Съвети при първоначални покупки за бебето

  • 9 030
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 277
Първо,дано темата да е за тук...
Наистина се оказва, че след дълго дълго четене в Гугъл-а, темата с първите покупки за бебето е по-сложна и от писането на научен труд  Crazy
Моля, мамите с опит да дадат напътсвия относно следните неща:
1. Освен прехвалените  механични помпи Авент, има ли някой, който да е ползвал тази на Медела Мини Електрик и доволен ли е от нея? Има ли опасност от някаква инфекция на гърдите, ако се ползва помпа втора употреба (стерилизирана, разбира се)?
2. Какво трябва да включва комплектът за изписване на бебе, родено юли - само неща с къси ръкави ли или и с дълги?
3. Някой ползвал ли е електрическия (не дигиталния) стерилизатор на Чико? Доволен ли е от него? Може ли в него да се слагат шишета и неща на други марки - напр. Нук?
4. Кой вариант е по-добър - легло, което не се люлее, или легло - люлка?
5. Кои матраци са за предпочитане - кокос и пяна, пенолатекс, полиуретанова пяна, с пружини, марки?
6. Колебая се между количките на Маг Ингланд Принцес и на Чиполино Рапидо - имате ли отзиви за тях?

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 16:21 от campanula

# 1
  • Мнения: 3 675
Това е доста полезна тема, ще я следя с интерес.

# 2
  • Мнения: 6 713
1. Освен прехвалените  механични помпи Авент, има ли някой, който да е ползвал тази на Медела Мини Електрик и доволен ли е от нея? Помпа може и да не ти трябва веднага след раждането. Бебето ти е най-добрата помпа. Аз почнах да се цедя чак като стана на 7 месеца, защото почнах работа. Според мен изчакай с помпата. Иначе аз съм супер доволна от Авент ISIS и нямам идея за други марки.

2. Какво трябва да включва комплектът за изписване на бебе, родено юли - само неща с къси ръкави ли или и с дълги?
също нямам опит за юлско бебе Crazy Според мен обезателно да има одеалце за завиване, нещо като пелена... newsm78

3. Някой ползвал ли е електрическия (не дигиталния) стерилизатор на Чико? Доволен ли е от него? Може ли в него да се слагат шишета и неща на други марки - напр. Нук?
Ползвах микровълнов стерилизатор, но с второто бебе ще си купя електрически, за да се улесня максиамално. Mr. Green

4. Кой вариант е по-добър - легло, което не се люлее, или легло - люлка? Според мен легло, което не се люлее.  Thinking

Много добра подобна тема: Peace Нужни и ненужни покупки за бебето - моят опит

# 3
  • Мнения: 802

Моля, мамите с опит да дадат напътсвия относно следните неща:

2. Какво трябва да включва комплектът за изписване на бебе, родено юли - само неща с къси ръкави ли или и с дълги?
    Само с къси ръкави - все пак вън е жега ....

4. Кой вариант е по-добър - легло, което не се люлее, или легло - люлка?
   Аз си купих легло - люлка и съм много доволна, защото ако се разплаче бебнцето само е залюлявам лекичко и си заспива отново ...
Много е удобно ...


5. Кои матраци са за предпочитане - кокос и пяна, пенолатекс, полиуретанова пяна, с пружини, марки?
    За матрака не съм се замисляла чесно да ти кажа .

6. Колебая се между количките на Маг Ингланд Принцес и на Чиполино Рапидо - имате ли отзиви за тях?
     Тези колички не са ми известни , аз си купих на Чико и за това не мога да дам компетентен отговор .

# 4
  • Мнения: 1 473
Помпа може да не ти потрябва, аз си купих на Авент и така си и остана. Тази марка за която питаш не съм чувала нищо за нея.

Стерилизатор ползвах електрически на Авент и съм много доволна, в него слагах стъклени шишета Чико. Важно е размера на шишето да пасва в стерилизатора и няма никакъв проблем да ползваш шишета различна марка от марката стерилизатор.

За изписването бих взела боди  с къс ръкав, ританки и чорапки, блуза с дълъг ръкав за отгоре. Може би памучна шапка. ако сте кола ти трябва и кош за кола, в който да пътува бебето.

 Легло, което не се люлее е по добре според мен.

Матракът да е анти алергичен.

