От кога мога да давам смлени орехи?

  • 16 291
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Детенцето ми е на годинка и 5 месеца, постоянно е с хрема и ако има някой болен на площадката, в магазина или другаде той е първият заразен. Консумира много плодове и зеленчуци, храни се доста стабилно и достатъчно, приема всякакви зърнени храни ( елда, просо, ръж, овес..),  но явно не е достатъчно. Днес се сетих, че моята майчица ми правеше мед, смлени орехи и лимон и всяка сутрин ми даваше по една чаена лъжичка.
Въпроса ми е дали мога да давам вече орехи (без риск от задавяне) - смлени Peace. Мед също не съм давала още, но след годинката четох на доста места, че може и ще го въведа малко по палко Rolling Eyes
Като цяло приемам съвети всякакви  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 149
Ядките,в точва число и орехите са алерген,който се избягва до 3 годишна възраст.Според мен изчакай малко.Същото мога да кажа и за меда.
Аз едва сега,когато Йоанна навърши 2 год,станах  по-смела,ядки е опивала,не направи реакция слава Богу.Но при опта на едни пуканки направи алергия(предполагам от маслото,което съдържаха).Мед не съм давала.
Сигурна съм,.че има други ефективни методи да засилиш имунитета. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Тази тема може да ти бъде интересна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353007.msg9407132#msg9407132
 Peace

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 13:12 от Vivi

# 3
  • Мнения: 1 473
Мед и орехи са народна медицина, но аз не бих експериментирала с тях при толкова малко дете. Може би трябва да се обърнеш към доктор, който да ти предпише нещо хомеопатично, което да подсили имунната система на детето.

# 4
  • Австрия
  • Мнения: 143
Орехи давам смлени от доста време ,слагам ги в някой десерт или му купувам кифла с пълнеж от смлени ядки
Мед не съм давала ,но и мисля да поизЧакам .Сигурно има и друг наЧин да му засилиш имунната система,консултирай се с лекар
и ние сме на година и 5м

# 5
  • Мнения: 9 973
орехи яде в някой десерт-например слъдак салам
мед давам с чая

# 6
  • Мнения: 27 524
Мед, орехи и лимон можеш да даваш без проблем на тази възраст  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 777
Аз също съм давала орехи,ситно смлени в сладкиш.Мед още не съм давала.Дъщеря ми е на 1.6год.

# 8
  • Мнения: 4 433
Мед,орехи-дадох след година и половина.

# 9
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Мед,орехи-дадох след година и половина.

И аз така.
Орехите - в сладкиши, а мед давам, когато малкият си поиска.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 735
Орехи в малки количества е яла в таратора,може би от 1год. 6мес.Мед съм дала след годинка.Лимон също харесва и след годинка на шега съм и давала да опитва,примерно като готвя нещо.Физиономиите и са невероятни. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 449
... дали мога да давам вече орехи (без риск от задавяне) - смлени
... Мед също не съм давала още, но след годинката четох на доста места, че може

Орехи
Само ще добавя, че орехите, лешниците и бадемите са от семейство различно от това на фъстъците. За алергични деца има два вида диети – без никакви ядки или само без фъстъци, но другите се разрешават стъпаловидно според възрастта. Невинаги се прави това разграничение между видовете ядки, особено в англоезичната литература.

Мед
Няма проблем да се дава мед в натурален вид след 1 год.
За справка – СЗО примерно.
Мед може да се слага и в готовите бебешки храни за под 1 год., ако производителите гарантират, че не е замърсен с ботулиновата бактерия. Алергията не е основната причина. Справка – пак СЗО.

Случаите на алергия към мед и пчелни продукти са под 2% при малки деца т.е. доста под честотата на другите типични алергии за най-ранна възраст. Иначе всеки си преценява кога да го въвежда.

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз също съм давала орехи,ситно смлени в сладкиш.Мед още не съм давала.Дъщеря ми е на 1.6год.
Peace

# 13
  • Мнения: 2 132
Аз от скоро давам смлени орехи. Мед също съм давала след като мина 1г.

# 14
  • Мнения: 6 713
Още не съм давала смлени ядки, но след годинката няма проблем - питала съм нашето педиатър. Мед вече съм давала, но не й харесва. Освен да й подслаждам чая с него... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт