По-бързо и по-лесно ли родихте втория път?

  • 7 395
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
и аз се вълнувам от същия въпрос.С удоволствие ще изчета линка от АнМари

# 16
  • Мнения: 1 091
Вторият път родих по - лесно и по - бързо от първия. Но не мисля, че има някаква закономерност.

# 17
  • Мнения: 672
Еднакво лесно и бързо родих и двата пъти. Аз самата, обаче съм второто от три деца и майка ми е казвала, че най-трудно съм се родила аз.

# 18
  • Мнения: 9 814
Вторият път определено родих доста по-бързо и лесно от първия.
По принцип всяко следващо раждане до четвъртото се смята за по-лесно от предходното, но всяко правило си има изключения. Зависи и от това дали се използва окситоцин, упойка, как е започнало раждането- с контракции или изтичане на водите, предлежанието и големината на плода.....

# 19
  • Мнения: 9 776
... Зависи ...., как е започнало раждането- с контракции или изтичане на водите, .....

Би ли пояснила това? Първото ми раждане започна с изтичане на водите, болки и контракции започнаха чак след окситоцина и родих след час доста лесно и бързо. Второто раждане започна с контракции, а лекарката ми пукна мехура при един от прегледите за разкритие, уж неволно. Както вече писах - боля ме повече. Но съм чела, че и при поставяне на обезболяващи / при второто бусколизин /, самото изгонване боли повече,  и е факт, че при мен беше така.

Честита ти Симонка  bouquet!

# 20
  • Мнения: 9 814
Ами обикновено раждането започнало с появата на маточни контракции завършвало по-бързо от това започнало с изтичането на водите, защото при второто може и да не се появят скоро контракции. Тогава се и налага по-често системата с окситоцин.
И двата пъти ми слагаха бусколизин, но той е не толкова за обезболяване колкото за по-бързо изграждане на шийката.

polin_a , мерси!  bouquet

# 21
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Определено второто раждане беше по-лесно и бързо от първото. Първото продължи повече от 12 часа, а второто - само 4.

# 22
  • Мнения: 167
Благодаря ви момичета.
Моето започна с контракции, които бяха абслолютно поносими. Два часа преди да родя ми спукаха водите и мисля, че ми пуснаха някаква система, бях като дрогирана, тогава започна да ме боли повече, но се издържа Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 467
Първи път - 3 часа след изтичане на водите, но контракциите започнаха 24 часа преди това (за болезнени говоря).
Втори път- 4 часа след изтичане на водите, контракциите започнаха когато изтекоха.

Втория път болката беше по-силна, не знам и аз защо. Но поне знаех какво да очаквам и оцелях  Laughing

# 24
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Между ражданията ми има 10 години разлика. Първото беше сравнително бързо и почти безболезнино, бебето излезе на втория напън. Като тръгнах да раждам за втори път в 16.00 часа се чудих дали имам контракции, в 17.00 реших да се закарам до болницата, че докато чакам мъжо да се прибере да не родя в къщи. От 18.00 до 19.00 пих кафе пред МД от страх да не е фалшива тревога и да ме приемат излишно по-рано. В 19.00 часа болките бяха на 3 минути и реших, че е крайно време да влизам, в 21.30 бях родила. Второто раждане беше малко по-болезнено накрая, защото бебето излезе на 10-12 напън. За статистиката: първото с епизотомия, второто без нито един шев.

# 25
  • Мнения: 58
 Второто раждане ми е съвсем "прясно"-родих на 2 юни-6,5 години след първото. Изтекоха ми водите през нощта, без контракции, а сутринта ми включиха система с окситоцин и за по-малко от 3 часа родих. Вярно, че беше 3 пъти по-бързо от първия път, но беше и 3 пъти по-болезнено /и тогава имах система с окситоцин/. Вероятно, защото беше "сухо" раждане. Най-хубавото беше, че се възстанових невероятно  бързо-час след като слязох от магарето вече се разхождах спокойно из коридорите на болницата, а имах доста шеф и кройка на д-то си.  Втория път физически се чуствах  толкова свежа, все едно бях родила преди месеци.

# 26
  • Мнения: 2 658
Да, определено второто беше по_лесно от първото, а и по_бърzо  Peace  Въпреки, че и първото ми беше лесно и бърzо, и въпреки раzликата от 8г и половина, която толкова се спряга. Второто беше просто мечта. Първото с един шев, вътрешен, второто беz нито един. Бебетата по около 3800 и двете.
Но и таzи zависимост м/у това как е zапочнало раждането и раzвитието му, която е описала Франческа явно е повече теория, пак всичко е относително, както обикновено де.. При мен беше обратното, първото zапочна с контракции, продължи (от лягането ми в предродилна го смятам) 7часа. Но от първата усетена контракция, може би 12часа.
Второто zапочна с иzтичането на водите ми в къщи в 21.30ч, беz грам контракции. Те zапочнаха около 3ч преz нощта, родих в 6.45ч. Толкова и смятам като продължителност, просто zащото между иzтичането и zапочването нямах дори и най_слаб дискомфорт, камо ли болки. Но ако смятам от иzтичането на водите, до раждането, са 10часа.
Беz сиситеми и двата пъти.
Само че по интенzитет и сила, контракциите при второто бяха по_болеzнени.
Но то си е нормално, колкото жени, толкова и раzлични раждания  Peace
Май се поолях в подробностите  Whistling Embarassed

# 27
  • Germany
  • Мнения: 7 950
С първото чаках близо 20 часа да получа нужното разкритие с контракции на 3 мин.... С второто същата работа, но 7 часа. Иначе самото изгонване 1вия път ми беше по лесно въпреки, че бебето беше със 150гр. по голямо, но като цяло и двата пъти излязоха с няколко напъна.

# 28
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Много по-бързо/4 часа / и по-лесно с  малко шевове, но много зависи от екипа и по-точно акушерката, поне според мен.

# 29
  • Мнения: 805
Първото раждане - 6 часа.
Второто - 2 часа.
Втория път определено беше по-бързо и по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт