МАРТенчето рита и се смее, в гимнастиката то дивее!

  • 9 976
  • 288
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 5 313
Здравейте и от нас. Калин вече не остава за секунда без нещо в устата: одеало, кърпа, лигавник, ръце - мекички работи, играчките не лапа  newsm78



Аз днес се занимавам с Фейсбук  Crazy Днес реших, че и аз ще се регистрирам най-накрая и сега си качвам снимки. Ама става супер бавнооо  Tired Мога да качвам само по 5 наведнъж и докато ги заредии  Tired

През Уиндоус може до 60 200 наведнъж  Whistling



Роси, моето мнение за Стела е на доктора за всеки случай и гушкане. Мой Калин го знаеш понякога какъв е киселяк, ами и да го оставя да реве, само по-лошо става после, че не може да се успокои... и на мен ми е идело да го хвърля и да се заключа в банята, даже ми се е случило тон да му повиша и да го шляпна по памперса  smile3538 smile3538 smile3538 Сега очаквам дъж от възмущение връз бедната ми тиква, обаче това е положението  Embarassed


Вероники, и Калин няма режим, освен вечер - през деня сме на фантазия всеки път  ooooh!


За среща през седмицата, кажете ден и място, за да преброим мнозинството  Mr. Green

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 10:19 от зелено човече

# 181
  • София
  • Мнения: 673
Зеленко, споко, мисля че, на всяка от нас ни се е слувало и тон да повишиме, и по памперса да шляпнеме. МАлката много се стряска като й подвикна и ме превъзпитава като започва да се хили.

# 182
  • Мнения: 660
Добро утро,

днес в по-нормално време се събудихме и минахме на стария "режим" с будене в 3 през нощта, но я хванах току-що събудена и се успа докато сучеше без проблем.

В този ред на мисли... veroniki , ти като го гушкаш Тео при теб на спалнята и му даваш да суче, не се ли изкривяваш, ако заспиш така? Аз ако заспя преди Рая и не усетя кога изпуска зърното, за да се наместя по-удобно и се събуждам със схванат гръб и кръст.  ooooh! А така сериозно боли, че... Rolling Eyes

И ние сме от без режимните, с тази разлика, че вчера през деня направи 6 часова пауза. Shocked Е, 4 от тях спа де...ама то и аз така.

Май само аз още не съм шляпвала по памперса Рая... и не ми се е искало да я оставя някъде сама... newsm78 Сигурно нещо ми има... ама поне съм и подвиквала де, ама когато тя вика повече от мен и пищи... ми то не се издържа това викане нейното. Embarassed

# 183
  • Мнения: 1 734
Да ви кажа как намерих Лора тази сутрин: сутрин я оставям да си поспи, да се поизлежава и да си погледка на спалнята (тя много обича така)  но в един момент я намирам на другия край на леглото  Shocked Как го направи този номер, не ми стана ясно  ooooh! Но мамита, внимавайте, в един момент бебетата си стават опасни и то когато най-малко очаквате  Rolling Eyes !

Иначе и Лорка от няколко дни е  в отбора на ревящите бебета. То не е точно рев, но е кисела, иска на ръце и само си търси внимание.  Според мен са зъби. Не мисля, че е рано  - първото зъбче на баткото излезе на 5 месеца  Peace

# 184
  • Мнения: 514
Добро утро!
Ето по кафенце!/Аз вече пих! Embarassed Embarassed
Ние имаме режим и заспива в 23 и 30часа ипосле се събужда в 6  слагам я на гърдата и пак заспива до 8!

За срещата кажете къде ще бъде и може да дойда ама незнам дали с малките че като гледам май ще вали непрекъснато!

Понякой път като неиска да си яде яденето я шляпвам с кърпичката!И тя веднага усеща прави една тъжна физиономия и рев!
Да почерпя за днешната ни месечинка:





Хайде до после!

# 185
  • Мнения: 242
Здравейте

Първо искам да благодаря на Елле за получаването на "Дневника на мама" -   bouquet

Честито на всички с поводи за празнуване - няма да изброявам, че със сигурност ще пропусна някой. Живи и здрави бъдете.

И аз ще изпратя виртуална прегръдка на всички мами с ревливи бебета. Аз нямам опит с такова бебе, но ви разбирам. Ще ви пожелая повече търпение и сили да докато премине ревливият период.

Никола все още си е спокойно дете. Вече суче по 5 пъти на деня и много големи интервали. Имах опасения дали му стига, но на консултацията преди дни се оказа, че всичко е ОК. Наддал е 650 гр. за 35 дни и е пораснал 5 см. Тези показатели за бебе на кърма доки каза идеално. Та продължаваме само на кърма. Аз съм спокойна и доволна, но всички около мен само ми повтарят, че трябвало вече да захранвам, да пие сок. По отношение на обръщането - Никола няма желание .... Ако му помогна го прави от гръб по корем, но сам не се е опитвал.
Сложихме вторият пентаксим, но този път му стана бучка на мястото на убождането. След 2 дни спадна.

По въпросите на Зеленкото - за сега плановете са да съм си в нас до година и половина - 2 год. Радина ще е първи клас и тъкмо и на нея ще помагам. На ясли може би няма да ходи, ако баба му може да го гледа, но на градина ще ходи. Майчинството на таткото няма смисъл да го прехвърля, че то пак значи 1 РЗ. А за оправянето след 1 г. ще разчитаме на доходите на мъж ми.

Варненки - поздравления за организираната среща - я дайте снимки да ви видим. Аз другият месец ще ходя в Варна, може и да се засечем из морската.

Ох имах и още да пиша, ама трябва да излизам вече - тук времето е много топло и ще има разходка. Лек ден на всички.

# 186
  • София
  • Мнения: 263
Добро утро!
Ама че сънливо време  newsm46
Не знам аз за режима на Мария- май тя си има някакъв, ама аз съм толкова разсеян човек- и знам само че като се събуди сутринта- към 7 или 8 стои будна до половин един час. След това започва едно бясно пищене и рев, защото трябва да заспива! Не мога и не мога да разбера защо така пищят и реват като им се спи! Снощи и аз като си легнах и не можах да заспя дълго време, и си викам- сигурно и на нея й е така и не знае какво друга да прави освен да реве! Thinking
Шляпах я аз по памперса! И исках да я "хвърлям" един път, но си мисля, че един път като ми се случи- и после се превъзпитавам, защото после пак като се изнервих така- и се сетих, за предишния път и  се овладях.

За ставането за нощно кърмане- от 2-3 дни Мария не се събужда. Ама тя и преди не се събуждаше, само помрънкваше и аз й бутах да яде, тя си цокваше и пак заспиваше.

Мерси на DiVeNa за "шведсаката маса"!

Чудя се дали ще мога днес до магазина поне да отскоча- че като съм си вкъщи- поне някоя и друга вкуснотийка да спретна!

Онзи ден правих една лазаня с тиквички- много лекичко ядене става. Бях я забравила, а преди доста често я ядяхме.

Честито на празнуващите месечинка!!!

# 187
  • Мнения: 361
ей скъсах се да плача. Дават по На кафе на Гала, случай за малтретирани деца. Пуснаха един репортаж за едно 5 месечно бебе в Ню Мексико, пребито. Ей като дават такива неща трябва да предупреждават.

# 188
  • Мнения: 105
Добро утро! Ужасно време, докато простра сутринта и почна бурята. Е, поне изгладих вчерашното пране, че в жегите гладенето ми е мъка.
Дивена, честита месечинка на твоята сладуранка  Hug
Роси, споко и на мен ми е идвало да хвана гората като Мария е в ревлив период. Засега не съм я пляскала.
Сиа, в събота бяхме в Люлинското метро и да, има и от двата вида памперси и трябва да се гледа. Кофтито беше, че единичните пакети 3ка бяха Турски, та трябваше да вземем опаковка с 2 пакета памперси, но Полски. И Мария все по-често я намирам я по диагонал на леглото и някой крак се подава измежду решетките, я се е смъкнала надолу по леглото под повивалника.
Проблеми с кръста и гърба и аз имам. В петък мъж ми купи активна гимнастика като на Рая на Тони и Мария истински се забавлява с нея. Първоначално се чудеше накъде да гледа, че нали висят отвсякъде играчки, но сега ги рита,бута и се смее на глас на играчките.А вчера кумовете ни докараха тяхната люлка на Фишер. Преди 3 години от САЩ им я пращаха и не е от тези до 9кг, а е до 15кг. Работи и на ток Simple Smile Само дето облегалката не пада съвсем до долу.Има и табличка отпред за храна.  Та се снабдихме с нови забавления вкъщи за лошото време. Качих малко снимки http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=379662&pid=13067748

# 189
  • Мнения: 18
Добро утро!

Момичета , кажете след като ми изтече първият боничен от педи  след раждане (моят е за 60 дни и трябва другия понеделник нов), после какво се прави- пак болничен и от кой или нещо друго?

# 190
  • Мнения: 0
Здравейте.
 
ЕЛЛЕ ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА ДНЕВНИКА !   bouquet  bouquet  bouquet

ЕЛЯ и аз гледах репортажа и много се разтроих. Акъла ми не побира как може да съществуват подобни изверги. Тях трябва да ги осъдят парче по парче да им режат на живо месото.

 Абе вие с това шляпване знаете ли че ако ви прочетът от закрила на детето че може да ви привикат в районното Joy
Спокойно с вторите ще сте по търпеливи и разбиращи Hug

ДИВЕНА честита месечинка.

 Иво тъкмо стабилно напълни памперса и аз го оставих в спалнята при баща му и избягах Mr. Green
 А за режима единстено спазваме вечер ляга най-късно в 9:30ч и сутрин яде в 6:00ч. От там на татъка през деня колко пъти яде през колко време изобщо не обръщам внимание. Понякога му давам да си хапне 1 час след като е ял защото ще излизаме и да имам повече време на вън.

# 191
  • Мнения: 1 187
Eгати и времето,че и цялата седмица ще е така! ooooh!

Честита месечинка на адашката Адриана!  bouquet
 newsm30

Като ви чета колко са ви ревливи бечовците,ви съчувствам и само мога да се балгодаря,че Адриана ми е кротичка и нямаме някакви сериозни кризи/пу-пу/ Явно това за спокойната бременност=спокойно бебе изобщо не е вярно,аз съм живото потвърждение!И двете ми бременности бяха съпроводени с драматични обрати,стрес и куп скандали,ама ей на-и каката и Ади сега са кротушанки.

Зеленко, споко, мисля че, на всяка от нас ни се е слувало и тон да повишиме, и по памперса да шляпнеме.
На  мен също не ми се е случвало,даже не ми е минавало през акъла,не че не е имало моменти на стрес-тогава си сипвам едно и  smile3546
 Много ми тежеше,че не мога дори и по този начин да разпусна,докато кърмех. То самото недоспиване ме караше да съм по-раздразнителна и избухлива,а като се появят и други дразнители и става.. ooooh!

Ние днес се радзходихме в Северния парк с едно малко бебче на 20дни  Grinning Много ми хареса парка  Peace

Парка е невероятен!Беше ни зад блока,но дадохме апартамента под наем като се преместихме тук..В тоя парк проходи каката,и сега ми липсват разходките с тайфата майки.Не че тук не сме в гората,но аз съм свикнала да излизам всеки ден с количката,а тук има една единствена градинка до булеварда,и тя е пълна с пумияри.Майките с децата си стоят в дворовете на къщите.. Tired Но както се казва-и сам войнът е войн. Wink

sia опасни стават наистина.Ще ти кажа Адриана как го прави този номер-стъпва с крачето и с петичката се избутва нагоре,ако срещне стената на кошарата,може и цялата да се завърти.Много е смешна,щото като се избутва така,си надига дупето и пъшка,то си тежи... Mr. Green

оkи4 проблема с яслите е наистина ГОЛЯМ.Аз чета и във форум Детски ясли и градини и ми се изправят косите.. Четох и темата как се отваря частна ДГ- ми то е нEкЪв ужас. ooooh!

