ЮНИ е едва наполовина,а бременелките са само трийсетина! Тема №79

  • 17 147
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 165
Честито момиченце Azvasi, с пожелания за безброй щастливи мигове с малката сладуранка!!!
Днес щяхме да излизаме на разходка за пръв път, но е много ветровито навън и се отказахме засега. ooooh!
Да се похваля, че днес на 10-тия ден след раждането вече съм -12кг. от общо +16кг., след болницата бях -8кг. Peace Този път много скоростно ми се прибра коремчето, че чак се притеснявам да не изскочат стрии, че нямах нито една на коремчето, а само няколко под гърдите.
И аз чакам новини за нови бебчета... Laughing
Бискай честит ти рожден ден и скоро да ни зарадваш с нов кавалер!!!

# 61
  • София
  • Мнения: 215
Момичета,имам честа да ви кажа,че днес сутринта gmarinova е родила своя син Петър,мерки 3850г, 52см! Да е жив и здрав Петър ,много да радва мама и тати!

# 62
  • Мнения: 1 924
Еха,честито на Гмаринова!

Честито и на Azvasi!

Петя,а къде се провежда тази консултация на Лана...макар че едва ли ще имам нужда,уж имам опит още от Ясен,но знае ли се,както казваш хубаво е да се видят някои неща Grinning

Рая,и на мен не ми дава сърце да оставя бебе да плаче.Аз дори чуждо бебе като чуя да плаче,имам инстинкт да го гушна,пък какво остава за моите собствени Heart EyesБаткото е много гушкано и носено бебе и не е нито глезен,нито капризен,нито залепен за мен,така че за мен лично това са бабини глупости.Нека не лишаваме малките си душички от ласката на мама!Та нали и ние,възрастните,имаме нужда от това някой да ни показва любовта си и да ни гушка Heart Eyes
По въпроса за чорапките-аз от днес реших да не слагам.Те и без това са им все големи и се изхлузват...Само по бодита са вече,а навън слагам и шапчици за предпазване от слънцето Grinning

# 63
  • Мнения: 9 814
ЧЕСТИТО НА gmarinova!!!!! НЕКА ПЕТЪР НОСИ МНОГО РАДОСТ НА МАМА И ТАТИ!!!


  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 64
  • Мнения: 13
Здравейте мамчета и от мен.

Честито на всички мами сдобили се с рожби, тъй като сте много и не искам да пропусна някой.Да са им живи и здрави рожбите, да ги радват и да се гордеят цял живот с тях, че са създали прекрасни хора  bouquet


 Нямах време да чета и само влизам да ви напиша това. Надявам се и Гъделчето да е сред тях.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Честит рожден ден на Бискай!
gmarinova честита рожба! Да ти е жив и здрав!
Azvasi честито и на теб и добре дошла!

# 66
  • Мнения: 25
ЧЕСТИТО НА gmarinova!!!!!

# 67
  • Мнения: 270
Честит син на Гмаринова! Много щастие да й носи малкия юнак!


Айде приятна вечер на всички от мен! Отивам на кръчма да разпусна, че тук хормоните пак взеха да ме избиват на рев, а и нищо не ми се прави вчера и днес, незнам какво е това състояние! cheers

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 19:51 от maiamiii

# 68
  • София
  • Мнения: 2 658
Честити бебенца на azvas и gmarinova! Да са ви живи и здрави!



Феникс, където има помещение. Аз преди два месеца я бях питала и тя чак сега е намерила къде да направи и ми писа. Иначе аз например не очаквах да харесам слинг шал и сигурно за есента ще си взема или сестра ми ще ми ушие. Никак не е сложен за слагане, а е много удобен.

# 69
  • Мнения: 1 924
Иначе аз например не очаквах да харесам слинг шал и сигурно за есента ще си взема или сестра ми ще ми ушие. Никак не е сложен за слагане, а е много удобен.

Ако сестра ти ти ушие,е най-добре.Безумно скъпо е 60-70 лв за парче 70 см на 4-5 метра,каквото представлява слинг-шалът.А пък шиенето е елементарно, трябва да се направят подгъвите и евентуално по някакъв начин да се маркира къде му се пада средата.Зорното е да се открие хубав плат.Аз доста обикалях,но хубавите памучни платове са еднолицеви,което значи,че за да не седи грозно,трябва да се направи с две парчета плат,пришити едно към друго...накрая си взех едноцветен плат,който леко се разтяга на ширина(то всъщност на дължина не трябва да се разтяга за слинг),занесох на шивачка и тя ми уши един слинг с халки и един от тип шал.Излезе ми супер евтино...но пък готовите са много красиви,на мен и трите слинга са ми от Лана и са разкошни,стават и за официални поводи Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 46
Лелее тъкмо си мислех, че днес ще е мързелив ден  Rolling Eyes
 Гмаринова да ти е жив и здрав Петър, много радости и гордост да ти носи! Да расте щастлив и безгрижен!Скорошно завръщане ти пожелавам!

Честита Елена и на Azvasi, жива, здрава и много щастлива да бъде!

# 71
  • Мнения: 3 294
Ето и нашия опит  Peace
.................


Хайде да ви задам някои въпроси и всяка мама да отговори,че ми е интересно Simple Smile

Извеждате ли ги по обяд в голямата жега?!? Нашите разходки са почти по едно исъщо време всеки ден , сутрин към 10Л00 излизаме и се прибираме към 12:00-13:00 ч. и след обед излизаме към 17:00 , но примерно днес бяхме почти цял ден навън  Peace

КОга ги къпете? вечер преди едно от храненията , предимно към 20:00 - 21:00 ч.

Правите ли масажчета? Почти не , много плаче след баня , защото е гладен  Mr. Green

ПОнякога,докато се храните бебето нервира ли се по време на хранене...получава се нещо като...смуче биберона,но не гълта всичкото мляко, а го плюе и реве по време на хранене.... ? Не , не ми се е случвало , но при нас се получава едно недостигане на въздух , тъй като той е много лаком и явно забравя да диша като суче и като му друпна биберона доша тежко и издава звуци  :roll:

Как им давате витамин Д и кога?Не давам все още , педи нищо не ми е казала за вит. Д

Ако сте на АМ,какво ползвате? Изцяло на АМ сме и ползваме Фризолак , с това ги захраниха в болницата , знам че то се предписва и при повръщане и запек , затова мисля че е добър избор , макар че има доста по-добри АМ , но не искам да го сменям за да не се появат колики  Peace

Оставяте ли бебетата си голички да риткат през деня ? Не

Често ли повръщат? И като повърнат кога им давате отново да се хранят? Не повръща често , засега ми се е случвало да повърне два пъти на фонтан , и гледам да изчакам със следващото хранене възможно най-дълго  Peace

чЕТОх,че бебетата много лесно получават топлинни удари и пише,че през лятото трябва често да им се предлага вода, вие правите ли го? Аз вода не давам , но му давам чайче на Хип , почти след всяко хранене пие чайче и изпива по около 100 мл . дневно  Peace


# 72
  • Мнения: 6
Честито момиченце на azvasi!
Честит син на гмаринова!

Рая, и аз не оставям Вики да плаче и нощно време сме почти изцяло на ръце. А ако заспи го слагам на спалнята до мен.Това, което със Сара никога не съм  правила сега го правя всяка вечер, но просто нямам сила непрекъснато да ставам.Страх ме е да не отвикне от неговото легълце и по-нататък въобще да не иска да спи в него. Успокоявам се , че е много малък и че като му минат коликите ще е по-спокоен.

# 73
  • Мнения: 1 475
Голямо честито на Gmarinova, да и  е жив  и здрав сина!! newsm30

Честита дъщеричка и на Azvasi!!  ylinfant

Ние спинкаме блаженно, аз пак влизам да видя какво става, че в 9 ще я будя да хапваме- днес успях да изцокам едва 20мл с помпата, което  е крайно малко и дадох и 30мл адапте, Андрей ми купи лактогенния чай на Хип изпих една чаша  и ми се стори, че сега са ми поналяти гърдите, ще видя колко ще изпомпам сега!!

Нали питах днес за акането, ами доста стабилно се изака днес Mr. Green, омаза се до ушите, подсушихме се, намазахме се с крем, при което мацката отново се изпика в чистия памперс, че хайде наново!!

Тези от вас които имаха отоци по краката спаднаха ли ви, на мен днес ужасно много са ми отекли краката,  а иначе веднага след раждането, нямах никакви отоци, нито пък в болницата имах??!!

И още един въпрос, докога ще ми боли дупето с тези шевове, които имам- какъв е периода в който отшумява болката след епизотомия, искам да си сядам нормално вече??!!!

Моя корем изобщо не се  е прибрал, очаквах по-бързо да се прибере, лекарката ми каза никакви коремни преси преди да ме прегледа след месец пак! направо съм си, като бременна в 5-ти-6-ти месец, нямам абсолютно никакъв апетит, но се насилвам да хапвам по нещо ,заради кърмата!

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 20:23 от somebody

# 74
  • Мнения: 46
Somebodу, чайчето на Хип почти не действа, опитай лактогенен билков чай, от билковата аптека на ул. Поп Богомил№38 /зад лъвов мост в стара жълта кооперация/, аз имам едно неотворено пакетче от този чай, ако някой иска ще му го дам, че не ми се хвърля!
Моите отоци си спаднаха веднага след раждането и повече не съм имала, а шевовете могат да те болят от 5 до 15-20дни, накрая разбира се болката е много слаба или само при допир, но иначе може да си ги усещаш и на 2рата година  Shocked Аз нямам никаква болка вече, но ги усещам. Много е неприятно  Tired
Коремчето и на мен не се е прибрало, доки също ме посъветва да не бързам с коремните, че можело да се получи диастаза ако се е разтегнал много корема.
И едно съветче: пий чаша топло мляко 5 мин.  преди кърмене/цедене  Peace

Аз също не оставям бебетата да плачат/когато имам физическа възможнот разбира се/  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт