Сгъстяване на таратор

  • 3 251
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 641
Аз пък даже имам чувството,че става по-рядък в хладилника Rolling Eyes

# 16
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз съм една от малкото, която също е забелязала сгъстяването на таратора  Peace
Интересното е, че не харесвам пресен таратор /както и прясна картофена салата Mr. Green/ а ми харесва да е престоял една нощ в хладилника  Crazy
Тъкмо си е поел чесновия аромат по-добре  Twisted Evil и се  е сгъстил - ако съм изтървала водата  Laughing

# 17
  • Мнения: 64
Аз съм една от малкото, която също е забелязала сгъстяването на таратора  Peace
Интересното е, че не харесвам пресен таратор /както и прясна картофена салата Mr. Green/ а ми харесва да е престоял една нощ в хладилника  Crazy
Тъкмо си е поел чесновия аромат по-добре  Twisted Evil и се  е сгъстил - ако съм изтървала водата  Laughing

предполагам че едно евентуално сгъстяване се получава поради
- намаляване на температурата и последващото свиване на материята
- колкото и да е ниска температурата, май е към 8 градуса все пак водата се изпарява , което води до загуба на те4ности
- може да си имате дух4е в хладилника дето да е жадно Simple Smile

# 18
  • последна надежда
  • Мнения: 243
В хладилника всичко изсъхва, знам го от мъжът ми.

Той прави домашни луканки и пастърма и си ги суши в хладилника  Simple Smile
так дори и лятото имаме домашно приготвени месни деликатеси  Peace

# 19
  • Мнения: 22
     Не съм оставяла таратор в хладилника за повече от час и нямам такива наблюдения. Всичко се изяжда на момента.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 110
     Не съм оставяла таратор в хладилника за повече от час и нямам такива наблюдения. Всичко се изяжда на момента.  Mr. Green

 Joy
И при нас е така

# 21
  • Мнения: 5 001
Аз съм една от малкото, която също е забелязала сгъстяването на таратора  Peace
Интересното е, че не харесвам пресен таратор /както и прясна картофена салата Mr. Green/ а ми харесва да е престоял една нощ в хладилника  Crazy
Тъкмо си е поел чесновия аромат по-добре  Twisted Evil и се  е сгъстил - ако съм изтървала водата  Laughing

предполагам че едно евентуално сгъстяване се получава поради
- намаляване на температурата и последващото свиване на материята
- колкото и да е ниска температурата, май е към 8 градуса все пак водата се изпарява , което води до загуба на те4ности
- може да си имате дух4е в хладилника дето да е жадно Simple Smile

Или млякото съдържа нишесте,та то сгъстява таратора Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 740
Аз пък даже имам чувството,че става по-рядък в хладилника Rolling Eyes
и аз имам това чувство. newsm78

# 23
  • Мнения: 59
Наскоро бях в една приятелка на гости която правеше таратор и режеше краставиците на дребни кубчета , попитах я защо не ги настърже за по-бързо ,а тя ми отговори че мъжът и не го обича с настъргани защото пускали много вода и много се разводнявал ,досега не ми беше правило впечатление но откакто ми го каза като че ли наистина забелязвам да е така,аз мойте все ги стържа,някакви мнения.

# 24
  • Мнения: 27 524
Оставям си често айрян в хладилника, също разреден 1/1. Ако не си го пресипя в бутилка и оставя кофичката отворена - сгъстява се, да  Peace

Таратор с настръгани краставици е  Sick Не разводнява, но е доста кофти така да се яде  Confused Мое мнение, де  Hug

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Може да е от допълнителните съставки в киселото мляко - разни от рода на нишесте, Е-та и т.н. Спомням си, че в темата за черния списък на хранителните продукти някой беше писал за прясно мляко, сипано в чаша, което на следващия ден се е желирало, та изобщо не се учудвам на това сгъстяване. Аз винаги си подквасвам домашно мляко и не съм забелязала подобно нещо.

# 26
  • Мнения: 59
Аз винаги си подквасвам домашно мляко и не съм забелязала подобно нещо.
А би ли споделила с коя марка квасиш ?

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Аз винаги си подквасвам домашно мляко и не съм забелязала подобно нещо.
А би ли споделила с коя марка квасиш ?
Верея или Боженци, но повечето пъти от предишното кисело мляко. Много рядко купувам за подкваса, само ако забравя да си оставя.

# 28
  • Мнения: 59
Благодаря много за бързият отговор Валя   bouquet
И аз така помислих че използваш предното подквасено,ще пробвам с Боженци че Вереята в последно време и тя не ми харесва  Sad ,дано да стане  Praynig

# 29
  • Мнения: 27 524
Боженци е страхотно! Сестра ми кваси с него  Peace

Общи условия

Активация на акаунт