Количката е хубаво да е лека, подвижна, с 4 колела и да има кош, в който бебето да може да спи легнало по гръб, а не пол уседнало. Тези две марки колички не са ми познати и не знам нищо за тях.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 968
Първо,дано темата да е за тук...
Наистина се оказва, че след дълго дълго четене в Гугъл-а, темата с първите покупки за бебето е по-сложна и от писането на научен труд  Crazy
Моля, мамите с опит да дадат напътсвия относно следните неща:
1. Освен прехвалените  механични помпи Авент, има ли някой, който да е ползвал тази на Медела Мини Електрик и доволен ли е от нея? Има ли опасност от някаква инфекция на гърдите, ако се ползва помпа втора употреба (стерилизирана, разбира се)? - Не съм ползвала тази Медела, но ако е електрическа си заслужава според мен. За помпа 2ра употреба - аз ползвах на приятелка и не съм имала проблеми.
2. Какво трябва да включва комплектът за изписване на бебе, родено юли - само неща с къси ръкави ли или и с дълги? - Според мен само къс ръкав е достатъчно в тези жеги. Предвиди си и пеленка за завиване, ако случайно е по лошо времето.
3. Някой ползвал ли е електрическия (не дигиталния) стерилизатор на Чико? Доволен ли е от него? Може ли в него да се слагат шишета и неща на други марки - напр. Нук? - Не съм ползвала, но обмисляме да си вземем, защото е по удобно при пътуване / не се съобразяваш с това има или няма микровълнова на мястото на което отивате/.
4. Кой вариант е по-добър - легло, което не се люлее, или легло - люлка? - Което не се люлее, според мен.
5. Кои матраци са за предпочитане - кокос и пяна, пенолатекс, полиуретанова пяна, с пружини, марки? - На батктото е кокосов, сега за малкото взехме Магнифлекс.
6. Колебая се между количките на Маг Ингланд Принцес и на Чиполино Рапидо - имате ли отзиви за тях? - Нямам мнение за тези колички.

# 6
  • Мнения: 793
Аз да се включа за количката..ние купихме Рапидо на Чиполино , купихме я преди 2 седмици за 180 лв с 6 месеца гаранция (нова е) имаха някакво намаление  Peace Още не съм я ползвала ,но много и се радвам. А колкото до Маг Ингланд една позната си беше купила в черно и бяло ,но и дойде доста тежка (живеят на 5ти етаж без асансьор)  А колкото до дрешките за юлско бебе аз съм приготвила нещо като памучно боди с къс ръкав и къси крачолчета,една пелена, шапчица и чорапки....и коша за кола разбира се да не го забравя Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 18:25 от lilcho13

# 7
  • Мнения: 1 277
Аз да се включа за количката..ние купихме Рапидо на Чиполино , купихме я преди 2 седмици за 180 лв с 6 месеца гаранция (нова е) имаха някакво намаление  Peace Още не съм я ползвала ,но много и се радвам. А колкото до Маг Ингланд една позната си беше купила в черно и бяло ,но и дойде доста тежка (живеят на 5ти етаж без асансьор)  А колкото до дрешките за юлско бебе аз съм приготвила нещо като памучно боди с къс ръкав и къси крачолчета,една пелена, шапчица и чорапки....и коша за кола разбира се да не го забравя Simple Smile

Вашата Рапидо с 4 или 6 колела е? Не знам кой вариант е по-добър  Thinking От магазина им на Голямо конарско шосе ли я взехте? Знаеш ли докога важи тази промоция? Не знам защо съм запомнила, че гаранцията им е 1 год. Доколкото знам, и Рапидо, и Маг-а са по 9 кг.

# 8
  • Мнения: 793
Количката я купихме от Голямоконарско,с 6 колела е ,цвят оранжево и розово.Във Вис Виталис е на същата цена,защото им се падат нещо като дистрибутори newsm78 . Моделите от миналата година са в промоция ,мисля до изчерпване на количеството. А тази Маг Ингланд явно е по нов модел,защото моята позната я купи миналата година по това време (детето и е на годинка и сега са с лятна ) каза че е тежала 13 кг (може всеки модел да е различен,тя искаше черно и бяло).  http://eshop.chipolino.com/?act=products&category_id=28  тук имат няколко намалени модела.

# 9
  • Мнения: 22 458
По въпросите,

1. не бързай с помпата. Но на Авент наистина е добра, тази за която пишеш не съм ползвала.