Айрис мерси че сподели инфо за Милумил ХА.  bouquet И аз го взимам за 16лв.Ще понакупим,пък като го спрат ще минаваме на друго и така..

Свате сега трябва да подадеш декларация за остатъка от 135 до 410 дни(май толкова бяха Rolling Eyes).Тони ми я беше пращала,ама къде я сейфнах..ще проверя. Имаше я и в сайта на НОИ.Ще потърся и ще ти я пратя на скайпа. Peace


Преди малко Адриана си изцока 200мл,мислех че ще и се опрат,тя обикновенно като се е наяла бута шишето,а сега ги изсмука.. Май ще увеличавам дажбата.

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 11:00 от БОДЛИВКА

# 192
  • Мнения: 4
Здравейте момичета Wink

естествено че днес с Борис станахме рано рано - в 7.30 - точно когато няма да се излиза навън ooooh!
та по този повод реших да изпера количката, поне да не ме е яд, че е дъждовно Mr. Green
а днес ще се чудим какви маймунджелъци да измисляме, за да бъде интересно вкъщи - вече в спалнята ни омръзна и сега се преместихме в хола Grinning дали ще стигнем и до банята, не знам Shocked
за плачещите бебета / да чукна на дърво, от известно време Борис е кротък, реве разбира се, но когато му се спи или е гладен или иска внимание / скоро в неутешим рев не е изпадал - пу пу/, иначе и аз знам какво е, все пак имахме два месеца силни колики ooooh!
само мога да кажа - търпение и гушкане му е майката.
а майката също е човек и е нормално желанието да го захвърлиш, така че Роси Hug
аз да си призная също съм пошляпвала по памперса и съм се карала / не че е имало ефект , де/, ама когато си направил всичко , за което се сещаш и бебето не затваря уста Thinking
иначе и аз съм забелязала, ч е промяната на времето ни влияе Crazy

Veroniki, не сте само вие с нощно хранене и без режим - ние редовно се събуждаме за ядене - ако не в 1, в 3 задфължително и от 5 като го вЗема при мен си посуква през час, два, ама така поне поспиваме и двамата до към 9 и естевено, че нямам нищо против/ малко се схващам от неудобната поза, но предпочитам схващане пред недоспиване Peace
 Иначе и аз като теб не му броя храненията, когато му сае яде, давам, нямаме режим , имало е лсучаи да глаудва 4 часа, понякога яде по два / различно е всеки път/ , изобщо не мога да говоря за режим newsm78
ако цяла седмица е така #Crazy
ще трябва да поканя младоските мами на гости, та да  разнообразим малко Grinning
ХУбав ден и по малко рев Hug

# 193
  • София
  • Мнения: 673
именно заради непредвидимите движения на малката (специалист в подскачането и пълзенето по гръб) се наложи в хола да пльоснеме кошара, че иначе се опитваше да си тръгне  Joy

# 194
  • Варна
  • Мнения: 38
Ох, момичета да ви се оплача - Симона е с температура от снощи. Тръгна от 37,5, тази сутрин беше 38,2 (под мишницата). Лекарката е втора смяна и нямам търпение да я заведа, че умирам от притеснение. Няма никакви други оплаквания - нито хрема,нито кашлица, нито разстойство. Къде ли я скопосах така smile3538 ?. Някои от вас вече са сложили втория пентаксим, ние още първия не можем да сложим. Първо бяха стафилококи в нослето, сега това Cry

Общи условия

Активация на акаунт