ЮНИ е едва наполовина,а бременелките са само трийсетина! Тема №79

  • 17 172
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 96
Здравейте Simple Smile
Получи се, така че нямах възможност да запиша телефоните на вестителките, но вече и аз съм мама. На 4 юни се роди нашия син Петър. . Добре сме и двамата Simple Smile По-късно ще пиша и за самото раждане в Токуда.

# 211
  • Germany
  • Мнения: 8 028
Честито, Poly_Poly! Да ти е жив и здрав малкия Петър!
Благодаря за отговорите, момичета! И аз мислех евентуално да го съчетаем с 1вият рожден ден, но мъжът ми се притесни как щяло да бъде толкова време некръстено детето... Баткото беше на 6 месеца когато го кръстихме, но той е роден ноември и просто чакахме да се стопли. Ще го мислим...

# 212
  • София
  • Мнения: 2 658
snowwhite, Mariah, poly poly!, да са ви живи и здрави рожбите!





за кръщенето, ние правихме на Габи на годинка и четири месеца на Петровден миналата година. Мисля и Марти на годинка-годинка и нещо да кръстим. Хубаво е да е на голям църковен празник. Peace


Марти вече прави нощем по 4 часа и половина пауза. Wink

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 14:06 от petia_tag

# 213
  • Мнения: 270
Честито на новите мами! Да са им живи и здрави бебоците и те щастливи с тях!
А на останалите мами като мен....2 в 1...не се тревожете и аз нямам никакви признаци, а като се сетя преди кви контракции имах още от февруари, чак не вярвах че ще докарам до юни  Rolling Eyes
ама какво да се прави! ще чакаме, пък знае ли се, може изведнъж да хукнем към родилното!
Мен пак взе да ми се гади последните 2 дни.... незнам и аз вече какво да правя?

# 214
  • Мнения: 199
Здравейте  Simple Smile

Да ви разкажа набързо и за моите преживелици.

Вече знаете, че ми казаха, че се налага секцио от днес за утре и ме задържаха в болницата. Сутринта с лек стрес и още по голям за мъжа ми влязох в операционната. Слагат ми упойката, пита ме доктора дали имам изтръпване, и ме кара да си повдигна краката и аз изпълнявам. Чакаме 5 мин. - пак същото, упойката не ме хваща. Хайде втора..... после трета... чак на четвъртата ме хвана. Пети опит нямаше да има, щяха да ме приспят. Добре че не се стигна до това. Всичко останало беше нормално. Докторката възкликна - къде го побра това голямото бебе и ме увери, че с тази глава е нямало как да го родя нормално - обиколка 36. Мислеха го за по-голям заради голямата главичка и коремче. Но освен размера разбрах после, че и пъпната връв е била придлежаща (под главичката), а и малкото води, които са останали, са били тъмнозелени. Така, че в моя случай, добре че се видя това и ми направиха секцио.
В реанимация за ужас и почуда на анестезиолога можех да си движа крака след час, а доктора ми беше обещал, че до вечерта няма да мога да мръдна с тези 4 упойки. Направо им разбих представите за анестезия. И обещаното сигурно главоболие така и не се появи.

Стреса за мен започна на другата сутрин, когато ми казаха, че малкия е повръщал кръв през нощта. Не ми се спира на тези ужасни за мен няколко дни. Беше на система с плазма, витамини, антибиотици и т.н., можех да го виждам по веднъж на ден за 10-15 мин. За щастие всичко се овлядя и в понеделник вече ми го дадоха.

Много ме беше страх, че няма да иска да суче след едноседмичния глад и захранване после с адаптирано мляко. Но още на първото слагане на гърда засука много добре и от тогава сме на изключително кърмене на поискване и повече шише и АМ не е помирисвал. Малкия ми изсмуква млякото в гърдата докрай и понякога иска и втората. Случва се да го кърмя през час или през половин няколко пъти, а после да спи 4-5 часа. През нощта се буди само 1 път между 3 и 4, след като последното хранене е в 12 а сутрешното в 6-7 часа. А снощи сука 3 пъти от 10 до 12 (три пъти изпразни гърда) и през нощта не се събуди.
Някаква си педиатърка се опита да ми обяснява някакви режими и часове, цедене и други глупости от което ходих бясна в къщи и мърморих два дни. Добре, че се бях образовала предварително, но за момент ми беше подкопала увереността. Яд ме беше, защото тя само заместваше педиатъра, който избрах, той беше зает за първото посещение. Но поне е мъж и се нядавам да не ми се меси толкова в кърменето.

Ами стига толкова, че ви надух главите. В петък ме изписаха и още всичко ми е малко объркано, особено след стреса в болницата и 10 дневния престой там. Но нещата почват да влизат в ритъм малко по малко.

Целувки на всички  Heart Eyes много ми липсвахте. В болницата влизах през телефона да видя кой е родил, но нито ми се пишеше нито ми се четеше. Сега когато (ако по скоро) намеря време ще се върна назад за да прочета по подробно какво сте правили.

# 215
  • Мнения: 6
PoLy_PoLy , да ти жив и здрав малкия Петър!

# 216
  • Мнения: 1 924
greenlife,4 упойки #Crazyти си някакъв уникат Laughing
Браво за успешното кърмене.Личи си колко усърдно си чела преди раждането. Grinning

PoLy_PoLy,честито  bouquet

# 217
  • Плевен
  • Мнения: 862
Mariah, poly poly, Честити бебенца, да са ви живи и здрави и донесат много щастие в домовете ви!

Грийнлайф, много интересни преживелици, ха-ха-ха, направо ми скри шапката с тези упойки  Wink

Кръщенето на Андреа го правихме точно на годинката и, но то тогава е и Св.Александър. Сега, живот и здраве, пак около годинката ще бъде.

# 218
  • Мнения: 79
Честит син Петър на poly poly,пожелавам им само радостни мигове  bouquet

А мен при всяко движение на бебчо сякъш ми се цепи кожата
доста болезнени станаха движенията му,явно доста му е отесняло вътре

# 219
  • Мнения: 1 475
Mariah  и Poly Poly, честити бебенца да са ви живи и здрави и много щастливи мигове с тях!!

Poly Poly ще чакам да разкажеш  и ти за твоето раждане в Токуда, че ми е любопитно!!!!! Laughing

Грийнлайф, значи аз съм героиня, нашата главичка е 37 см, ама хич не ми изглежда голяма, то затова  и ме срязаха отдолу така!!

Имам няколко въпроса и аз:

1. Като кърмя, мога ли да си боядисам косата и има ли вероятност вещества от боята да проникнат в кърмата и също така мога ли да си мажа тялото със стягащи кремове или  и те проникват в кърмата??!!

2. Вашите бебенца хълцат ли много, моята хълца много, когато не се оригне, а нещо и с оригването не се справям, та викам Андрей/без него съм загубена/??/направо се плаша, какво ще правя ,като тръгне на работа/

3. Пъпчето ни не ще още да пада, колко още  е нормално да се задържи, че ми  е много страшно с тази щипка??!!!

4. И на нас ни се бели кожата около китките, крачетата долу и навсякъде около свивките- може ли да се маже повече от веднъж на ден с олио тези места????

5. Когато сменяте памперса, когато само е пишкано в него, миете ли го с вода, на мен ми казаха, да не го мия след напишканото, само мажа с дебел слой крем дупето и само при акане го мием???

6.  7-дневно бебе малко ли му е 50гр на ядене???

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 15:20 от somebody

# 220
  • Варна
  • Мнения: 2
Добър ден, братство! Влизам само да ви по прочета и да честитя на всички станали вече мами.Нашето човече няма никакви намерения и признаци да излиа.Така че седя и чакам и му спрях бирата, за да излезе да си поиска. Усмихнат следобед на всички.

# 221
  • Мнения: 5 023
Mariah  и Poly Poly, честити бебенца да са ви живи и здрави

Аз съм си вкъщи, раждането се отлага Laughing бебето изобщо не е малко, 3,540 го измериха, плацентата е 3та степен с калцификати, но има достатъчно води. На бебето му е повишен леко пулса на моменти, утре пак съм на запис и вече ще решават окончателно.

Съмбоди, да ти отговоря
1. За боята не съм съвсем сигурно, може би безамонячна някаква, а за кремовете трябва да са без кофиен, на тях обикновено пише, май имаше на Мустела един за след раждане.
2. Благо не е хълцал много, оригваше се лесно, не и се плаши на мацката толкова, ще свикнеш и сама Hug
3. Пъпчето знам че пада около 10тия ден
4. Може, мажи си я
5. Ние бяхме с мокри кърпи, миех само вечер, не съм имала проблеми.
6. За яденето при всяко бебе е различно, някои писа за дните по 10 или непомня точно как беше, ако го изпива цялото и дърпа още значи и е малко, аз така съм действала