2. не е нужно да купуваш комплект за изписване, особено за лятно бебе е напълно излишен. Вземи едно хубаво боди с къс ръкав и толкова. Бебето не трябва да се прегрява, или изстудява, но дългият ръкав не е за тези жеги.

3. стерилизатор такъв също не съм ползвала, но мисля че не ти е необходим, ако бебето не е изцяло на АМ.

4. първоначално до към 9ти месец дъщеря ми спеше в люлка (роди се в 7ми месец и беше доста дребна). След това преминахме на легло. Така че ако можеш да си позволиш този вариант - първо люлка, после легло, е идеален.

5. Не мога да кажа кой матрак е по-добър.

6. за конкретните марки нямам мнение, но по-добре Маг Ингланд.

# 10
  • Мнения: 31
Първо,дано темата да е за тук...
Наистина се оказва, че след дълго дълго четене в Гугъл-а, темата с първите покупки за бебето е по-сложна и от писането на научен труд  Crazy
Моля, мамите с опит да дадат напътсвия относно следните неща:
1. Освен прехвалените  механични помпи Авент, има ли някой, който да е ползвал тази на Медела Мини Електрик и доволен ли е от нея? Има ли опасност от някаква инфекция на гърдите, ако се ползва помпа втора употреба (стерилизирана, разбира се)? Електрическата помпа е доста по-скъпа, едва ли ще имаш нужда от толкова цедене, за да си струва инвестицията. Аз от Авент бях много доволна, пак бих си купила нея, въпреки, че я ползвах само 2 месеца, после нямаше нужда
2. Какво трябва да включва комплектът за изписване на бебе, родено юли - само неща с къси ръкави ли или и с дълги? Не купувай комплект с една камара ненужни дрешки, боди и памучна пеленка са предостатъчни за жегите.
3. Някой ползвал ли е електрическия (не дигиталния) стерилизатор на Чико? Доволен ли е от него? Може ли в него да се слагат шишета и неща на други марки - напр. Нук? Моят е възможно най-евтиния за микровълнова на Бертони, така или иначе след 4тия месец спрях да стерилизирам (дребният започна да пъха всичко в устата си и нямаше смисъл) и всичко над 30 лв ми се виждаше ненужен разход
4. Кой вариант е по-добър - легло, което не се люлее, или легло - люлка? Нашето не се люлее, но има колела и е много удобно за добро почистване
5. Кои матраци са за предпочитане - кокос и пяна, пенолатекс, полиуретанова пяна, с пружини, марки? Най-обикновен с пружини си върши идеална работа, бебето е леко и няма потъване като при голям човек.
6. Колебая се между количките на Маг Ингланд Принцес и на Чиполино Рапидо - имате ли отзиви за тях? Нямам

# 11
  • Мнения: 3 010
Повечето казвате да не се бърза с помпата, но аз знам за момичета при която именно тя  е помогнала при първоначалните проблеми с кърменето?! В крайна сметка съм объркана тотално какво да правя да ли да я купувам предварително  ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 458
И според мен е хубаво да се подсигуриш с помпа. Ами ако ти потрябва някоя нощ newsm78 Тогава няма откъде да си вземеш. На мен ми се случи една сутрин рано да се събудя с температура от свръхлактация и помпата ми свърши добра работа  Peace За Медела съм чувала добри отзиви, но аз лично съм ползвала на Авент и съм доволна. Даде ми я приятелка и не съм имала проблем с това че е използвана  Grinning

За изписването и моето мнение е само къси ръкави, но е хубаво по принцип да се подсигуриш и с блузки с дълъг ръкав   Simple Smile

Аз ползвах електрически стерилизатор, но не на Чико. Доволна съм много. Не мога да кажа за микровълнова как е  newsm78

Легло, което не се люлее е по- добър вариант според мен. В другото може да привикне да спи само като се люлее

Ние взехме обикновен дунапренен матрак. Бебчо е лекичък и не му влияе по никакъв начин

За количките- нямам мнение

# 13
  • Мнения: 7 605
И аз съм против предварително купуване на помпа. Виж, ако още от сега знаеш, че често ще отсъстваш, тогава да - но иначе не. Наистина бебето е най-добрата помпа  Peace
Живея в Германия и тук никой, ама никой не си купува помпа  Stop 
Иначе, Медела е много, много добра марка, но наистина не си струва да купиш ел. помпа, освен ако се връщаш на работа скоро след раждането и трябва да помпваш редовно.

