Вие как бихте постъпили?

  • 3 130
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 397
Аз пък се чудя кой ще е този бивш, който да и даде ей-така парите, без нищо.  Mr. Green
Няма безплатен обяд в този живот, няма. Ще си ги изработи паричките жената като едното нищо. Въпросът е как?
Ако само си ги отработи пак е добре, че във вестника пишеше за последната жертва на една пернишка мутра- семейна жена, бивша негова съученичка, на която дал пари за апартамента. Поставил условие обаче да се води на негово име. После явно е побързал да си го вземе, като я ликвидира. Много е рисковано според мен.

# 16
  • Мнения: 269
Не, не бих взела пари от бившия /пък и нямам толкова богати бивши гаджета/. Съветвам те и ти да не го правиш. Отложете покупката за по-добри времена.

Не познавам мъж, който ще приеме пари /и то доста голяма сума/ от бившия на съпругата.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами зависи от много неща. От това за какви мъже става дума най-вече. Ако бившият ти е много свестен човек и няма да ти го изкара през носа, а настоящият не е прекалено горд и всички сте ок със ситуацията - става. Но да криеш от мъжа си откъде са парите...според мен първото, което ще си помисли е, че му кръшкаш с онзи. Така или иначе аз това на моя мъж никога не бих му го причинила, пък ти си познаваш твоя, прецени си Peace

За кредита по-добре изчакайте. Ще дойдат по-добри времена, стават нещата и с потребителски за капарото, жилищен за останалото, много хора са го правили, просто сега не става, защото пазарът е такъв.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Най-добре казваш истината на мъжа си.Ако не одобри идеята,я забрави.Иначе може да си имаш само неприятности.Както вече са ти написали може да си теглиш кредит и без да имаш предварително събрани пари.
За мъжа ми например, това би било направо унизително и не бих го направила.

# 19
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Не бих искала пари от бившо гадже Naughty...
Не ти трябва капитал, за да теглиш кредит.

 Peace
Никога няма да ми мине през ум да искам пари от бившият.Помисли си как ще се почуства мъжът ти като разбере откъде са паричките.

# 20
  • Мнения: 26
Според мен въобще недей да поставяш мъжа си в такова положение. Дори и само да обсъждаш въпроса с него, пак ще се почувства унижен...

# 21
  • Мнения: 2 448
Не виждам каква е драмата на авторката, ако има идея как ще връща парите.
Дали щял да си мисли нещо или да има очаквания си е негова работа. Нали няма да я кара да подписва договор, че се задължава да му се издължава в натура?
Изобщо не бих скрила от мъжа си, ако ще да става дума, че вземам пари от някой друг мъж. Само ще ми е благодарен, че съм намерила разрешение в ситуация, в която той не би се справил сам.
Не го пиша принципно това, изпадали сме в подобни ситуации. Отговорът му е бил "какво бих правил без теб".

# 22
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
То си е негова работа, ама след време, ако той реши, тази работа много бързо може да стане и нейна, и на мъжа й. Тя договор няма да сключва, и въпреки това не е застрахована от неблагоприятен обрат на нещата - да речем, че в един момент той си поиска парите или нещо в замяна на тях. Ако тя не може да ги върне или откаже, може да последва изнудване от негова страна - че ще каже на мъжа й.
Не знам, може и да съм параноичка, но съм много недоверчива относно такива помощи от бивши гаджета и по принцип от други мъже освен собствения ми и предпочитам да си мисля ужасии, вместо да изпадна в ситуация като описаната.

# 23
  • Мнения: 919
Да вземеш пари от бившия е все едно да кажеш на настоящия, колко е некадърен да си осигури семейството.
Peace
Пък и както са казали другите,той пари за" нищо " няма да ти даде.Все пак ти си решаваш.

# 24
  • Мнения: 3 641
Може пък човека да е много свестен ,да разполага и тази сума за него да е без значение.И ако ще ги връща авторката няма лошо да се възползва от предложението.

# 25
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не бих се забъркала в такъв филм с някой от бившите, и аз мисля че е унизително за мъжа ти.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Пък и както са казали другите,той пари за" нищо " няма да ти даде.Все пак ти си решаваш.
Как пък така категорично отсичате, че при всички случаи бившия и ще търси други облаги!? newsm78
Има хора, които наистина са готови да помогнат, ей, така от добро сърце, в името на на хубави спомени или бог знае по каква друга причина. Не всички са меркантилни и мръсници. Не познаваме никой от участниците и изобщо не са ни ясни техните бъдещи реакции. А и предполагам, че авторката ще връща парите с някаква лихва, едва ли ще и ги даде без.

# 27
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Един ден този факт може да ти донесе достатъчно ядове.
Може да донесе, а може и да не донесе. Зависи от хората и отношенията им. Аз съм приемала подаръци от бивше гадже (е, не толкова големи като начална вноска за жилище, де) и са ми били давани напълно безкористно.
Ти назаем ли ще му ги искаш или безвъзмездно? Според мен е хубаво да е като заем.

# 28
  • Мнения: 712
Всичко зависи от отношенията ти с бившия приятел, от това как мъжа ти възприема идеята да вземете пари на заем от него и от възможността да ги връщате (на мен лично и през ум не ми минава, че този бивш ще и плати част от апартамента без тя да му връща парите).
Аз, например, съм в отлични отношения с бившия ми приятел, познават се с мъжа ми, не съм убедена, че се харесват, но определено не изпитват непрязъм един към друг. С бившия се виждаме, споделяме си, плачем си на рамената  Simple Smile. Така че за мен е напълно допустимо в момент на нужда да се обърна към него и знам, че ако има възможност, ще ми помогне. И не бих крила от мъжа ми от къде е дошла помощта.
Ако вашите отношения са подобни, не виждам нищо лошо да се обърнеш към него с молба за заем. Но разбира се, след като си говорила със съпруга си и си сигурна, че той няма нищо против.
В крайна сметка, какво значение има кой дава заема? Важно е при какви условия е уговорен. Какво, ако си имала връзка с директор на някоя от банките (примерно!) ще се откажеш ли да вземеш кредит от там???

# 29
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не става въпрос, че някой ще търси облаги. Аз лично не бих се чувствала комфортно, ако имам такъв голям заем към някой. Дори и родители да са, но там е по-различно. А за съпруга да не говорим.
Обременяването със заем към някой и погасяване на вноски в банката не е шега. Ако можеха една такава сума да отделят всеки месец - предполагам, че щяха да имат поне една немалка част от началния капитал.

Общи условия

Активация на акаунт