вас?
Ами вижте се вечерта, после той да бяга при сестра си, а ти си учи на спокойствие.
Много рано започваш с ревността, много рано...  Laughing
Да. А на мен пък ми се струва, че авторката не е доволна, че нещата няма да се случат така, както на нея и е най-удобно. Иначе и аз не виждам кой знае какъв проблем-трима млади, два свободни апартамента-е в този случай ако не намерите някакво устройващо всички решение...
17 -годишната сестра в моите очи не е толкова голяма, че да бъде оставена сама в апартамент за един месец. Лично мнение!

# 20
  • Мнения: 12 666
Чиста проба ревност. От сега те виждам в свекървинската тема.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
мисля,че си права донякъде в разсъжденията си,но определено нямаш право да им се месиш в отношенията родител-дете.
иначе е истина-на 17 човек трябва да има известна самостоятелност,да има свой си живот,да не е хванат вечно за полата на мама.
в ситуацията обаче няма какво да направиш,трай си и това е.то синът им нищо не иска да им каже,та ти ли ще им се месиш?недей,ти ще излезеш крива.

Да, така е. Аз например на 17 бях девствена, задръстена, не можех да сготвя една манджа, за разлика от другите. Има и такива, по-гледанки и захлупени. Недей да вземаш отношение, защото това все пак са техните семейни работи, ти гледай да вървят отношенията ти с гаджето.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Като си имаш дъщеря, ще вземаш решенията за нейното възпитание и степен на самостоятелност. В отношения, които не те касаят, не се меси Peace Правилно си решила да не кажеш нищо, защото ако аз бях майка на момичето и гаджето на сина ми тръгне да ми дава акъли, щех да я навра на кучето в задника Simple Smile
Иначе принципно разсъжденията ти са правилни. Но просто не е твоя работа Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 735
До 18год. и аз ходех с нашите на море/взимах моя приятелка примерно/ и не бях особено  самостоятелна.Не смятам,че особено съм загубила.Този тип възпитание и отношение на родителите към децата е по- правилно според мен,а не да не знаят къде са и какво правят даже и нощем.Добре е брат и да я наглежда.За месец няма да  стане нищо фатално с връзката ви,доста годините сте заедно,така че това едва ли би променило нещо.

# 24
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
Мисля, че не си права да съдиш или да нищиш отношенията в семейството на твоя приятел. Това са негови лични дела и ангажименти, преценка на родителите му, които не те касаят. В случая нямаш право на глас.

 Peace

# 25
  • Мнения: 1 008
Не си права.Това,че ти на 17години си живяла
с някой на семейни начала и си работела, не означава
че е редно и общоприето.На мястото на майката но твоят
приятел и аз бих постъпила по същият начин.Не бъди
егоист-струва ми се,че гледаш нещата да се наредят
така,както само на теб би ти било удобно.

# 26
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не мисля, че си права.
Родителите си познават детето и имат право да се притесняват. Нищо ненормално не виждам. На 17 години за мен е дете.
То и аз на 7 ходех сама на у-ще в София и на тренировки, но сега 8 годишната ми щерка е с постоянен придружител Simple Smile.
Времената са доста по-различни.
А не мислиш ли, че и момичето може да се притеснява и да има нужда от брат си.

# 27
  • Мнения: 370
не пречупвай нещата през твоите очи.. това,че ти на 17 год си била достатъчно самостоятелна и си имала свободата дори да живееш с някой ,назначи ,че всички са така. има хора,които имат други разбирания за възпитание.родителите на гаджето ти така са преценили,ч е е правилно и това си е тяхно право.още повече,че те си познават децата.би трябвало да влезнеш положение и да намерите компромисен вариант.примерно да ходите в тях да нощувате докато родителите им ги няма.ти си права за самостоятелността на едно 17 г. момиче,но не всички са толкова самостоятелни.не се дразни и помисли добре как можеш да направите така нещата ,че хем родителите да са спокойни,хем вие двамата с гаджето да сте заедно,хем сестра му да не е сама. не е болка за умиране. стига да иска човек намира варианти.

# 28
Е,вие пък... "Сама жена нощем" Simple Smile
Как` Сийка аз думата ревност не знам какво значи,а разбира се,че е най-добре той да дойде- като стане сутринта рано,аз не ставам с него и се наспивам.
 Много рядко съм ходила в тях за толкова години. Само по празниците. Просто аз живея сама,а той с мама и тате и "малката" и ми се е струвало страшно преселено и аз там да спя вечер. А и до преди той спеше със сестра си в една стая,въобще не беше удобно. Но на мен никога не ми е пречело,когато той идва в нас ми е най-добре.
  "Авторката не е доволна, че нещата няма да се случат така, както на нея и е най-удобно." -това въобще не е така,просто ми се струва нелепо млад мъж да е "детегледачка" на 17-годишно момиче.
 Разбира се,аз не съм и тръгнала да се меся. Който както иска да си възпитава децата,то си е зле за тях,не за мен... Просто се подразних,за мен е нормално щом и той смята,че тя е вече голяма и трябва да е по-самостоятелна,да се разбере с родителите си,а не майката все още да казва кое и как ще става...
 Ясно ми е ,че родителите винаги се притесняват,и моите ми звънят да разберат как съм и всичко наред ли е,но това е прекалено... Ако нямаше по-голям брат,съседката ли щяха да викат... При факта,че този един месец не е без прекъсване-идват си за по 1-2 дена,да й сготят и напазаруват и пак заминават...
  Точно тази тема обсъждах с една приятелка днес - с какво толкова времената са по-различни? Защо родителите все още вземат децата си от училище,когато не са първи клас? Едно време моите съученици си знаеха рейса и спирките и от 2-3 клас си пътуваха сами. Аз живеех до училището и не ми се е налагало да пътувам. Помня,че само децата на по-богатите ги взимаха,явно се притесняваха повече,знам ли...
 Мерси за мненията ви,проблемът въобще не е сериозен и не е проблем,но е една тема,за която се интересувам от чуждото мнение!

# 29
  • Мнения: 2 161
Изобщо не си права.На 17 години точно има нужда от контрол.Защо ти не отидеш в тях,да не би вие да сте на 18 и мама да се кара?Аз проблем не виждам,но се дразня от отношението ти,все пак това не е твоя работа.

Общи условия

Активация на акаунт