# 14
  • София
  • Мнения: 673
1. не бързай със помпата, аз лично си я купих и се оказа, че не ми трябва. Бебето си знае най-добре работата. Но при всички случаи я измий и стерилизирай преди употреба. Няма опасност от инфекции.
2. за комплекта: боди не много дебело с дълъг ръкав, ританки, камизолка и одеалце мисля, че ще са достатъчни.
3. Аз използвам електрическия стерилизатор на Чико и съм много доволна. Слагам всякакви шишета, включително и стъклени без проблем.
4. За малката взех дървено легло-люлка на Бертони. Първите два месеца малката заспиваше с полюшване. След това сложихме стоп-болтовете, за да не се люлее. Просто на мен ми е по-удобно така, иначе малката си умира от кеф.
5. За мене най-добрия вариант е кокос, но всеки си решава сам. Нашето легло вървеше с матраче (дунапрен, ама уж бил специален)
6. Ако имаш излишни пари, то си вземи Маг Ингланд, но аз като избирах количка установих, че на Чиполино не само са по-евтини, но и по-леки.

# 15
  • Мнения: 142
1. Освен прехвалените  механични помпи Авент, има ли някой, който да е ползвал тази на Медела Мини Електрик и доволен ли е от нея? Има ли опасност от някаква инфекция на гърдите, ако се ползва помпа втора употреба (стерилизирана, разбира се)? Аз ползвах ръчната на авент и съм изключително доволна, но за тези които питаш незнам
2. Какво трябва да включва комплектът за изписване на бебе, родено юли - само неща с къси ръкави ли или и с дълги? До колкото знам от мои приятелки раждали сега, трябва да е с дъъг ръкав, продават едни много тънки комплектчета и има летни пеленки които пак са много тънки за завиване3. Някой ползвал ли е електрическия (не дигиталния) стерилизатор на Чико? Доволен ли е от него? Може ли в него да се слагат шишета и неща на други марки - напр. Нук?
4. Кой вариант е по-добър - легло, което не се люлее, или легло - люлка? Аз бих избрала, което не се люлее, лично мнение, пък и моят син като се събуждаше вечер лющкане в леглото не вършеше работа
5. Кои матраци са за предпочитане - кокос и пяна, пенолатекс, полиуретанова пяна, с пружини, марки? Хм този и аз ще го следя  Mr. Green
6. Колебая се между количките на Маг Ингланд Принцес и на Чиполино Рапидо - имате ли отзиви за тях? Като се роди бяхме с Маг Ингланд, мога да кажа че е много удобна количка за новороодено, вътре му е широко, удабно и предпазено от вятър и т.н., сега сме с лятна, но зимата пак се качваме на Маг-а

Повечето казвате да не се бърза с помпата, но аз знам за момичета при която именно тя  е помогнала при първоначалните проблеми с кърменето?! В крайна сметка съм объркана тотално какво да правя да ли да я купувам предварително  ooooh!

Ако питаш мен най- добре ако има от кой да вземеш за в болницата за всеки случай, просто да имаш. Аз имах купена помпа, но не раждах в моя град и съответно помпата си остана вкъщи, ми ако ти кажа за какво ставаше въпрос вторият ден в болницата  ooooh!, седях на мивката да се цедя на ръка, беше някакъв ужас, така че ако можеш от някой да вземеш за в болницлата и после ако има нужда си купи, но задължително трябва да имаш под ръка

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 08:00 от mamanamarin

# 16
  • Мнения: 142
 Simple Smile не дава да си махна този пост, а се събрах в предходния  Embarassed

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 08:02 от mamanamarin

# 17
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
1.Относно помпите аз ползвам на Chicco-едната ми е ръчна помпа а другата е тип спринцовка и съм по-доволна от нея  Peace.
2.Моето бебе се роди юни и ни изписаха с боди-пижамка от най-тънкия памук с дълго ръкавче и пеленка за повиване.
3.Ползвам електрически стерилизатор на Lindam и си слагам всичко от различни марки  Peace.
4.Аз съм с легло което се люлее и може да се застопори и съм много доволна  Peace.
5.За матраците идея си нямам  newsm78.
6.Тези колички не ги знам-на мен ми подариха Cangaroo Victoria и май ми се вижда тежичка но аз съм на 1-вия етаж,а и е много комфортна за новородено  Peace.
Относно помпите аз мисля че е по-добре да си имаш за всеки случай.При мен се наложи да родя секцио и имах големи проблеми с гърдите,за което се наложи да ми носят помпа и чак на 5-тия ден се оправих  ooooh!.

