16-та лятна финландска

  • 15 429
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 119
Мимота като каза сервитьар и чаша и се сетих за един много смешен случай  Joy
Бяхме на морето с моя любим и сме седнали с приятели в един ресторант, след вечерята една от дамите си поръча кафе. Сервитьорът идва и носи кафето и изчезва, а наша приятелка вижда че на чашата има червено червило. Побесня - викаме ние сервитьора с намерението да му вдигнем скандал, той идва тя му казва че на чашата има червило, а той я поглежда спокойно и дори възмутено и отвръща:
- ама госпожо и чашата има право да бъде красива, като вас самата  hahaha след което взе бързо чашата и изчезна - а ние прихнахме да се смеем. hahaha


 hahaha Joy Joy Joy

Бил е добър в професията си!

# 226
  • Мнения: 2 786
Дънди, изправи ми се косата значи ... аз умирам за зелена салата покрай Великден, но явно имам късмет, че тази година не бяхме в България по това време  Confused
А този сервитьор определено знае как да замаже положението Simple Smile
По-добре, че е реагирал така, а не да се намуси като буреносен облак.

мимота, статията беше от началото на месец май, така че относително скоро.
Лежали са в болницата в Стара Загора и после са си заминали за Норвегия.
Били са доброволци в някаква благотворителна организация и са били в България в помощ на българите.
Първо пострадалият споделил, че шофьорът на автомобила, който се е блъснал в тях, е карал просто "самоубийствено" директно срещу тях, жената в колата до шофьора-самоубиец е починала на място, имало е няколко ранени в норвежкия микробус, но нищо чак толкова сериозно.
Похвали в статията и норвежката посланничка, която дошла веднага на място там да уреди документация, здравни застраховки и всичко.
Но това, че сеирджиите само са пушели и гледали ... просто нямам думи  Rolling Eyes

Снежинчици, гледахте ли Ледена епоха 3?
Ние тъкмо се върнахме от кино, е не спрях да се смея значи.
Препоръчвам ви го.
Такива филми ми действат много разтоварващо и зареждащо с енергия Simple Smile
Пак ще го гледам  Grinning

# 227
  • Мнения: 312
Щастливче и при нас сега върви по кината и днес питам един колега дали му е харесало, а той само "Ми ок беше", което не ми отговори твърде на въпроса. Мерси,че сподели с нас   Hug , защото ми се иска поне Ice age 3 да го гледам на голям екран. И двата предишни филма ми харесаха адски много. И Шрек много ми харесва, абе изобщо този тип филми много разтоварват.

Дънди браво на сервитьора  Joy Във Финландия не ми се е случвало да имам мръсна чаша, но за сметка на това понеже си мият чашите в миялни машини , обикновено изглеждат страшно надрани. В ресторантите храната е на ниво обикновено, но май съм казвала и преди,че тук се отказах да ям пилешки крилца ,защото няма как да се махне кожата, а по кожата обикновено оставят половината перушина  Sick . Имаше период в който само като си помислех за пилешко месо ми се гадеше, но сега си хапвам (без кожи, перушини и т.н.  NaughtyMr. Green Като се знам колко хипер гнуслива съм незнам с какво ще се храня в България   Rolling Eyes

Прогнозата за България по последни данни е:  в София е приятно и се живее, В. Търново - жега, по морето- жега, но пък с море  Mr. Green

# 228
  • Мнения: 2 786
Рали, ние и двамата с мъжа ми го харесахме, а щом и мъжа ми се смя от сърце почти постоянно, за мен това е сигурен знак, че комедийния елемент е налице  Laughing
Друго си е на голям екран, аз някои филми задължително ги гледам на кино, с пуканки и ... както си му е реда  Grinning
Лека нощ от нас  Hug

# 229
  • Мнения: 703

ДОБРО УТРО И ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ!

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 09:12 от Bee.

# 230
  • Мнения: 2 999
Добро утро мили снежинки  Hug

Пчеличко мерси за хубавото кафенце  Hug
Рали да това с кожа и перушина звучи доста гадно  Sick В БГ е ок времето. Кога ще пътуваш? Къде ще си? Как планираш почивката си там?  Hug
Щастлива на мен този филм ми е много любим, но още не съм гледала 3 - гледам че го дават и при нас, така че планирам тия дни да отида да го гледам.  Flutter

Сладурки хубав и слънчев ден ви желая  Hug

# 231
  • Мнения: 57
Добро утро, момичета! На мен Ледена епоха ми е от любимите филмчета, но как да отида на кино като с финско аудио нищо няма да разбера. Ще го чакам на DVD, няма как.  Sad

# 232
  • Мнения: 58
Здравейте момичета,

Щастлива, тъкмо се чудих какъв филм да гледам. Благодаря за предложението  Hug а аз дори не знаех, че са пуснали 3-а част.
Не съм чувала за случая с норвежците.

Пчели, благодаря за кафето. Започвам да го пия, че този славей гледам ни е конкуренция  Joy

# 233
  • Финландия
  • Мнения: 169
Я, тук момичетата доста са се разговорили
.
   Случката със сервитьора и червилото ме развесели много.

 Да ви разкажа пък случаи от онзи ден. Отиваме да обядваме навън- в един ресторант правят страхотни охлйови с чесън (то е предястие). Поръчахме, стигаме до основното (аз имах пилешко филе в сос от праскови,  картофено пюре и засушени броколи) Опитвам аз пюрето- а то възсоленичко (е, яде се, но аз предпочитам по-безсолно, а и във Финландия по ресторантите и столовете въобще не готвят солено). Накрая идва време да платим и девойката пита "Хареса ли ви?" (нали знаете, че те винаги питат, като си взимат последната чиния). Аз се изжалвах, че ми било солено.

Сервитьорката обеща, че ще направи нещо....донесе сметката с 15% по малка сума, заради моето оплакване.

# 234
  • Мнения: 703
Я, тук момичетата доста са се разговорили
.
   Случката със сервитьора и червилото ме развесели много.

 Да ви разкажа пък случаи от онзи ден. Отиваме да обядваме навън- в един ресторант правят страхотни охлйови с чесън (то е предястие). Поръчахме, стигаме до основното (аз имах пилешко филе в сос от праскови,  картофено пюре и засушени броколи) Опитвам аз пюрето- а то възсоленичко (е, яде се, но аз предпочитам по-безсолно, а и във Финландия по ресторантите и столовете въобще не готвят солено). Накрая идва време да платим и девойката пита "Хареса ли ви?" (нали знаете, че те винаги питат, като си взимат последната чиния). Аз се изжалвах, че ми било солено.

Сервитьорката обеща, че ще направи нещо....донесе сметката с 15% по малка сума, заради моето оплакване.

 Joy
Kажи кой е ресторанта,веднага.... Joy

# 235
  • Мнения: 703
Ощe 3 дни ми остават.... Praynig
И от БГ ще ви сервирам кафенце... Peace

# 236
  • Мнения: 312
А Петюфи може да отидеш на кино без страх. Обикновено имат фински субтитри, но говора си е оригинален. Ако си забелязала дори филмите по телевизията не са озвучени на фински, а са със субтитри. Това е изключително полезно при ученето на даден език и помага на хората да чуят истинските гласове на актьорите,а не някакъв превод.  Peace

Пчели, не се точи на ресторанта, тя viiviia не живее в Хелзинки  Mr. Green Иначе разбирам тръпката ти  Party

Viiviia мисля,че в това отношение българските ресторанти и кафенета има какво да учат, ама тя и Агенцията по защита на потребителите ще ги донаучи  Wink А това, което не ми харесва във финландските заведения (не всичките, но в повечето) е ,че не залагат на приятната обстановка, мебелировката и т.н. Все неща, които биха те накарали да се отпуснеш. Тук като влезеш в кафетата или някакви дървени подове (ама не паркет, а грозно, изтъркано дюшеме), или обърнеш поглед нагоре от тавана обикновено стърчат тръби и тръбички  Shocked Има разбира се и добре изглеждащи, но са като цяло рядкост ,поне в Хелзинки .

# 237
  • Мнения: 57
Рали, лошото е, че понеже се води за деца е с финско аудио. Иначе съм ходила на кино тук на други филми и бяха със субтитри, но не и този. А съм голяма фенка. Между другото вече научих някоя и друга фраза от ТВ. И повтарям като папагал  Joy да не забравя

# 238
  • Мнения: 2 786
Здравейте  Hug

Петя, няма ли прожекции със субтитри?
Тук също е озвучен на норвежки, но аз исках да го слушам в оригинал с оригиналните гласове (и с норвежки субтитри) и отидохме на такава прожекция.
Провери в програмата на киното или питай дали имат такива прожекции  Wink

Вивия, много интересна случка със соленото пюре и още по-интересна развръзка Peace

мимота, кажи после дали ти е харесал  Wink

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 15:11 от щастлива

# 239
  • Мнения: 58
Не помня дали съм ви споменавала, че на мен в Хелзинки ми се случи да отидем в един ресторант, където отпред имаше табелка, на която пишеше да изчакаме, докато ни извикат. Въпреки че виждахме свободни места, ние трябваше да почакаме около 10 минути /може и по-малко да бяха, но тогава ми се видяха цяла вечност/, докато не ни покани официално сервитьора. Иначе храната и обслужването беше добро.

Всъщност, ходила съм и в други ресторанти в Хелзинки, но не е имало такава табела отпред. Веднъж ядох супа от елен  Laughing Но този елен нещо ми се губеше сред гъбите и не можах да го разпозная  Rolling Eyes

Пчели, тук вече е жега. Така че се приготвяй.

Общи условия

Активация на акаунт