Мъжкият егоизъм и как се справяте с него

  • 9 290
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Winterfell
  • Мнения: 590
И моя проявява такива черти понякога.Уж дребни работи,ама като се приберем от разходка гладни и двамата,пък той изяде последната порция от яденето се вбесявам.Още повече,че съм бременна.Или пък точно пред аванс е,имаме някакви сии 2 лв-1лв за хляб,1лв за кафе(на него естествено)...в такива ситуации започвам с психо атаките от сорта на "как не те е жал..."малко сълзи..и се осъзнава.Следващия път ако постъпи пак така се почват крясъците.Все пак дете чакаме и или ще се осъзнае или  #2gunfire

# 16
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз съм по-голям егоист от мъжа ми...та да отиде на риба за 7-8 дни без мен няма как да стане  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, Росинка, ти тези неща не ги ли виждаше преди да станете семейство newsm78 Или ги нямаше? Или ти не им обръщаше внимание? Защото не, няма да се промени и осъзнае, с времето ще става по-лошо Confused Аз с такъв човек не мога да живея, но явно не всички са като мен, иначе тези мъже щяха да си седят неженени Laughing

# 18
  • Мнения: 2 161
Не виждам егоизъм в това,мъжът да отиде за риба,да покара сърф,изобщо да остане сам за известно време.Аз имам нужда от това,той защо да няма?Егоизъм е да си купи Лонжин,а на мен Луч.

# 19
  • Мнения: 1 270
намери си любовник, те не са егоисти
бих могла да поспоря,
те са с точно определени правила.
ясно осъзнават, че искат от теб нещо конкретно,
но уви в замяна не предлагат нищо  Wink
------------------------------------------------------

егоистично е, когато изяде последното парче диня
и после извие очи с думите:
"е стоя толкова време в хладилника ти защо не яде"

затова след толкова години,
просто подминавам случки и събития  Peace

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Защото не, няма да се промени и осъзнае, с времето ще става по-лошо

не бих казала...
И моят беше егоист от подобен род, пък ела да видиш сега какъв е...

# 21
  • Мнения: 158
По принцип няма лошо, все пак всеки си има някакво лично пространство и понякога иска да се разтовари, но 7-8 дни 2-3 ъти в сезона ми се струва много, просто е много. Ние сме се разбрали, че той може понякога да ходи да гледа мач, или да порита, но това е примерно, 3-4 пъти в месеца за по 2-3 часа. А и той не ме спира от неща които на мен са ми приятни. Стига всичко да е границите на разумното ок, но не и да прекалява.

# 22
  • Мнения: 1 047
Всеки луд с номера си.

# 23
  • Мнения: 2 448
Аз бих му предложила да вземе децата със себе си като ходи за риба.  Party

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
И моят беше егоист от подобен род, пък ела да видиш сега какъв е...
Колко подобен? Изяждал ти е последната храна, докато ти бременна препичаш филии и мажеш маргарин Laughing

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И моят беше егоист от подобен род, пък ела да видиш сега какъв е...
Колко подобен? Изяждал ти е последната храна, докато ти бременна препичаш филии и мажеш маргарин Laughing

подобен...
Беше склонен да мисли само за себе си по отношение на последен залък, примерно...
Но той е самО дете и така е биз възпитаван.
Аз пък съм 2-ро дете и за мен и до ден днешен важИ правилото, всичко на 2 (или 3 или 4).
Вече и за него важи. Но след 5-8г. съжителство се получи.

# 26
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Добре де, Росинка, ти тези неща не ги ли виждаше преди да станете семейство newsm78 Или ги нямаше? Или ти не им обръщаше внимание? Защото не, няма да се промени и осъзнае, с времето ще става по-лошо Confused Аз с такъв човек не мога да живея, но явно не всички са като мен, иначе тези мъже щяха да си седят неженени Laughing
[/quote
В началото не беше такъв.В смисъл,че миеше чиниите,помагаше ми в много отношения,а и не сме изпадали в такава ситуация.Постепенно започнах да се осъзнавам.Пък и той от 9 клас си живее сам(цялото му семейство са заминали в чужбина).В момента е на 24.А и е поселедно дете(трето).До сега не му се е налагало да дели с някой или пък да мисли и да се съобразява,че трябва и да има и за другия.Просто мисля,че му трябва време да се осъзнае.С малко ръчкане и манипулация всичко става Wink

# 27
  • Мнения: 712
Всеки има своите прояви на здравослвен егоизъм, своите страхове, някои си имаме мании и фобии  Mr. Green...  не му придирям.
Като го взех, знаех, че е запален риболовец. Знам, че в сезона на състезанията по риболов графика се прави според тях. Съобразявам се, или поне се опитвам, през повечето време.
Осъзнавам, че всеки има нещо на което държи и ако не го получи, ще бъде нещастен. В неговия случай - риболова. В моя - задължително трябва на рождения ми ден или в краен случай уикенда след рождения ми ден да отидем в моя роден град. Както и за Коледа. Дори мисълта да не го направим ме прави нещастна и като дърво без корен. Той го знае и това не подлежи на коментар. Сигурно отстрани изглежда егоистично от моя страна да не се съобразявам с неговите желания за тези дати, но така стоят нещата и той го знае.
Ако мен ме затворят в София на Коледа, ще бъда нещастна, разплакана и мрачна. Ако той не може да ходи за риба или това винаги е съпроводено с мрънкането ми на изпроводяк, сигурно ще му дотежи. Защо да си го причиняваме? По-добре е да приемем странностите на половинката без да питаме защо ги има (докато са безобидни) и да си живеем щастливо.

# 28
  • Мнения: 46 518
...
Ако мен ме затворят в София на Коледа, ще бъда нещастна, разплакана и мрачна. Ако той не може да ходи за риба или това винаги е съпроводено с мрънкането ми на изпроводяк, сигурно ще му дотежи. Защо да си го причиняваме? По-добре е да приемем странностите на половинката без да питаме защо ги има (докато са безобидни) и да си живеем щастливо.

Разликата е огромна. В твоя случай не отнемаш от времето, което се полага на него и децата, в неговия да.

# 29
  • Winterfell
  • Мнения: 590
roxanne,съгласна съм с теб,докато са безопасни.но опре ли до детето,вадя балтията.достатъчно съм страдала заради глупостта на майка ми да търпи такъв егоист,та и да го насърчава едва ли не да е такъв.Не може цялото семейство да располага с 10 лв,и да се разпределят по следния начин:6 за тате и 4 за останалите трима члена на семейството,2 от които са вече на по 16 и 18г.

Общи условия

Активация на акаунт