# 222
  • Мнения: 456
Здравейте и от мен  Hug Най-накрая успях да се добера до компютъра. Днес направо времето хвърчи и все изоставам с нещата за вършене из къщи. Цял ден се въртя около малкия. Днес ни посети и педиатърката. До момента имам прекрасни впечатления от нея. С малкия си мисля че се справям добре при условие че никой не ми помага. Днес малко ме беше страх да го изкъпя самичка, но процедурата мина много добре Grinning
За раждането: Бях се уговорила с лекаря ми за сутринта на 18.06 за евентуално предизвикване на раждане, но още от вечерта преди това получих доста силни регулярни контракции, които се засилваха все повече и повече. На три пъти бяхме на косъм да тръгнем към болницата. Как да е изкарахме ноща. Сутринта докато стана, беше към 5, на път към тоалетната ми се спукаха водите. В уговорения час бяхме в болницата и след прегледа се установи че съм с 4 см разкритие. Приеха ме веднага. Сложиха ми система в резултат на което за по-малко от час разкритието стана пълно и ме вкараха в родилната зала. На четвъртия напън се роди малкия Стелиян. После малко ме позакърпиха че имах някои разкъсвания, но живот и здраве в сряда ще ми махат остатъка от конците. Ето го и Стелю току-що роден:

# 223
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Привет, мацки Hug!
Влизам набързо да поздравя всички родили и да им пожеля спокойствие, здрави нерви, много позитивизъм и щастие Hug!
На неродилите - кураж, момичета, малко остана Peace. Леко, бързо, безболезнено Hug!

При нас нищо ново - колики, колики и пак колики ooooh! Лефакс, хомеопатии, биогая - нищо не помага, ама малкото мъжле юнашки търпи. Чай/ вода не иска дори да преглътне, ако случайно се е излъгал да засмуче от шишето - плюе и се напъва да повръща Crazy И все пак тънко минавам засега - по това време Муцун квичеше буквално денонощно и беше с як запек ooooh!
Вчера правихме "погачата" - много лудница за кратко, но иначе приятно Flutter

# 224
  • Мнения: 69
Greenlife, добре дошла сред нас!!! И ти ни липсваше много! Прекрасно разбирам как се чувстваш и какво си преживяла - всичко това ми мина през главата, но важното е, че вече сте добре и сте си вкъщи  Heart Eyes

somebody, нашите мадамки ги мажа с олиото на Веледа и съм много доволна от него. Но нещо не мога да уцеля крем против подсичане - имам на Веледа, на Пенатен, на Судокрем, на Биодерма (АБЦ ДЕРМ), както и Дефламол по рецепта. И зачервяването ту се усилва, ту намалява, но не е имало ден, в който да изчезне. А мия бебките на всяко аки и ги почиствам с мокро памуче на всяко пики...

Ето ги и моите отговори:


1. Като кърмя, мога ли да си боядисам косата и има ли вероятност вещества от боята да проникнат в кърмата и също така мога ли да си мажа тялото със стягащи кремове или  и те проникват в кърмата??!! - и мен ме интересува, защото вече се боядисах без дори да помисля Simple Smile

2. Вашите бебенца хълцат ли много, моята хълца много, когато не се оригне, а нещо и с оригването не се справям, та викам Андрей/без него съм загубена/??/направо се плаша, какво ще правя ,като тръгне на работа/ - хълцат много независимо от оригването. В началото, когато бяха много малки, не можеха да се оригват, но вече се справят успешно на рамото ми с лице към гърба (но доста често и това не помага срещу повръщането.

3. Пъпчето ни не ще още да пада, колко още  е нормално да се задържи, че ми  е много страшно с тази щипка??!!! - тук съм пас, пъпчетата паднаха в АГ-то

4. И на нас ни се бели кожата около китките, крачетата долу и навсякъде около свивките- може ли да се маже повече от веднъж на ден с олио тези места???? - с нормално мазане веднъж дневно след къпане всичко се оправи за нула време

5. Когато сменяте памперса, когато само е пишкано в него, миете ли го с вода, на мен ми казаха, да не го мия след напишканото, само мажа с дебел слой крем дупето и само при акане го мием??? - така ли е по-добре?  newsm78 Все пак остава урина по кожата и ми се струва нехигиенично да се маже крем върху нея. Затова попивам само с мокро памуче.

6.  7-дневно бебе малко ли му е 50гр на ядене??? - 46-дневната Сави  яде 100 мл, а Ники е максимум 75-80 Simple Smile Така че трябва да й хванеш дажбата на Андреа Simple Smile
[/quote]

Поздрави и целувки на новообебилите се мамиии!!!

Общи условия

Активация на акаунт