"Хапливият хумор"

  • 2 586
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Убедила съм се че управия с такива хора няма лекарството е тотален игнор и срещи само в краен случай.   
Peace

# 16
  • Мнения: 4 380
Аз пък харесвам хора с хапливо чувство на хумор. Обикновено е признак на висок интелект. Доставя ми удоволствие борба с тънка хумористична хапливост.

# 17
  • Мнения: 0
Цитат
А за пример:
"Ми, то нашето си е чепато(устато,зло, проклето)" и все в среден род сякаш съм 5 годишна?! Да, вярно такъв им е хумора, ама прекаляват, и то все когато съм направила супер сложни акробатики за да им угодя на тях.Малко уважение поне?! Напоследък станах доста рязка при такива изказвания и май се постреснаха и понамалиха, но всеки път когато ми предстои такава сбирка и почвам да се притеснявам и да си спомням неприятните им жилвания и се опасявам да не се повторят, че ме е страх вече от собствената си реакция-станах по-нетърпима и режа грубо, после съжалявам, те страдат и порочен кръг от наранявания взаимни.
А не можеш ли в началото на изречението да изразиш привидно съгласие с тяхната реплика, а после леко и тънко да ги захапеш.
Аз по дадения пример бих реагирала така:
1.Ако ми го каже собствения родител:
" Ох, май наистина съм си чепата и проклета. Ама какво да правя като ми е такова възпитанието. " (просто показваш, че за това, за което те упркава и родителят ти има дял. Натовари и него с вина. Виновният човек понижава нивото на хапливост поне с две октави). А ако я репликираш пред повече хора, има по-голям ефект, защото се намесва и неудобството от направените грешки.
2.Ако е родител на мъжът ти:
"Ами май наистина съм чепата и проклета. Горкият ми мъж, какво ли ми е харесал толкова? Дано детето не се метне на мене. (по този начин според мен ще удариш върху егото - никой родител не обича собственото му дете да бърка).
Поне така смятам. Но ти си знаеш най-добре хората.
Не ги оставяй да се държат с теб като с малко дете.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Моите роднини почти всички са такива. И ме определиха като "тънкообидна". Много странно, с приятелите ми никога не съм имала проблем с носенето на шеги. Само при роднините се получава. Интересно - аз ли съм тънкообидна или те прекаляват. За мен този тип хумор, дори и да е знак за интелигентност е и знак за нетактичност. А за мен няма по-ужасно нещо в човешкия характер от нетактичността. Не уважавам т.н. хора, които казват директно абсолютно всичко - има си граници за възпитаните хора.

# 19
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Аз пък харесвам хора с хапливо чувство на хумор. Обикновено е признак на висок интелект. Доставя ми удоволствие борба с тънка хумористична хапливост.

xenia, не изключвам възможността да е така,
но внимателно съм наблюдавала  хапливи
хора. Моят извод е, че всички са недочесани.

# 20
  • Мнения: 2 803
Много важно е да разбереш с какви чувства го правят-дали от злоба с цел да те засегнат или не. Откакто започнах да не чувам на хората глупостите ми е по-добре, гледам да не обръщам внимание и да не се задълбочавам. За мене също сарказъма не е признак на добро възпитание и не го приемам. Чувството за хумор е съвсем друго нещо.

# 21
Много важно е да разбереш с какви чувства го правят-дали от злоба с цел да те засегнат или не. Откакто започнах да не чувам на хората глупостите ми е по-добре, гледам да не обръщам внимание и да не се задълбочавам. За мене също сарказъма не е признак на добро възпитание и не го приемам. Чувството за хумор е съвсем друго нещо.


Абсолютно съм съгласна.
С какво чувство го правят?! - Според мен с чувство на подигравка и омаловажаването ми.
Защо не го правят например с някой друг роднина, който е богат и известен- държат се мило, чак до подмазвачество. Така, че е с цел да ме засегнат и да се почувстват по-велики и разбиращи?! Но, сте много прави, трябва да спра да им обръщам внимание, защото като им репликирам те се настървяват още повече, а аз нямам нито време нито желание да им влизам в този хумор и да отвръщам в този тон-не ми е присъщ и ми коства усилие за да отговарям така, а не ми харчи мисъл за такова нещо.

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Кой каквото ще да си мисли за специфичното чувство за хумор на някои, за мен това са отровни хора, които целят да те унищожат емоционално и да изчерпват енергията ти.
Няма начин да се накарам да общувам с такива.

# 23
  • Мнения: 9
Проблемните отношения с роднини са тънка и трудна работа. Който не го е преживял, той не знае. Не се измъчвай повече, не им угаждай, но не се и карай с тях. Задачата е трудна за изпълнение  Thinking, но вярвам не и невъзможна. Лошото е, че на думи е лесно, а на дела боли. И аз имам проблем с роднини, но не на основа "кофти хумор", а от друго естество.

Общи условия

Активация на акаунт