Може ли 3-годишно да пътува в кола на задната само с колан?

  • 1 977
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 136
Подкрепям всички мами, които са ЗА столчето!
Столчетата са от 0 до 36кг. Нашето беше от 0 до 18, сега сме с повдигаща седалка. Ако от малко детето винаги си седи в столчето, няма да имаш проблеми и като порасне. При дълги пътувания често правим почивки. Ако няма нищо интересно наблизо, просто слизаме от колата да се поразтъпчем, да изпушим по една цигара и така...
Когато рядко се е налагало да пътувам с детето в кола на приятели винаги взимам и столчето.
Само в такситата не съм, но и рядко се случва, а и в града е едно, а по магистралата съвсем различно...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 133
По закон столчето е задължително до 3-годишна възраст.

3) В моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които не са
оборудвани със системи за обезопасяване, не се допуска превозването на деца под
тригодишна възраст, а децата на възраст три и повече години и с ръст под 150
сантиметра заемат седалка, която не е предна.
 
И ние ползваме седалка, особено при пътуване извън града. Смятам, че е абсолютно безотговорно не обезопасяването на малки деца. Майката вързана с колан, а детето опряло нос на предното стъкло...

# 17
  • Мнения: 411
повдигаЩата седалка е задължителна за деца с ръст до 150см.дъЩеря ми е на 10 г. и е с такава.
тук имаШе слу4ай на малко дете без стол4е,което при катастрофа просто колана го беШе удуШил,ако е било със стол4е това не би се слу4ило.родителите останаха живи,но детето......
дни наред коментираха слу4ая по новините,за да се замислят родителите какъв риск поемат а не заради глобяването.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 855
Изобщо не ме интересува закона какво казва и какво не, по-важното е безопасността на детето ми. Няма такива филми да се вози, без да седи в столчето закопчан. Много пъти сме стигали до скандали с майка ми, която така и не може да разбере защо е столчето. В повечето случаи карам сама и ако не е вързан отзад просто не знам. Пък тия откачалки като ги видя да си возят децата на предната седалка, залепени на стъклото или пък още повече седнали във шофьора, иде ми да ги изхвърля от колата, как може да не си дават сметка в днешното лудо шофиране какво може да им се случи. Не е важно само как ти караш, а и този срещу тебе, аман от 18годишни пикльовци зад волана. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт