колан за прохождане

  • 4 721
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм ползвала. Против съм подобни съоръжения.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 764
С Дияна използвах. Не ми бяха удобни, нито на мен, нито на нея.
За Алекс ми дадоха колани на Чико. Но той все още не може да стои стабилен и му е рано за колани.

# 17
  • Мнения: 269
О, и такова нещо купих. Много ми го хвалеха, всеки ми го препоръчваше, но ......... но не ми вършеше никаква работа и не го използвах.

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не те съветвам да водиш детето с такъв колан.
По-правилно е да тренираш да се пази от падане.
Вземаш я на ръце, държиш я като "самолет" - хоризонтално, и лицето да гледа надолу, люлееш я и над леглото се преструваш, че ще я изпуснеш, но лекичко, да не се уплаши, особено първите пъти. Тя трябва да пусне ръце напред. Това го тренирайте внимателно, докато си изработи рефлекса види ли повърхност, веднага да пуска ръцете да се подпира.

Коланът за прохождане ми служеше само като допълнително коланче в количката, че супер палавата ми щерка се научи да си откопчава сложната закопчалка и веднъж щях да я изтърся, като слизах от тротоара.

# 19
  • Мнения: 1 817
Да , аз ползвах и с двамата. Много бях доволна. Рано проходиха и имаха нужда. Явно си зависи от детето.
 Някои деца са си бавни и по-внимателни, такъв колан за тях е излишен.
Големият ми син беше фога, нямаше чувство за самосъхранение . Затова коланът много ми помагаше да не се пребие, а и моят кръст малко отпочиваше Laughing
При малкият бих казала почти не се наложи да го ползваме, той доста се пазеше сам и все пак съм го ползвала./към 2 седмици/
Много е важно този колан да се ползва, когато детето е стабилно проходило. Коланът предпазва детето само , когато случайно се забърза или залитне.
Той НЕ е за прохождане, както съм виждала майки да го ползват

# 20
  • Мнения: 27 524
Колан бях купила, по стари, комунистически спомени от такива овързани дечица, през гърдите. Изобщо не ставаше за ползване, супер тъпо изобретение  Tired (поне това което купих, де).
Но, от тук взехме нещо подобно, но все пак друго, пак за облекчение на родителя. Ето такова, което беше супер удобно и много сме си го ползвали:  Simple Smile



# 21
  • Мнения: 298
Не. Никога не съм си и помисляла да ползвам подобно чудо. Все пак разхождам дете,а не животно.  Naughty

# 22
  • Мнения: 2 334
Мислих да си къпя колан но дъщеря ми взе че се пусна сама да ходи много бързо след като направи първите си стъпки .Мисля че няма смисал от колана след като детето ти си ходи стабило във вкъщи.Дъщеря ми ходи от 6 месеца близо и не спира да тича и да пада навън.

# 23
  • Мнения: 4 555
Колкото по-дълго я държиш с колан, толкова по-бавно ще стане стабилна. Детето трябва да се удря, за да се научи, че не е хубаво да пада.
Иначе в страни от прохождането, коланите са много полезни, ако ходите на оживено място, например в зоопарка на първи юни и не трябва да допускаш детето да драсне в неопределена посока и да ти се изгуби от погледа. Децата след година и половина имат склонност да го правят.

# 24
  • Мнения: 2 013
Купихме си такъв колан и съм твърдо решена като му дойде времето да го ползваме.
Това ходене прегърбена след детето хич не ми допада.

# 25
  • Мнения: 2 447
Купихме си такъв колан и съм твърдо решена като му дойде времето да го ползваме.
Това ходене прегърбена след детето хич не ми допада.
Е то не е задължително да ходиш прегърбена...Не съм ползвала такъв колан,както и не съм разхождала за ръка,така че не ми се е налагало да се прегърбвам..

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
Купихме си такъв колан и съм твърдо решена като му дойде времето да го ползваме.
Това ходене прегърбена след детето хич не ми допада.
Е то не е задължително да ходиш прегърбена...Не съм ползвала такъв колан,както и не съм разхождала за ръка,така че не ми се е налагало да се прегърбвам..

Аз също. Проходи, когато проходи сам. Преди това пълзеше.

# 27
  • Мнения: 2 015
Купихме си такъв колан и съм твърдо решена като му дойде времето да го ползваме.
Това ходене прегърбена след детето хич не ми допада.
Е то не е задължително да ходиш прегърбена...Не съм ползвала такъв колан,както и не съм разхождала за ръка,така че не ми се е налагало да се прегърбвам..

Аз също. Проходи, когато проходи сам. Преди това пълзеше.
А ние дори и проходилка не ползвахме.Сложих го в нея и се обърна с все проходилка.
Проходи сам Peace.

# 28
  • Мнения: 200
Подариха ми колан, но се оказа безполезен, след второто слагане като го видеше и почваше да се дърпа. Проходи без проблем и си пази равновесие.

# 29
  • Мнения: 3 929
Честно казано, изобщо не ми беше в полза този колан. Синът ми буквално се увисваше на него и вместо да ходи, аз го носех във въздуха. Затова предпочетох да го извеждам с количка на разходка, пусках го на площадката, като постоянно вървях след него. Вкъщи го оставях да ходи свободно или в проходилката.

Общи условия

Активация на акаунт