майка или свекърва-или кой да помага на родилата?

  • 12 383
  • 262
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 292
Най-добре никой! Или в краен случай мъжа.
Заради мойто свекървище така и не кърмих #2gunfire
Да не говорим че аз живея в бъдещия век, а тя - 3 века по назад!

# 211
  • София
  • Мнения: 250
Никой  Naughty
Живея в чужбина и се справям сама, мъжа ми помага вечер като се прибере от работа...
Свекърва ми и майка ми бяха на гости за месец като се роди малкия....по добре да не бяха идвали, толкова сърдити и недоволни хора имаше, че съжалявах, че съм ги поканила всички заедно...
Може би щеше да е друго ако бяха поотделно  newsm78

# 212
  • Мнения: 132
Никой
Най добрия вариант Peace

# 213
  • Мнения: 318
НИКОЙ Simple Smile Разликата във вижданията при нас е непреодолима.......особено с моята майка ooooh!

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Най-добре никой.Майка ми беше за около две седмици при мен и само се изнервях допълнително.

# 215
  • Мнения: 4 362
Никой и двата пъти сама се оправям,половинката когато почива ми помага  Peace

# 216
  • Мнения: 31
След като родих, майка ми идваше и ми помагаше в домакинската работа, раждах секцио и първоначално не можех да ставам сама от леглото, а камо ли да правя нещо като пране, простиране и т.н.

# 217
  • Мнения: 591
Като се замислч май наистина по- добре човек да си се оправя сам. Всеки си има собствени начини и привички, а и майчинския инстинкт работи...при мен майка ми беше 2 седмици и наистина доста се изнервях понякога (не че не съм и благодарна за помоща), защото за мен нещата не стояха по начина, по който тя казваше и т.н. въобще доста разминавания...а пък да не говорим, ако беше свекървещицата  Naughty

# 218
  • Мнения: 65
Който има възможност, но да не е за повече от 3 дни Naughty А що се отнася до мъжа - винаги, когато е на линия. Peace

# 219
  • Мнения: 5 183
Таткото  Hug Heart Eyes

# 220
  • София
  • Мнения: 179
Моята майка дойде за две седмици след раждането и основно ми помагаше в домакинската работа, с бебо се оправях сама.  Peace

# 221
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Майка ми дойде да ми помага първия месец след раждането.Вършеше цялата домакинска работа и се занимаваше с бебето.Сега с второто бебе пак ще дойде да ми помогне.Никога не съм се изнервяла от присъствието й или от помощта й.Напротив радвам се,че беше тук и че пак ще дойде. Peace

# 222
  • Мнения: 41
Никой Simple Smile Освен допълнително да изнервят ситуацията, няма с какво да помогнат. А и за теб е добре да се разнообразяваш с домакинска работа, иначе ще полудееш само с бебока...

# 223
  • Мнения: 3 066
таткото! Нашия си взе 4 месеца отпуск и си деляхме грижите! Страхотно е да разчиташ на човека до теб,защото и той обича това бебче колкото теб! а когато заминах за 5 дни в Лондон за изпити ,бебка бе на 4 месеца и 14 дни на таткото я оставих без притеснение ,защото само на него мога да я поверя без проблеми!

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 20:07 от tanyatais

# 224
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 100
При мен бяха първо майка(свеки), после баба и чак след това таткото почна да ми помага, но не бих разчитала на него за всичко, така както мога да се доверя на тях двете.

Общи условия

Активация на акаунт