фенистил капки

  • 32 528
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 650
Капките са добри! Peace

# 16
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Синът ми  е алергичен към Фенистил  Confused , давам Ериус или Ксизал при нужда .

# 17
  • Мнения: 2 334
Преди няколко дни и на дъщеря ми и излезнаха ситни пъпки по тялото ,а в последствие лицето и стана на червени петна.Фенистила я оправи почти веднага след първия прием.Аз съм доволна от капките  Peace

# 18
  • Canada
  • Мнения: 649
Ползвала съм ги многократно, заради постоянните хреми на щерката. Те са противоалергични.
Ако пъпчиците на детенце са от алергия, предполагам че има смисъл, но ако са от претопляне или нещо друго - няма. В този смисъл наистина е добре да го види доктор...

# 19
  • Мнения: 1 008
Ползвала съм и капките и гелчето Фенистил.
Но винаги след като педиатърката е видяла
обривът.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми направи реакция към Фенистила. Затова му давам Зиртек.
Принципно това са противоалергични препарати. Но не ти препоръчвам да ги даваш без лекар да е видял детето.

# 21
  • Мнения: 3 929
Давала съм на сина ми по препоръка на педиатърката преди около 2 години за алергична кашлица. За обриви не съм давала, нито съм пила.
Не искам ад коментирам капките, а и "изписването" на лекарства по телефона и особено при обрив, който не е видян, ми се струва...

# 22
  • Мнения: 2 011
Ползвала съм ги.Естествено след преглед от лекар.

# 23
  • Мнения: 228
днес педито прегледа малката продължавам да й давам капките дано скоро се оправиме  Praynig искам да попитам може ли да измия тялото й с няколко капки калиев перманганат във водата по време на баня  newsm78

# 24
  • Мнения: 377
А обрива от какво се оказа ??????????
И защо точно с калиев перманганат , ако е възпалено по добре с отвара от смрадлика или лайка ...................

# 25
  • София
  • Мнения: 39 766
Има ли подобрение?
За перманганата не зная. Не съм го използвала за децата си. Отвара от смрадлика може да помогне, може и да не помогне.
Цитат
Препоръчва се при: възпалителни заболявания на устната кухина и на венците, наличие на неприятен дъх, дължащ се най-често на остри гингивостоматити; при гинекологични заболявания - възпаление на влагалището и бяло течение; при хеморо­иди и варикозни вени, невродермити и някои екземи; на лапи при измръзване и трудно заздравяващи рани.

Начин на употреба: за промивки - 4 супени лъжици смрадлика се варят 5 мин в 1 литър вода; за бани - отварата се разреж­да 3-4 пъти.
Лайка
Цитат
Препоръчва се при: остри инфекции и възпаления на горните дихателни пътища, фарингит, ларингит, остър бронхит, възпаления на устната лигавица, венците и гърлото, зъбобол, заболявания на храносмилателната система, хепатит, жлъчнока­менна болест и дискинезия на жлъчните пътища, миома на матката, възпаление на влагалището, екземи, циреи, безсъние, невро­зи, изгаряне, измръзване, невродермити и трудно заздравяващи рани.
Начин на употреба: 2 супени лъжици лайка се запарват с 500 мл вода и се оставят да киснат в затворен съд половин час. Пие се на 3 порции за 1 ден.
Калиев перманганат
Цитат
1. Търговско име на лекарствения продукт
POTASSIUM PERMANGANATE
4.1. Показания
Външно под формата на воден разтвор за дезинфекция на рани.
4.2. Дозировка и начин на употреба
Външно: за дезинфекция във вид на воден разтвор 0,01% до 0,1% (получения разтвор трябва да е с бледорозов цвят). Употреба: свободно нанасяне с подходящ памучен тампон или по указание на лекар.
4.3. Противопоказания
Свръхчувствителност към калиевия перманганат.
4.4. Специални предупреждения и специални предпазни мерки при употреба
Да не се прилага неразтворен!
Да се съхранява на място недостъпно за деца!
Да се избягва контакт с очите!
Желателно е да се използва ежедневен разтвор!
4.8. Нежелани лекарствени реакции
Възможна е проява на алергични реакции.
4.9. Предозиране
Директно приложен и като разтвор с висока концентрация предизвиква некроза на тъканите.
5.2. Фармакокинетични свойства (абсорбция разпределение, биотрансформация, елиминиране)
Не се резорбира през кожата и лигавицата.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ние ползвахме капките 5 дни и изобщо не ни помогнаха.Само където си трових детето.
При нас се оказа реакция към гела за измиване.Минах на по-висок клас козметика и след 2-3 измивания всичко изчезна,като с магическа пръчка.

За калиевия перманганат съм чувала,че някой майки го слагат във водичката с цел да изпръхне кожата,да се дезифинкцира,но никога не съм го практукувала.
Май наистина по-добър вариант е смрадлика или лайка-поне не би навредило.

Успех.

Общи условия

Активация на акаунт