МАРТенчето рита и се смее, в гимнастиката то дивее!

  • 9 978
  • 288
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 108
Здравейте момичета......... 
Белла bouquet
Ние тази събота бяхме на родова среща /от моята страна и на моето село/ и беше много хубаво, Андреа беше най- малката а моят дядо най- големия така да се каже. На отиване се отбихме в Ботевград и ми се стори много приятен град, имаше доста мами с колички поне това ми направи впечатление, после разходка и до комплекс Дядо Йоцо - гледа. LaughingАбе друго си е да отидеш някъде , разсейваш се. И рли нас се връщат, коликите но в вторник ще ни бият вторият пентаксим, та ще поразпитам и за изпотяването, а и ни беше казала, че от едната страна ни е малко мекичка главичката и ни увеличи вит. Д. #Crazy А и ние все още не се обръщаме, иначе много приказва , пищи, при нас е весело.
rossykv  Hug
Цветка Кокетка - много хубава гимнастика  Hug
Тук в БГ май наистина доста ни товарят, все едно взимаме заплати ехееее, добре, че имаме чичи/Лондон/, който ни праща оттам, /количката ни е оттам, играчки, храната за бебка, на баткото дрехи , маратонки/ Embarassedчак ме хваща срам от него аз само , това ми трябва, ама нали е ЧИЧИ.
За работата незнам какво ще правя но май със сигурност ще си я гледам до годинката, но после, ние с тати взимаме горе- долу еднакви заплати /не друго но тук в Плевен заплатите са  Mr. Green/ама какво да се прави да сме живи и здрави пък ще видим.
Аз още нямам преведен болничен, и вече утре отивам да се разправям  newsm78

Оф малко дълго стана....

Лека вечер на всички............... smile3525

Забравих да честитя месечинки на всички бебоци.
Дайтона искам и аз рецепта за тортата , моля....... Joy

# 166
  • София
  • Мнения: 263
GalinaG24, много се смях как Иво искал да те хапе, много смешно си го написала! Ама си представям май, защото Мария по накой път ей така се забива и натиска главата, като я гушкам или къто я държа. Забива се и натиска, ама без да си отваря устата.

И аз съм против"възпитаването" на бебета! Никога няма да я оставя да реве, за да се "научи сама да се оправя"- това не е дете на 5 години, че да знае защо го оставям да реве. Естествено не винаги мога да я успокоя и тя си реве, а аз не знам какво  да направя, но Rolling Eyes

baby_moni , браво за килограмите- това е да си на 20! Ама пусто вече трябва мноого повече труд, че да изглеждам както преди бременността. Но! И това ще стане някой ден!!!
Facebook-а и аз го уважих преди 4-5 дни. Не исках да се захващам с него, защото и той е една крастаа- но понякога си е нужен. Казала съм си, че няма въобще да търся хора- че то така се почва затъването. Нямам време и за него. Правя си само по 1-2 тесчета и това е Laughing
В Multiply откога съм си направила профил- ама и до там не сколасвам.

Зъбите за колко време от започването на никненето си показват? Thinking

Аа и да си я похваля днеска щерката- спа 2 пати по 1 час и 1път- 4 часа. Явно така- ще е- един ден цял- спи- после една седмица- не мигва! Confused Може пък и от времето да е- то нали такова дъждовно- точно за спане!

# 167
  • София
  • Мнения: 809
 Росикв, аз тези дни пуснах един пост, не обичам да се оплаквам, но като ви прочетох се присъединявам към клуба на мамите с ревливи бебета! От както направи 2 седмици все си реве - или спи или реве Tired. Едва го хващаме в настроение понякога за гимнастика..сега по малко и в активната гимнастика се забвалява..Бабите само повтарят колко реве Crossing Arms..имало е дни, в които вечер ме цепи глава - дали от децибелите, дали вдигам кръвно..Аз да го зарежа не искам, ама ме обзема едно отчаяние..нямате представа какво облекчение изпитвам, като виждам, че не сме само ние Praynig Има ужасни колики, а понякога не изглежда да има и паак е недоволен.
според мен решението е НА РЪЦЕ и това е, не можем да ги мъчим и да си реват самички, те усещат, че сме до тях и дори си мисля, че ни се оплакват - така днес Влади извъртя глава към мен - а лежеше срещу баба си на дивана - и започна да плаче, гледайки към мен..
 ТаняР - ами и Влади започна да реве в колата, а умираше за нея, добре че зная за вас и че ще премине..
 Той от толкова рев не може да си развие говорните способности ooooh!Не гука!!!
  Иначе главата вече е центрирана, много добре стои по корем,обръщал се е един път, на активната гимнастика го виждам, че има наченки и очаквам съвсем скоро да направи и от гръб по корем Simple Smile Играчки хваща случайно с едната ръка, докато седи на шезлонга.
 Но като цяло много му се радваме и много го обичаме, направо нямам думи да ви опиша Heart Eyes
 За Марина - напълно съм съгласна да се дадат парите за паркета Peace
 Упражнения не бих казала, че правя - още ме боли.

