20-ТА ЯМБОЛСКА

  • 66 543
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 317
и аз съм тук   bye,сега си правя едно кафе и сядам да търся идеи за тортички,снощи направих 23 розички,а ми остават още 20  Laughing
Вие хубав диалог сте дръпнали .  Vivian   аз съм останала с впечатление от лентичката ти ,че имаш едно детенце и се бориш за второ.Като ви слушам с моята зълва с каква надежда чакате ми става много тежко.На нея първата стимулация беше неуспешна(прокърви) без да и обеснят причината.Накараха я да си удължи срока на фонда с още 3 месеца и миналата седмица като ходи да и съобщи,че документите са готови я прегледала и и казала че имала нулев  шанс но да пробвали ,така и така са и удължели срока.Казала и да продължи противозачатъчните и на 1.12 пак да отива.За мен това е пълен абсурд,тя си плати миналата стимулация и всички прегледи за да не си губи първия опит,накара я да удължи срока и веднага и каза че няма смисъл да продължават ,но нали са и отпуснати парите от фонда -да пробвали Twisted Evil

# 661
  • Мнения: 1 649
mamagali_vanko,да имам си едно чудесно дете,ама не съм го раждала аз.Благодаря на Бог,че ни го е запазил за нас.Гледаме го с много обич и ласки.Макар на тази възраст,Виктор знае как сме се открили.Не крия нищо,защото колкото по-голямо става детето,толкова по-трудно можеш да му обясниш.А и не искам зли доброжелатели да изпреварят събитията.Така,че не се срамувам да кажа,че сме си осиновили момче.Сега се борим за момиче.Ако не стане от последния ми опит ин витро,които ми предстои,ще си осиновим и момиченце.

Зълва ти да си помисли добре,преди да тръгне за София.До колкото си спомням май посещаваме една и съща клиника''Щерев''.Само не знам кой и е доктора.Аз бях при Юнакова първия път.Разбираемо е,че е опипване на почвата.Не се знае,как ще реагира организма на стимулацията.Дали това са точните лекарства и дози за теб.Не успяхме.Видяха се кисти,течност в тръбата която е ембриотоксична....Втория опит бях при друг док.,защото Юнакова беше в майчинство.Започнахме по фонда 2 опит.Още на 2 преглед се видяха кистите и течността.Всички момичета ме съветваха да спра,ама не бях подкрепена от док и аз се бухнах с рогата напред.Пак неуспешно.И като се замисля,направо беше пропиляно време,фонд,емоции.Бях много разочарована.Док много добре знаеше какъв ще е изхода,ама да пробваме и ние.А можеше да се направи нещо.Примерно да се замразят ембрионите,до изчистване на проблемите,или изсмукване на течността преди самия трансфер....Абе минало заминало.Жалко,че 2 опит беше едва ли не пропилян,и сега ми остава пследен шанс.Ако можеш сподели, в какво точно се състои нулевият и шанс?

# 662
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Viviqn,
Браво за смелата и добродушна постъпка за осиновяването.
Пожелавам ти следващия опит да е последен и успешен(пък и дори пак да е момченце)
а ВЯРВАМ,че ще ги обичаш еднакво като твои децата,каквито и откъдето и да са те.

# 663
  • Мнения: 1 649
Никид,наистина се гордея с постъпката си.И само човек,който е минал по този път знае какви усилия костват.Психически,физически,морални.Не съм била притискана от никой за това решение.Така е било писано да стане.Сега си чакаме удобрението за второ осиновяване,надявам се и ин витрото да е успешно.Тогава ще съм още по-щастлива.Ще осиновя,ще родя,по-добро от това здраве му кажи.Бащата е малко стресиран,че от ин витрото може и близнаци да си имаме,но ще свикне с мисълта.Време има.От плана ми баткото Виктор е най-доволен.Още от сега иска да пишем на Дядо Коледа,да му донесе братче,ама да е истинско.А после ми вика:абе мамо ако Дядо коледа ми донесе ролери,а не братче,ти нали няма да плачеш.Те от социалните нали ни пазят братчето.Не знам да плача ли,или да се смея........

# 664
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Умно и разбрано момченце,
плачи си ,но от радост Само!

# 665
  • Мнения: 1 797
Вивиян, дано третият ти опит да е щастливият Praynig
Възхищавам се на хора като теб  bouquet

Никид, на теб късмет и спокойствие и ще чакаме добри вести  bouquet

Хубав уикенд на всички!!!

# 666
  • Мнения: 1 649
Daya*,благодаря ти Hug.Този ще ми бъде четвърти и последен.Първо ще се полекувам,и ще стартирам на чисто.Трябва всичко да ми е перфектно,преди последния шанс.Лятото,ще ви моля за стискане на палци и позитивно мислене.После ще се радвам да ви запозная със щерката Wink.