# 18
  • Мнения: 162
На мен също ми предстои да родя второто си дете през юли. Първото е родено през август. Смятам комплекта ми за изписването да е боди с къс ръкав и горна дрешка с дълъг ръкав от по-тънко трико. Ще има и пелена или чувалче за изписване. Бебето в корема на майката е било при 37 градуса и смятам, че ще има нужда от време да се приспособи към околната температура на въздуха. Освен това в коридорите на болниците има течение и смятам, че има опасност да се простуди. Някъде четох, че една мама има намерение да изпише бебето с гащеризонче и кошница за новородени, при нужда одеалце за завиване, това също е идея.
     Креватчето на дъщеря ми, което ще ползваме и за второто бебе е комбинирано сгъваемо креватче с кошарка и сгъваем матрак в него. Когато бебето е в креватчето, може да се люлее леко, когато порасне и прояви желание да изкача от леглото се разглабя и детето спи в кошарката. Така съм сигурна, че докато е  в него не може да изпадне, може да плаче и за чака да го вдигна ако в момента съм заета или не го чувам. При това леглото се сгъва и е с размерите на голям сак на колелца, дори го носихме наморето.
    Помпа за кърма съм взела назаем от приятелка, ще  я стерилизирам /имам електрически стерилизатор, но не Чико, в който слагам всякакви шишета, купички, биберони и всичко, което ползвам за храненето на бебето/, но няма да я нося в болницата, предишния път не ми трябваше, имах съвсем малко коластра, кърмата ми дойде вкъщи. Още една приятелка ми е обещала помпа, ще пробвам и двете, която ми е по-удобна нея ще ползвам, ако трябва ще си купя. Предварително според мен е трудно да си вземеш помпа, защото на всеки човек различна помпа му  е удобна. Може и да не потрябва.
      Количка още не сме купили, от дъщеря ми остана комбинирана на Хаук, но е стар модел и ще си купя нова, не съм се ориентирала още. Леко раждане, ако имаш още въпроси, питай.   

# 19
  • Мнения: 30
Наистина всеки има различен опит и може да ти даде различни съвети.
Мога да ти кажа за помпата- на мен лично ми трябваше от третия ден- когато кърмата ми слезе и имах толкова много, че дъщеря ми преяждаше и пак течах като крава. Така че без помпа щях да съм загубена. Но за съжаление никой не може да знае колко кърма ще има- дано имаш...
Количката ни беше маг ингланд и съм много доволна- тежеше 8кг. и без проблем съм я сваляла с бебка от третия етаж...разбира се докато не станахме повечко килца.
За другите ти въпроси не мога да помогна- нямах стерилизатор, бяхме зимно бебе, кошарата ни не е люляща-имай предвид че бебето много бързо се пристрастява към люлеенето.
Успех и леко раждане.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 535
1. Освен прехвалените  механични помпи Авент, има ли някой, който да е ползвал тази на Медела Мини Електрик и доволен ли е от нея? Има ли опасност от някаква инфекция на гърдите, ако се ползва помпа втора употреба (стерилизирана, разбира се)? Не съм купувала, не ми е била нужна и за двете ми деца
2. Какво трябва да включва комплектът за изписване на бебе, родено юли - само неща с къси ръкави ли или и с дълги? Сина ми е роден в края на юни. Комплекта му включваше боди с къс ръкав, ританки, блузка с дълъг ръкав, шапка и пелена
3. Някой ползвал ли е електрическия (не дигиталния) стерилизатор на Чико? Доволен ли е от него? Може ли в него да се слагат шишета и неща на други марки - напр. Нук? Стерилизатор ползвах за МВ на Чико като съм слагала в него стъклено шише на Нук без проблем. Не ми беше особено нужна вещ - повече го ползвам за кутия за съхранение на купички, чашки и лъжички  Crazy
4. Кой вариант е по-добър - легло, което не се люлее, или легло - люлка? Може би люлката щеше да ми върши добра работа първите месеци, но не съм сигурна доколко стабилно се застопорява след това, когато мъничето започне да се изправя  Thinking. Леглото ни е наследство, обикновенно дървено с 2 нива. За мен високото ниво беше супер удобство до към 5-ия месец и си мисля - по-добрия вариант от люлката
5. Кои матраци са за предпочитане - кокос и пяна, пенолатекс, полиуретанова пяна, с пружини, марки? Нашия е Magniflex - Pierre Cardin - доволна съм  Peace
6. Колебая се между количките на Маг Ингланд Принцес и на Чиполино Рапидо - имате ли отзиви за тях? За тези 2 модела не мога нищо да кажа. Ако имаш възможност покарай и двете и виж с коя ще се чувстваш по-конфортно

# 21
  • Мнения: 626
Да се включа и аз . Ако смяташ да кърмиш помпа може въобще да не ти трябва . Аз не ползвам , имам една на Камера за всеки случай , но не ми се е налагало- тя струв 3лв.
Комплекта за изписване може да е с къс ръкав , но задължително ти трябва и тънка пелена.
Стерилизатор имам за микровълнова , но при положение че кърма се оказа че ми е излишен . Шише ползвам само за вода и то щото съм решила да давам вода , за сега малката отказва да пие , така че не се знае кога ще потрябва този стерилизатор.
За леглото , нашето може да се люлее може и да не се люлее , да ти кажа понякога много помага да люлееш.
Матрак не мога да ти препоръчам не сме купували допълнително .
Към количките на Чиполино съм предубедена , така че препоръчвам Маг ингланд. Ние сме с АБЦ Дизайн.

# 22
  • Мнения: 544
Записвам се да следя темата  Embarassed

# 23
  • Мнения: 1 277
Ако взема ползвана помпа за кърма - как се стерилизира - чрез топла стерилизация или с таблетки?
Обърках се вече има ли нужда от стерилизатор - само шишетата ли се стерилизират и до кога?  ooooh!
Ако протекторът за матрачето пропусне, как се почиства матракът?
Относно количките - отворена съм към предложения и за други марки, като основните ми критерии са: комбинирана, да е с цяла превъртаща се дръжка, с 4 въртящи се гуми, цена до 500 лв., зимното чувалче да изолира добре, лека (до 10 кг.), подходяща за новородено (с пълно легнало положение на гръбчето). Дали има количка, отговаряща на тези критерии  Blush

# 24
  • Мнения: 1 464
Аз си купих на Чиполино Перфекта,струва ми се много удобна,живот и здраве август ще мога да кажа със сигурност.Продавачката ми я препоръча,каза че специално от този модел нямат никакви оплаквания.Широка е,сенника и се сваля почти до долу и има пълно легнало положение.За мен това беше важно.Дано съм ти помогнала.За стерилизатора-на мен ми дадоха за МВ на Чико,ще изчакам след като родя,ако се наложи ще си купя друг.Бях решила и помпа да си купя,но се отказах.Винаги някой може да ми я купи и донесе ако се наложи.Леглото ми е люлка,застопорява се ако не искаш да се люлее.За матрака не мога да кажа,защото към леглото ми вървеше и матрака(който е съвсем обикновен дунапренен),защото е нестандартен размер.

# 25
  • Мнения: 141
Компл. за изписване- тънка пеленка, боди с къс ръкав и нещо съвсем тъничко с дълъг ръкав за всеки случай, ританки, мисля, че е напълно достатъчно
стерилизатор според мен има нужда, защото на мен със преваряване ми се развалиха някой неща първите дне като нямах, на Авент за микровълнова е супер- побира доста неща, а и е към 50лева нов, а от Продавалника сигурно може и за 20да си го вземеш, пък точно за стерилизатор не виждам за какво ти е нов. Всеки си избира до кога и колко често да стерилизира, но ако се дава адаптирано мляко, ако няма достатъчно кърма, на кутийте пише задължително винаги стерилизирани шишета. Става за всякакви шишета предполагам, аз съм с Авент, но имам и едно Нук и него съм го стерилизирала вътре
протектора не виждам как ще пропусне, а ако все пак стане  Thinking предполагам се пере или запира или ако имаш перяща прахосмукачка...
леглотонашето е на бертони с повивалника и люлката, но в началото особено ми се струваше много неудобно люлеещо се- подпреш се и то бааам стресне бебчо  Rolling Eyes и си стои застопорено

а за количка- погледни за Mamas&papas
http://www.mamasandpapas.co.uk/range/pramettes/2402/
http://www.mamasandpapas.co.uk/product-herbie-splishy-splashy/276511001/type-i/
http://www.mamasandpapas.co.uk/product-luna-pushchair-truffle/102189502/type-i/

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 22:51 от missminimess

# 26
  • Мнения: 3 993
1. Помпа за кърма - определено изчакай, не си давай парите предварително, защото може да нямаш нужда от помпа изобщо! Електрическите са скъпи. Аз нямах нужда от помпа и не съм ползвала, цедях с ръка, когато се наложи; за протокола - мъжът ми купи и донесе в болницата пластмасова помпа на Чико, тип спринцовка, за 15 лв. - голям боклук по мое мнение, по-късно я изхвърлих.

2. Дрехи за изписване на лятно бебе - моето е лятно бебе, роди се на 20 май, когато се роди и когато ни изписаха, навън все беше 30 градуса. На изписването акушерката я навлече с гащеризон, чорапи, шапка и жилетка, и загърната в одеяло - да не настинела - ужас!  Shocked докато гледах как я облича, на мен ми стана зле, но не направих въпрос, исках час по-скоро да се разкараме от болницата. Като се качихме в колата и слънцето ни напече, детето като ревна  ooooh!, разсъблякох я и се успокои. У дома веднага я преоблякох в боди без ръкав, педиатърката като дойде на първото посещение същия ден, каза - детето е идеално облечено за жегата. Цяло лято я извеждах навън по бодита без ръкав или роклички, боса, и пак имаше обриви от жегите. Препоръчвам ти горещо да не обличаш прекомерно детето, защото прегряването се отразява лошо на новороденото. Правилото бебето да е облечено с един кат дрехи повече от теб важи за хладно време, не за жегите.

3. Стерилизатор - не съм ползвала. Ако кърмиш изключително, не ти трябва. Изварявах шишетата и бибероните в тенджера по старомодния начин. До кога ще изваряваш, ти си решаваш.

4. Легло - ние сме с кошара на Чиполино, на 2 нива, особено полезни. Люлка не бих взела, детето може да се пристрасти към люлеенето, а и като порасне и започне да се изправя и да шава, може да стане опасно.

5. Матрак - ние сме с обикновен дунапренов. Изброените от теб не ги познавам.

6. Количка - нищо не мога да кажа за двата модела, които си писала. Аз съм с Макларън. Има няколко активни теми изключително и само за колички, прочети там мнения на ползващите ги.  Peace

# 27
  • Мнения: 481
По въпроса за помпата,не избързвай със скъпи неща-може да не ти потрябват.Но и аз те съветвам да не купуваш на Чико,май сме повече тези,които не са доволни от нея.И със стерилизатор не бързай-винаги може да кипнеш вода и да пуснеш в тях бибероните и шишетата.Давам тези съвети,понеже аз накупух толкова скъпотии,а на практика не използвах.Също и дрешки не купувай много за летните месеци.Бебето расте всеки месец с по няколко сантиметра и половината от бодитата не успях даже да и облека.
За бебо за изписването купи нещо красиво от фино трико с  късо ръкавче и нещо имай подръка с дълго.Моето е юлско бебе,но като ни изписваха валеше дъжд  Wink.
Аз съм против леглата люлки.Колички....ох и при тях вече избор голям.Просто избери някаква-всички марки имат почитатели и противници.
И спокойно,не се притеснявай.Желая ти леко раждане .



# 28
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
За помпата според мен е много индивидуално, мен също всички ме съветваха да не бързам, но съм благодарна че не ги послушах. Кърмата ми слезна на втория ден в болницата не мога да си представя какво щеше да стане ако нямах помпа. Ползвам механична на Авент и съм много доволна. Стерилизатор също имам на Авент за микровълнова. По отношение на дрешките ние се родихме на 26.5 и за изписването бях взела комплектче с дълго ръкавче и ритънки и тънка белена (от тези който ги продават в комплект).

# 29
  • Мнения: 41
за помпата аз съм доволна от Авента и с двете деца си отгледах/отглеждам с нея. А ти недей да бързаш с нея, защото може да имаш кърма

Какво трябва да включва комплектът за изписване на бебе, родено юли - само неща с къси ръкави ли или и с дълги?
    Само с къси ръкави - все пак вън е жега и нещо за завиване да е тъничко - може да е жега но става въпрос за новородено

 Кой вариант е по-добър - легло, което не се люлее, или легло - люлка?
 Вземи си легло - люлка, но ако бебо е ревлив нищо не те спасява


 Кои матраци са за предпочитане - кокос и пяна, пенолатекс, полиуретанова пяна, с пружини, марки?
Със каката бяхме с кокос, а сега сме със дунапренов за малкия, защото взехме сгъваема кошара и матрачето е сгъваемо

Стерилизатора ми е Авент за MW и съм доволна

 Колебая се между количките на Маг Ингланд Принцес и на Чиполино Рапидо - имате ли отзиви за тях? Маг ингланд са леки, но не са компактни тази на чиполино която си харесала не е лоша, но е хубаво бебето да е към теб. А Рапидо доколкото прочетох не само в една посока. Иначе като килограми е добра. Гледай да не е повече от 10 кг. иначе ще ти е трудно като порасне бебо. Моята старата беше 15 кг., а бебо се роди 4.3 и ми беше супер тежка. Сега си взех чиполино пуки и съм доволна.
    

# 30
  • Мнения: 738
аз да кажа досега натрупалите се в мен мнения защото също чакам края на юли бебе
1.помпа мисля да си взема от продавалника (по новичка) но ще си я взема отсега ако не ми трябва ще я продам после, но знам че си трябва дори за началото. Авент казват че наистина си струва не си хаби нервите с други защото не засмуквали много добре (така пише навсякъде)
2. аз мисля да си купя летен комплект за изписване - вътре си има всичко необходимо до колкото видях - и аз не мисля да го претоплям много много
3.избрах си легло което хем може да се люлее хем не
4. за стерилизатор си харесах за микровълнова чико че е доста голям и е 39 лв а авент е по скъп безсмислено (този на чико побира всякакъв вид и марка шишета)
5. имах препоръка за Маг но отпреди мнооооого време - четох много за тях преди са били мног здрави но сега....не...още повече че наистина мноооого тежат независимо дали си на ниско или с асанс. нали все пак има тротоари и други подобни, но ДА УТОЧНЯ ЧЕ ПРЕДАВАМ ЧУЖД ОПИТ НЕ МОЯ
и аз си бях харесала чиполино рапидо нооооо тези колелца са много малки и незнам какво да ти кажа
ето количката която аз си избрах и за нея има много противоречиви мнения http://www.kasidabg.com/hauck-apollo-rs-plus-lime-2009-cpath-181_517.html
ВСЕ ПАК ТИ СИ ИЗБИРАШ НЕ ГО МИСЛИ МНОГО КАКВОТО ТИ ХАРЕСА ТОВА

# 31
  • Мнения: 793
Помпа и аз си купих от продавалника на Авент и съм доволна. Сега мисля и контейнерчета да си купя от там. Peace

# 32
  • Мнения: 311
Записвам се, че ми е важно да знам да не се мотая!
  bouquet

# 33
  • Мнения: 236
1. Помпата е хубаво нещо, аз ползвам Авент механична, която е нещо като втора употреба, тъй като я взех от кумицата ми. Тя я е ползвала 2 седмици, аз вече 4 месец се цедя. Когато се стерилизира, мисля , че няма да имаш проблем и да е втора употреба.
2. Комплектите за изписване са сбор от безсмислени дрешки. Не са ти нужни камизолки и панталонки, терлички и т.н. Спорде мен е нужно да си купиш няколко бодита с къс ръкав(има и гащеризончета-боди с копченца отдолу), пеленки 1-2 леки и 1-2 по-плътни, ако нощем е по-хладно. Имай предвид, че ужасно много неща ще ти подарят на питката и преди това, така че не прекалявай с покупките.
3. Нашето легло е сгъваемо с 2-ро ниво. Гледахме и дървените, но мъжа ми пробва люлеещите и реши, че има някаква минимална вероятност бебето да си притисне пръстите, когато почне да сяда и успява да се залюлее само.Има логика в това. Сгъваемото легло е много удобно, когато се наложи да пътувате. Матракът ни е Магнифлекс - беше около 120 лева, приятелка е с кокосов за 60-тина лева и е доволна.
4. ползвам стерилизатор за микровълнова печка. Ужасно удобен е , марката няма значение, а само това дали ти се побират шишетата. Не се хвърляй да купуваш електрически стерилизатор, ако имаш микровълнова печка, купи си обикновен и спести 100-150 лева.
5.Маг ингланд са отвратителни колички, тежки, неманеврени и неудобни, сгъват се хоризонтално, а не като чадър. За мен единственото им предимство е цената. Но пък всички познати с такъв Маг ингланд после са купували поне още една количка и сумарно накрая излиза, че по-добре е да си купиш по-скъпа и добра количка.

Общи условия

Активация на акаунт