ЯНУАРКИ 2010 за ФМ се стягат ......(7)

  • 10 477
  • 300
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 803
Аз нямам проблеми в работата, защото съм си шеф Wink
С една приятелка работим заедно, та поне тази грижа ми е отпаднала.
Не съм качила килограми, седя си все на едни и същи (+/- 1кг. 1,200кг).
Ям си редовно, не повръщам, просто засега не качвам. Rolling Eyes
Иначе като че ли, вече имам зачатък на коремче, но може и да си въобразявам Blush

# 76
  • София
  • Мнения: 1 350
Моето не е зачатък на коремче ами добре си стърчи вече. А съм 50 кила не е да съм напълняла за да е от това. Но в момента прилича по-скоро на напълняване отколкото на коремче на бременна. като съм права си личи де  Embarassed

# 77
  • Мнения: 803
Моето не е зачатък на коремче ами добре си стърчи вече. А съм 50 кила не е да съм напълняла за да е от това. Но в момента прилича по-скоро на напълняване отколкото на коремче на бременна. като съм права си личи де  Embarassed

Мда, и аз моето бих го определила повече като шкембенце Crazy
И аз като съм права лекинко личи, но е оформено, а само в долната част стърчи  newsm78

# 78
  • Мнения: 5
Ох как ти завиждам ,че си казала на мен това ми предстои направо не знам как да го кажа .Не знам защо ,но аз се чувствам неудобно .Мисля другата седмица да им кажа ама как??? : Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 1 350
И аз така чувствах се много неудобно ама почва да ми личи коментира се и така. Просто влязох и  директно казах,че идвам да съобщя една новина,че чакам бебе през януари и така. Обаче все едно казах нещо много лошо така се чувствах

# 80
  • Мнения: 1 491
Здравейте момичета...
Изчезнах аз яко дим, ама вече отново съм тук  Wink
Като цяло се оказах с доооооста късна овулация и терминът ми най-вероятно ще се премести за първите дни на Февруари, но при всички положения ще ме режат през Януари.  Само дано да не е на рожденият ден на каката, че според мен ще й стане криво от този факт  Mr. Green
Аз съм си отпуска до края на тази седмица, но от понеделник отново съм на пангара. На 15.07. съм се разбрала с доктора да ми издава болничен, че хич не издържам, така че хем ще трябва да стискам зъби две седмици, хем трябва да намеря начин да уведомя ръководството за "създалата се ситуация около мене"  Joy  Еvка със сигурност няма да мога като тебе, така че разчитам на споделен опит и от други майчета, който са успели да съобщят в службата си... Ще съм ви много благодарна  Praynig

Е, това е от мен за сега, утре вечер пак  Mr. Green

# 81
  • София
  • Мнения: 1 350
Аз също искам да се махна и да си взема болничен, но падало майчинството много после. Някой да знае нещо по този въпрос? Имам позната дето уж направо да ми го изчисли и тя предложи та да си направя сметка ама така и не го направи  Laughing

# 82
  • Мнения: 803
Здравейте момичета...
Изчезнах аз яко дим, ама вече отново съм тук  Wink
Като цяло се оказах с доооооста късна овулация и терминът ми най-вероятно ще се премести за първите дни на Февруари, но при всички положения ще ме режат през Януари. 
Е, това е от мен за сега, утре вечер пак  Mr. Green



И аз съм като теб Simple Smile Опредиха ми февруарски термин /според данните от ехографа/, и то светлата дата 2ри февруари  Mr. Green
Ама аз си кютам при вас, че си свикнах  Flutter

# 83
  • Мнения: 780
Евка това е вярно за майчинството аз също поради тази причина не си взимам болнични  Confused

Ще ти дам един нагледен пример горе долу да разбереш за какво иде реч ако те осигуряват на 1000 майчинството трябва да ти е около 900 ако ползваш болнични през цялата бременност зависи пак де ако /не дай си боже има хоспитализация и т.н/ пада на около 500лв това са груби и закръглени цифри ама можеш да си направиш сметка.
Ако те осигуряват на минималната си взимай болнични през всичките месеци задължително Naughty няма на къде да падне майчинството.

Мацки аз да кажа за моите болки Sad понамаляха уж лежах цял след обяд пих и но шпа не сам звъняла на доки че нали при мене е малко объркано едната не искам да я виждам а другата още не съм ходила при нея чак на 30 ще ходя и ако не дай си боже  Praynig се наложи да звъня не знам на кого Cry и за това си лежа тука, малко безотговорно май от моя страна.

# 84
  • Мнения: 97
Евка това е вярно за майчинството аз също поради тази причина не си взимам болнични  Confused

Ще ти дам един нагледен пример горе долу да разбереш за какво иде реч ако те осигуряват на 1000 майчинството трябва да ти е около 900 ако ползваш болнични през цялата бременност зависи пак де ако /не дай си боже има хоспитализация и т.н/ пада на около 500лв това са груби и закръглени цифри ама можеш да си направиш сметка.
Ако те осигуряват на минималната си взимай болнични през всичките месеци задължително Naughty няма на къде да падне майчинството.

Мацки аз да кажа за моите болки Sad понамаляха уж лежах цял след обяд пих и но шпа не сам звъняла на доки че нали при мене е малко объркано едната не искам да я виждам а другата още не съм ходила при нея чак на 30 ще ходя и ако не дай си боже  Praynig се наложи да звъня не знам на кого Cry и за това си лежа тука, малко безотговорно май от моя страна.
Toва не е вярно...... .не пада...Ако си вземеш болничен вземаш 80% от брутната заплата/на далавера си при всички положения/А после болничния ти за бременност и раждане е 90% от брутната ти заплата.Поне така беше при мен.А не е минало много време от тогава/1г,2 м./

# 85
  • Мнения: 780
Не съм съгласна това е ако си вземеш само за един месец после пада процента не искам да споря счетоводителя ми го изчислява и ми каза че ще съм на загуба .
И да има много промени като се вземе дори факта че базата не се изчислява 6 месеца назад а 12 Wink

# 86
  • Мнения: 1 491
Toва не е вярно...... .не пада...Ако си вземеш болничен вземаш 80% от брутната заплата/на далавера си при всички положения/А после болничния ти за бременност и раждане е 90% от брутната ти заплата.Поне така беше при мен.А не е минало много време от тогава/1г,2 м./

И аз така знам, но пък имам две колежки, които пускаха оплакване до работодателя, за преизчисляване на плащаните налози към НОИ и не знам си къде още, защото едната колежка трябваше да получава 950 лв майчинство, а другата 900 лв. майчинство, но от НОИ са им изплащали по 500 лв. майчинство на месец, като официалният отговор от там бил, че това е максимума на майчинство за месец и не може да получаваш повече  Shocked   Значи осигуряваш се на 1000 лв. примерно, но повече от 500 лв. не можеш да получаваш  newsm78  Дано да са изчистили този проблем.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 350
Да това е така има и максимум, който не можеш да надскочиш. Аз не съм на голями осигуровки,но съм някъде точно там малко над 500лв да речем и май е все тая дали ще съм или не в болнични. Ще седна да се занимая аз със закона някой ден,но сега не ми се чете и сята

# 88
  • Мнения: 57
Момичета мен нещо ме боли корема, това лошо ли е?
Ходих на доктор той каза че съм в 8 седмица.
Мого късна овулация съм, доста се скарах на доктора.
Ако бях изчакала още малко нямаше и да знам Tired

# 89
  • София
  • Мнения: 1 350
Корема или стомаха боли? Кое нямаше да знаеш и за какво му се накара? Ако не съм прочела нещо напред моля за извинение. Много зависи и как те боли долу ниско ли е ?

Общи условия

Активация на акаунт