# 667
  • Мнения: 639
Момичета, като писахте за този храм, отначало не се сетих кой е (нали в Асеновград има много - всеки квартал си е със "свой" храм), но като споменахте за ябълката и ... Изведнъж ми просветна нещо! Свекърите ми живеят в Асеновград и ми бяха донесли ябълка, наречена на мен, от този храм. Сега се сетих, че забременях в същата година, в която ми я донесоха. Да си призная, съвсем бях забравила за това и не се и бях замисляла за това съвпадение (или не).

viviqn, просълзи ме! Постъпката ти е достойна за уважение - малцина са тези, които биха го направили. Още повече, че това не е еднократен акт, моментно желание и т.н. - това е нещо, което е отговорност и любов за цял живот. Браво, хора като теб заслужават да им се случват хубави неща. Пожелавам ти от сърце четвъртият опит да е успешен и да ти донесе една прекрасна здрава розова панделка (и да си я пазиш от моя младеж, че той отсега разбивач на женски сърца се очертава  Mr. Green). А за лятото имаш най-силното ми палцестискане!  fingerscrossed

# 668
  • Мнения: 317
viviqn  направо нямам думи и аз да изкажа възхищението си към вас с мъжа ти,браво.Аз като съм си мислила дали бих могла да гледам детенце което не съм родила,все ми се струва че понеже съм по-строга в изискванията си към децата ,и то би ми се сърдило че го правя нарочно Sad-не знам дали ме разбираш.Радвам се и подкрепям хората които са широко скроени като теб  bouquet
По въпроса за ин витрото-отделя само една яйцеклетка,която не нараства повече от 12мм. Дори я попитала няма ли сестра или братовчедка да и вземат яйцеклетка.Нейната док. е Тимева.
Интересува ме и за  осиновяването,колко се чака,защото сестрата на съпруга и пък чака от година за осиновяване.Направо е толкова тъжно край тях Sad,дядото се надява на внуче ,а то не става нито при едните нито при другите.

# 669
  • Мнения: 1 649
Момичета,всеки е толкова храбър,колко ние.Даже някой може да е с по-храбро сърце от нас,без да подозира.Просто ние имаме изпитание,което прябва да преминем,и паралелно с това да взимаме важни решения,които ще ни съпътстват в живота.Мисля,че ако и вие попаднете в нашата ситуация и вие ще намерите сили за това решение.Всеки има момент в който му се налага да взима съдбовни решения.Аз мисля,че ние сме постъпили правилно,взели сме правилното решение.И съм благодарна на Господ,че ни праща изпитания.Това за мен означава,че той ни обича.

Ей,Amorelove Hug.Направо вече се навивам и ние да отскочим до Асеновград.А дали може по всяко време да се ходи специално за нашия случай?Или само когато е празника на храма?Ако имаш възможност,питай свекито си. А ти, Rolling Eyesкакво?Искаш да се засватяваме ли?Нека дойде розовелка-Нелка,па ще видим.Може да ни хареса момъка,па да се каним я на кафенце,разходки,люлки,пързалки.Нали така се почва Wink.....

Мамагали_ванко, newsm78.Как само една яйцеклетка и до 12мм?Що не пишеш в проблемното,преди където пишеше.Да видим момичетата какъв съвет ще кажат.Аз не мога да коментирам.За Тимева само хубави отзиви съм чувала.Даже мисля последния си шанс на нея да го доверя.А,донорството май не се поема от фонда,или бъркам.Ако са и направени всички изследвания и са стигнали до извода,че повече от това не може да се постигне-всичко ще е на риск,шанс и късмет.
За осиновяването,чакахме около година.Но се отзовахме веднага на първата покана.Не сме правили откази и избор.Бяхме писали в молбата,че искаме момиче от 3-6 месечна възраст,а то късмета ни е бил-момче на 1,5 год.Сега ни казаха,че ставало по-бързо,ама ще видим.Да имат търпение още малко.Времето почти е наближило Peace.

# 670
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
в храма може да се отиде винаги,Винаги ритуала е един и същ ,винаги има там такива ябълки пред иконата.
Ето ти контакти,обади се преди това,понеже свещенника не винаги е там

ЗЛАТНА ЯБЪЛКА
Храм Света Богородица - Успение - Златна ябълка
свещеник Живко Д. Николов   


Кв. Горни Воден
гр. Асеновград
Пловдив
България

   hram@zlatnaiabalka.com
    0331 49495
    0885 206877, 0886 241288

# 671
  • Мнения: 639
никид ме изпревари, толкова подробна информация е дала!
Аз се обадих на свекърите, те бяха убедени, че само на пролет се "правели" такива ябълки, но обещаха да отидат на място и да попитат (но пък като имаш телефоните, може и сама да попиташ).  Hug

# 672
  • Мнения: 1 649
Благодаря, момичета  bouquet.Много сте отзивчиви Hug.

# 673
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Аз лично отново посетих храма преди 2 месеца.
Отново имаше ябълки пред иконата,и отново ми дадоха.
Обясниха ми и няколко обичая,които се правели след забременяването.
Когато жената е в 9-месец,се ходи на църква и се прави молитва за леко раждане.
Ние утре ще ходим.
После докато е в родилното,някой роднина отича до църква за бабина вода.
И на 40-ч ден след раждането жената и бебето отиват в църква-жената за да се пречисти от нечистотиите,и да и се опростят греховете,а бебето за да се приеме от бог ,преди това не бивало да се води на църква.Това било сарандисване
Има край тези традиции много различни обичаи по всеки край на страната.

# 674
  • Мнения: 1 649
никид,сякаш приказка прочетох.Следвай я,щом чувстваш успокоение и маш вяра.Гърците също са много вярващи.Докато не направят кръщене на детето,не го назовават на име.Наричат го бебе,и други умалителни.Днес е хладно ремето.Пази се!

Общи условия

Активация на акаунт