# 168
  • София
  • Мнения: 5 795
Роси, разбира се, че си добра мама  Hug Hug Hug  Аз подкрепям всички постове досега - не се притеснявай от това, че като я гушкаш, ще я разглезиш. Има нужда да бъде гушкана сега, няма цял живот да ти виси на ръцете, дори и "да си вкараш автогол", ще е за известно време. С баткото бях пред същата дилема - дали да го "възпитавам" или да го "разглезя". След като прочетох доста неща във нета и форума, реших да е второто. Статията с периодите я знам, успокоително е да прочете човек, че е нещо нормално това, само дето не ми харесва варирането на продължителността им, при нас се застъпваха  Crazy Давам идея за слинг, пробвай с него, така поне ръцете ще са ти свободни. Признавам, че и аз съм имала такива мисли - за бягство  Blush Embarassed , ако ме чуе някой как говоря като ме хванат лудите, сигурно ще ми вземат децата  Crazy Мога още много да пиша, но може би е по-добре като се видим някой път да си говорим  Hug
Окич, в другата ни отчетна една девойка я мъчиха зъбите от някокло месечна възраст, а се показа първият на 1г  Crazy , така че - няма правило. На баткото на 7м му излезе първото зъбче, започнаха го към 5м.

# 169
  • Варна
  • Мнения: 222
Това със зъбките е наистина много индивидуално. Голямото ми момченце понасяше много добре зъбоникненето (за разлика от коликите) и най-дългият период на мрънкане беше два дни. Даже се случи веднъж да видя, че е излязло ново зъбче, когато малкият ревна за нещо и отвори широко уста... Но за сметка на това, изникването на почти всяко ново зъбче беше съпроводено с хрема. В началото се шашках да не е настинка, но после свикнах и спрях да се впрягам толкова. Сега чакаме последните четири зъбчета и пръстите са постоянно в устата. Но пък не смея да проверя дали вече не са се показали, че така хапе...

# 170
  • Мнения: 69
за кг ми викат-чакай да родиш второто,пък ще видим как ще си Mr. Green

аз толкова обичам някой да ме гушка,представям се на малчовците колко им е готино,нашия Тео от няколко дена си завира муцунката в стената на коша на количката,и така си заспива,ако не е натиснат,няма да заспи,че понякога си слагам ръката на бузката му,че да заспи,от къде се научи да прави така newsm78 чак нослето му се сплесква,голям ми е сладур,на моменти така ми се иска да го намачкам newsm03

лека от нас smile3504

# 171
  • София
  • Мнения: 49
Да се похваля, днес Вики няколко пъти се смя с глас Simple Smile Значи, лягам, свивам си краката към гърдите и слагам по корем слънчо отгоре. Почвам леко да я люлея напред назад и се почва един смяяяяях  hahaha  Опитайте може и при вас да действа  Wink

# 172
  • Мнения: 5
Хайде и аз да се включа през нощите.  Peace
Днес на нас не ни е ден, Марти от много време не е бил толкова неспокоен и ревлив.
Та и ние да не сме по назад сред ревливите бебета, надявам се за днес само! Praynig
Днес имахме гости, та го гушкаха, взимаха на ръце, радваха му се много, няма лошо ала превъзбуди ли се това дете или аз като Роси ще кажа не да ми е завидял някой, но по-скоро както казват старите баби "хванал очи", незнам newsm78.
Може и от колики да е, те уж отшумяха и аз от дни не съм двала капки, а може би е трябвало, защото нещо червенееше и присвиваше крачета, лекарката от трета градска, където лежа моя Марти  ми беше казал, че към третия месец се появяват истинските колики, тогава се учудих , но сега..., но пък при нас е само тази вечер... може и от запек да е. То ние акаме един път на ден гъсто и запечено повечето пъти, понякога на два дни, може и коремчето да го боли, че не може да се изходи милото, имам и трето предположение топлината, при нас е ужасно горещо коло 28 градуса и той целия е потен, държа го по боди, бос, даже го събличах и голичък, вие как се справяте с горещините????
Та от късния следобяд до преди половин час е кисел, неспокоен по- скоро, плаче и не може да заспи, нито да се успокои поне, за малко се унася или се заиграва с любимите си играчки и пак се стресне, то не включих тежката артилерия от бели звуци, маймунджолъци и смешки на които по принцип се радва, но не би... за момент се разсее и почва... сега вече спи милото.
Та в този ред на мисли Роси съчуствам ти, то аз един следобед едвам издържах та толкова дни ли, но надявам се, че и при вас е временно състояние, Стела казваш е спокойно бебе та затова така си мисля, защо не звъннеш на педиатъра... сподели...
Да ти кажа не ми се вярва да е инат, да не са колики , щом като преди е била послушна...не може пък изведнъж да се промени толкова, по-скоро има нещо...но не е толкова лесно да се разбере, а за оставянето с педагогическа цел да плаче незнам newsm78 аз в началото и  за Марти бях се нахъсила да го възпитавам, но уви, като заплаче силно, когато запалче силно не мога да  издържам ...и реагирам, но той не ми е давал много поводи да го нося на ръце и подобни, е правим го , но на игра, когато му се радвам и така, а и той е от децата, които сами си намират забавления и им е приятно в собствената им компания, така съм забелязала... То всяка майка, вече си позанава детето и е свикнала да разгадава видовете плач, аз когато понякога просто си мрънка или си бебешки говори , но на висок глас го оставям за няколко минути, той или утихва и ли още повече се разревава, при втория случай просто го гушкам или правя всичко необходима за да спре...няма да мога да издържа да го слушам как истерично плаче... та затова незнам какво да те посъветвам... може би да послушаш сърцето си и да се довериш на интуицията си, ти имаш усещане за ситуацията знам, за това не слушай друг , а само себе си и каквото решиш....стискам палци Стела отново да се превърне в онова "добро дете". Laughing
Хайде лека от мен, то прекалих, но отдавна не съм писала Joy.
Честито на всички празнуващи днес и други имали такива поводи тези дни.   bouquet

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 09:48 от dobro_nastroenie

# 173
  • София
  • Мнения: 659
 Ето ме и мен Wink
 Качих снимките от вчерашната среща и даже успях да ги надпиша, въпреки опитите на сайта да ме откаже Mr. Green

 Ние днес ходихме до Зоопарка, заедно с 4 мечета и се засякохме с *Elle*, която също носеше един плик мечки  Grinning. През цялото време се оглеждах и за poli+, но не я видях. Томболата така и не дочакахме, защото заваля и трябваше бързо да се спасяваме.

....наистина, всяко заспиване е с плач, задължително на ръце и силно клатене.... в ръцете ми може да спи и часове, но оставя ли я, веднага се буди.....
rossykv, какво да ти кажа - Тео е така почти от самото начало. Има дни, в които е по-спокоен, но понякога си поплаква стабилно преди да заспи. Аз не смея да изляза навън без да е заспал, защото само като го сложа в количката надава вой и не спира докато не го гушна (понякога и гушнат плаче). Преди винаги можех да го успокоя като му дам да суче, но отскоро и това отказва ако не е гладен, та напълно те разбирам. Аз може би съм свикнала вече и затова не се шашкам толкоз (пък и Ники беше ревлив, та имам опит), но на теб си представям какво ти е. Много често ми се случва да го гушкам с една ръка, а с другата да бутам количката и побеснявам  #Cussing out някой като ми каже, че така съм го научила. Понякога горчиво съжалявам, че съм излязла навън, защото поне вкъщи като плаче никой не ми дава акъл и не ме гледа сякаш съм някаква смотанячка и не мога да си успокоя детето. Elwing, добре те е посъветвала за слинга, но пък сега в жегите е кофти - като го сложа и се изпотяваме и двамата.  Понеже не мога да помогна със съвет, мога само да ти пожелая да се въоръжиш с търпение и да те гушна Hug виртуално.

и ние си плачем така,както си седи и изведнъж писва,след минутка се успокоява и започва да ми приказва,същите номера какти при вас,наистина е изнервящо,чак ми иде да го нашамаря,но просто няма къде  Mr. Green
Е, нали искаше ревящо бебе, пък сега - ще го шамариш като плаче  Mr. Green

 Аз също си работя вкъщи и затова при мен не стои въпроса с връщането на работа. Ники си го гледах 3 години и тръгна направо на ДГ и мисля и с Тео така да процедирам. В момента ми е трудно, но не бих се отказала, защото само така мога да съм си вкъщи и да обръщам внимание на децата си. Не мога да си представя, че сутрин ще си заведа детето на градина и вечер като се върна от работа, той вече ще трябва да си ляга (работното ми време беше от 8.30 до 20.00 часа, през лятото даже до 21.00 часа, а не взимах повече пари отколкото взимам сега).

 Като ви чета и оставам с впечатлението, че само моето дете няма някакъв изграден режим. Яде, колкото и когато поиска на различни интервали. Ако се случи да поспи по-дълго има 3 часова пауза между храненията, но в повечето случаи май хапва по-начесто. Да не говорим пък, че въобще не знам по колко пъти на ден яде, а и не мисля да ги броя. За мен е важно, че е здрав и наддава добре. През нощта също си хапва, но не много. Преди като заспеше след банята и имаше поне 6 часова пауза, но от седмица две понякога си се буди през около 3 часа. Аз го взимам при мен на спалнята и така и двамата си спинкаме (понякога само си сменяме местата, за да сменим млекоцентралите  Mr. Green )
 Тео се обръща от гръб по корем, но само на негово дясно. В началото го правеше рядко, но напоследък само като го сложа да легне и веднага надига краката и се премята. Даже и в количката го прави, но му е тесничко и не успява да се завърти напълно. Наляво нещо не го кефи да се обръща, но ако го дръпна за ръчичката и натам се премята. От корем по гръб се е превъртял само веднъж и то според мен беше несъзнателно.

 Браво на Варненските мами, че толкова бързо се организираха за среща. Само нещо със снимките се помотвате - айде дайте и ние да ви видим.

 Лека и спокойна нощ

 

# 174
  • Мнения: 222
Добро утро  Hug
Аз днес като по навик се дигнах в 5ч, а Борис "откърти" до 6ч. Абе, само мойто ли чаве се буди нощем да яде?Даже по два пъти  Embarassed Вечер заспива в 9.30, после към 12-1ч си се буди дя яде и после и към 2.30-3ч, като тогава е по-скоро държане на цицата в устата, а не ядене,ама си се буди. Пробвах веднъж-два пъти с вода като се събуди,ноооо резултатът беше да събудим целия блок Mr. Green. Тая нощ ме изненада - събуди се в 2ч, после в 4.20, та той за това откара до 6ч, де Mr. Green и яде към 7, днес ще сме с един режим  Whistling

# 175
  • Мнения: 967
Понеже гледам, че много мами се оплакват от ревящи бебета напоследък - и Марти тия дни беше мнооого кисел - а иначе е едно такова ведро и усмихнато бебе. Колики - не са, ние и не се захранваме още, здравичък е, зъби няма още - аз даже намазах венците - ама не му се промени състоянието - просто е кисел, заспива само в люлката  Rolling Eyes (снощи си мислех, че тая люлка е само до 9 кг - после какво ще правим - не знам). И вече клоня към мнението, че това тежко време им се отразява и на бебовците - рязко сменяне на налягането, жега, влага, дъжд, гръмотевици - то на големите им е криво, а дребсовете също усещат.
Иначе всъщност даже да са ревливи бебенцата - малко остана - като пролазят и станат по-самостоятелни, по-малко ще плачат - ще видите Simple Smile

Вероники, хубави са станали снимчиците от срещата.
Оки4 беше предложила преди време да си направим среща през седмицата. Подкрепям и бих се радвала, че ние с Марти събота и неделя не можем.

Днес сме на алерголог, утре на хомеопат, вдругиден на специалист по храненето  ooooh! Не ни минават обривите - на моменти става по-зле. В събота бяхме в парка на Хилтън и Марти му се зачервиха очите, поподу се и почервеня - и ние с 200 към къщи - явно допълнително е алергичен към някакъв цъвтеж.  Praynig Моля се да ги израстем тия неща, че са много гадни тия алергии. Не можем да се захраним, не можем да бием ваксини  Sad

# 176
  • Мнения: 69
Днес сме на алерголог, утре на хомеопат, вдругиден на специалист по храненето  ooooh! Не ни минават обривите - на моменти става по-зле. В събота бяхме в парка на Хилтън и Марти му се зачервиха очите, поподу се и почервеня - и ние с 200 към къщи - явно допълнително е алергичен към някакъв цъвтеж.  Praynig Моля се да ги израстем тия неща, че са много гадни тия алергии. Не можем да се захраним, не можем да бием ваксини  Sad

леле миличка,стискам палци всичко да се оправи,понеже си имам един алергичен у дома и знам какво е,представям си за бебенце какво е,дано скоро отшумят всички проблеми Praynig

veroniki - като се сетих вчера как заплака както си седя в столчето,то едно жално плаче,успокоявам го и му се радвам едновременно Crazy ,но миналата седмица докато бях в магазина,една от мамите остана с бебоците отвън,като излизам от магазина чувам страшен РЕВ не можах да повярвам че моето дете се дере така,целия стана лилав и езика му навътре (дано не стане като мен,че аз до 6 годинки си гълтах езика) не мога да го успокоя,както си седял и писнал без причинно newsm78 аз си мисля че се е стреснал,но може и от друго да е newsm78

днес сме на преглед и за ваксинката,ние сложихме инфанрикс-а и не сме имали проблеми,с излизането от кабинета забравих че е боден Grinning

Честита месечинка на Адриана на DiVeNa  newsm32 newsm32 newsm32

# 177
  • Мнения: 361
здравейте,
егати и времето се очертава. Допреди 10 мин си говорехме с таткото да излезна преди обяд, а сега се смрачи и духа. За щастие Елия обича да спи на такова време, та може и мен да ме огрее да си почина малко.

Роси- да не се съм чула, че си лоша майка. Както впрочем и другите мами. Нормално е в един момент да ти писне от рев. Мен също са ме налягали такива мисли, хем Елия не е от ревящите.
   Но и ние вчера се драхме. Свеки дойде да види бабетката (да ме из коментират - чух случайно, ама ми дреме на .....). Та реши, че ще я гушне, Елия тъкмо беше свършила една полезна работа в памперса и мъжо и каза да я смени. Ама отговора беше- е сега ли точно трябваше да го направиш и не ми се занимава. Ама естествено, защото то дупето трябва да се забърше, да се измие, пък то сложна работа. Та вече като беше чиста (естествено разгледаха я дали е), тя милата си седеше в гимнастиката и си играеше, та свеки я вдигна и като се почна един рев, няма спирка час и нещо. А ние трябва да ходим в Люлин. Дерем се и при бабетката. Кой каквото ще да ми обяснява, бебетата усещат кой ги обича. Залива се от смях като види братята ми и майка, като види кума (а го вижда 1-2 пъти в месеца), вчера се е смяна на една приятелка, която я е виждала точно 3 пъти. Същото съм го наблюдавала и с бебето (вече бъдещ батко на 1 и 9м) на една приятелка- братовчедка и го гушка и се почва рев, идва свеки- пак същото, гушка го брат и- не спира да се хили.

Дано минат тези периоди на плачене, но да не сте си помисляли, че сте лоши майки- 24ч сме с тях, нормално е да имаме моменти, в които ти се иска да избягаш.  Hug

На нас си ни никнат зъби и това си е. Утре сме на консултация и на ваксина, та ще поразпитам доки за разни неща.

За сега лек и усмихнат ден и  Hug

# 178
  • Мнения: 1 734
Аз докато се наканя да пиша и то спря нета, та сега бързам да не ми го направи същия номер.
Благодаря ви момичета, че се включихте с отговори по повод питането ми за памперсите на `Памперс`. Значи ще гледам производителя и дано вече не се набутвам с онези така да се каже менте. Проблемът е че все от Метро сме ги пазарували, значи и там ги има и двата вида - за мамите, които пазаруват от Люлинското метро, да внимават!

Роска, много е тъжно да ти плаче бебето и ти да се чудиш какво да направиш. Иди на лекар, дори и за твое успокоение само. Дано нищо да му няма  Hug
veroniki , много са хубави снимките  Grinning

Тук при нас се замрачи яко, просто все едно вечер стана. Явно ще има буря и днес отпада разходката ни. Вчера хубаво се разходихме, но се прибрахме в най-големия дъжд, а аз не носих дъждобран. Е, Лора си остана суха и си спинкаше сладко, но количката доста се понамокри. Даже се уплаших да не се развали, но като изсъхна нищо и нямаше.

Зеленко, за връщането на работа, аз съм решила да си карам цялото майчинство, но това е за сега. Уви на този етап всяко решение е предпоследно, така че не мога да отговоря със сигурност.

# 179
  • София
  • Мнения: 673
Цветке, споко не си сама в ранното ставане  Mr. Green Тази нощ малката направи нов номер: събуди в 3.38 и весело си гукаше в леглото. Взех я при нас и геройски успях да я приспя. Та окончателно се събуди малката в 5, наяде се като за световно и към 6 заспа. Та успях в хола да поспя заедно с малкото още два часа. И, Цветке, само да кажа, че малката, ако ще 3 пъти на нощ да я храня, пак си става в 5.

Съгласна съм с Рила. То аз едва понасям тия резки смени на времето, какво ли остава за малчовците.

Еля, споко и аз така. Организирах се за ранно излизане, обадих се на една мама и в следващата секунда слънцето просто изчезна #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт