мляко, яйца , масло

  • 1 528
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
И двате си деца съм захранила  по късната система.Изброените от теб неща  по конкретно яйца и масло съм дала след годинката и няколко месеца.За киселото мляко-пак след годинката.На синът ми не съм дала още прясно мляко-пие си адаптираното млекце и така.

# 16
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
имам въпрос ... не е ли по-добре да се изчака поне след годинка захранването с млечните продукти? питам защото статистиката сочи , че всяко пето дете е с млечна алергия .
Чак пък всяко пето.... Stop
Аз дадох мляко - кисело и прясно около годинката, всъщност, но сиренето доста по-рано в попарата. Peace
Не мисля, че детския организъм трябва да се лишава от тези толкова важни за развитието продукти, поради потенциална заплаха от евентуална алергия. Wink

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 857
имам въпрос ... не е ли по-добре да се изчака поне след годинка захранването с млечните продукти? питам защото статистиката сочи , че всяко пето дете е с млечна алергия .
Чак пък всяко пето.... Stop
За жалост наистина има страшно много деца, които са с АБКМ и броят им с годините със сигурност ще расте. Повярвай ми, като майка на дете с АБКМ мога да ти кажа, че млякото и сиренето са само една малка част от нещата, от които се лишава в този случай детския организъм. Не ги смятам за толкова важни и незаменими за развитието на детето.
По темата - при липса на семейна обремененост и прояви на алергична реакция към храна, млечните продукти и жълтъка може да се въведат след годинката.

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Сирене и масло давам от 8,5 месечна възраст, когато започнахме с попарата.Жълтък -от 11 месеца, а кисело мляко пак някъде от около 8,5 месеца.Прясно мляко съм давала само веднъж преди 2 дни с десерта от ДК.Най-много ме е страх от белтъка на яйцето, т.к. сестра ми има алергия към него и се притеснявам и малчо да не се окаже алергичен.

# 19
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
имам въпрос ... не е ли по-добре да се изчака поне след годинка захранването с млечните продукти? питам защото статистиката сочи , че всяко пето дете е с млечна алергия .
Чак пък всяко пето.... Stop
За жалост наистина има страшно много деца, които са с АБКМ и броят им с годините със сигурност ще расте. Повярвай ми, като майка на дете с АБКМ мога да ти кажа, че млякото и сиренето са само една малка част от нещата, от които се лишава в този случай детския организъм. Не ги смятам за толкова важни и незаменими за развитието на детето.
По темата - при липса на семейна обремененост и прояви на алергична реакция към храна, млечните продукти и жълтъка може да се въведат след годинката.
В никакъв случай не искам да омаловажавам проблема. Знам, че е голям и масов. Както и че децата с АБКМ се лишават от адски много храни.
Но, казват, повечето го израстват след 3-тата си годинка. Peace

# 20
  • Мнения: 2 376
Да,така е, но има и опасност ако се въведат прекълено късно, също да предизвикат реакции!
Маслото според мен може и на 8-9 месеца, млякото и яйцата след годинка.
Опасността при по-късното захранване идва, от това, че децата са по-големи и майките се изкушават да дават по-големи количества като за начало. Доколкото знам няма официална препоръка за дете без обремененост от алергия да се въвежда жълтък по-късно от 10 месеца.
Жълтък дадох на 10 месеца от прясно снесени яйце от кокошка гледана като домашен любимец. Simple Smile Сега съм си намерила истинско масло и търся информация кога е най-добре да го дам. Млякото ще е след годинка

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 16:18 от Britt

Общи условия

Активация на акаунт