AVO-3, Британика или Фарос ?

  • 90 671
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • софия
  • Мнения: 25 791
Усетих се, че има по-добри варианти още преди 5-6 години,....
Точно за тях питам.
Аз също не смятам, че самоцелното заизустяване е научаване. Освен това, когато се обаждах по телефона в Алианса не ми направиха добро впечатление. Бяха незаинтересовани и неинформирани. Четоха ми това, което пише и на сайт-а.

# 211
  • София
  • Мнения: 13 262
Усетих се, че има по-добри варианти още преди 5-6 години,....
Точно за тях питам.
Аз също не смятам, че самоцелното заизустяване е научаване. Освен това, когато се обаждах по телефона в Алианса не ми направиха добро впечатление. Бяха незаинтересовани и неинформирани. Четоха ми това, което пише и на сайт-а.


Ние се ориентирахме към АВО, но на много по-късен етап (гимназиален). За малка възраст не знам как е. Дано намериш нещо добро, което е близо до вас. И за теб, и за детето ще е по-лесно.

# 212
  • Мнения: 41 677
Момичета, езикът не е математика. Език се учи наизуст. Звучи малко хамалско и зубрашко, не като за нашите талантливи и творчески настроени генийчета, но е факт. Освен това на възраст 5-10 години децата са доста слаби в логическите връзки, но за сметка на това са с доста свежа и добра памет. Точно по тази причина невръстните деца трябва да учат английски чрез заучаване (зазубряне) на думи и фрази, а не чрез обяснения и теории, които няма да разберат. Ефектът се проявява след натрупване на критичен обем. Може да ви се струва, че детето нищо не знае, но всъщност се настройва към езика и запомня клишета, които после използва наготово в определените ситуации.
Естествено, на практика нещата зависят  от учителя и от детето. Ако детето не иска и не може да се концентрира - по-добре изчакайте. Ако учителят не дава на децата правилните словосъчетания и думи, ако не набляга достатъчно, а само минава по материала, ако води скучно - сменете го. Но не искайте дете на 5 години да учи като възрастен, нито пък на 7 години да говори като англичанче Hug

П.П. Преди време Картуун нетуърк беше само на английски и децата много научаваха. Сега е преведен... Crossing Arms

# 213
  • Pernik
  • Мнения: 6
Интересува ме фондация "Кирил и Методий " за англ. език за 15 год ученик, средно ниво на езика, някой ако е посещавал, мнения, или линкове на споделено в bg mama!
Благодаря!

# 214
  • Мнения: 13
Не си и помисляйте за Кирил и Методий!
Незнам как са при общия английски за 15 годишни, но вече двама познати ми се оплакаха от курсовете за TOEFL, което уж им е специалитет.
Формално избутване на класовете, неподготвени преподаватели...Като пример - при подготовка за частта говорене, ги бяха запознали само с 1 от 6 възможни типа въпроси на изпита.
КиМ май разчитат само на това, че хората им знаят името и лежат само на тази кълка.
Отидете 30 метра по-нагоре в Бритиш или най-добре на още 200 м - в АВО.  thumbsup

# 215
  • софия
  • Мнения: 25 791
Момичета, някой да има впечатления от High Time?

# 216
  • Мнения: 1
Аз съм много доволна от Фарос. Детето ми ходи вече 4 години на английски в клона им в Лозенец и определено виждам, че има полза . Преподавателката им успя да го накара да заобича езика и това което в предишната школа не се случваше ПИШЕ СИ ДОМАШНОТО. Групите във Фарос не се големи – нашата беше от 4 деца (големината на групата има огромно значение), съобразиха се със изискването ни да посещава курса в определени дни, преподавателите им са филолози и т.н. Аз ще гласувам за Фарос.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 14:51 от Lilyanka

# 217
  • София
  • Мнения: 9
С две ръце  ЗА Фарос. Сестра ми от години ходи там и сме много доволни. Групите са от малък брой деца и следователно обръщат голямо внимание на всяко едно от тях. Учителите са добри педагози и винаги са били отзивчиви и внимателни както с децата, така и с родителите. Важното е, че успяха да накарат малката ми сестричка да ходи с удоволствие и да се забавлява, а не да скучае по време на урока.
Не на последно място е това, че винаги когато сестра ми закъснява за урок, майка ми разбира на секундата, защото звънят от Фарос. Горката тя, хич не й е лесно hahaha  , но пък за родителите е изключително удобно  Laughing

# 218
  • Мнения: 41 677
Вижте какво пише в сайта на АВО-3:

"Курсистите на АВО-Бел, явили се на трите изпита – FCE, САЕ и СРЕ защитиха достойно славата на своето училище като един от най-добрите езикови центрове в страната, постигайки отлични резултати. Всички кандидати издържаха успешно изпитите за престижните езикови сертификати на University of Cambridge ESOL!

Истински фурор предизвика блестящото представяне на кандидатите за сертификат СРЕ. Въпреки голямата сложност на този изпит, всички явили се на него курсисти го издържаха успешно с много високи резултати и скоро ще могат с гордост да покажат своя сертификат, доказващ най-високото академично ниво на владеене на английски език!"

# 219
  • София
  • Мнения: 9
Не съм изчела темата, включвам се само да дам глас за Британика!

# 220
  • Мнения: 13
Истински фурор предизвика блестящото представяне на кандидатите за сертификат СРЕ.

Този юни едно детенце 7ми клас от СМГ, което ходи в АВО взе CPE и то не как да е а с "A".
Много са по-умни от нас малките  Confused

# 221
  • София
  • Мнения: 409
Вижте какво пише в сайта на АВО-3:

"Курсистите на АВО-Бел, явили се на трите изпита – FCE, САЕ и СРЕ защитиха достойно славата на своето училище като един от най-добрите езикови центрове в страната, постигайки отлични резултати. Всички кандидати издържаха успешно изпитите за престижните езикови сертификати на University of Cambridge ESOL!

Истински фурор предизвика блестящото представяне на кандидатите за сертификат СРЕ. Въпреки голямата сложност на този изпит, всички явили се на него курсисти го издържаха успешно с много високи резултати и скоро ще могат с гордост да покажат своя сертификат, доказващ най-високото академично ниво на владеене на английски език!"


И синът ми е от тях  Peace

Преди време писах в темата, с обяснение защо сменихме Британика с АВО. Причината беше, че за една учебна година той трябваше да премине две нива, за да стигне да изпита. В британика се оказа че това не е възможно. В АВО ни предложиха по-гъвкав вариант на обучение, така че не без известно усилие заветният сертификат вече е факт!

Но мнението на сина ми е , че все пак Британика има по-добра система за обучение на ученици. Не знам дали за това заключение, не изигра роля и факта, че той се подготвяше с възрастни(в неговия случай студенти) и обучението е било лишено от развлекателната си част.

По негова препоръка сега сестра му ще поднови обучението си по английски език в Британика, тъй като го беше прекъснала заради седмокласната подготовка.



# 222
  • Мнения: 487
Още един глас за АВО-Bell .Ние сме доволни от школата.Единствено ,за което съжаляваме е,че англоговорящи преподаватели(англичани)) има  само в по-ниските нива(мисля ,че до ниво pre-intermediate).На това ниво втория срок имаха преподавател англичанин.Децата много го харесваха.От миналата година,обаче ни казаха ,че няма да имат английски преподавател.Българските преподаватели са много добри,но все пак ми се искаше да пускат от време на време и преподаватели- англичани.

# 223
  • Мнения: 2 641
Вижте какво пише в сайта на АВО-3:

"Курсистите на АВО-Бел, явили се на трите изпита – FCE, САЕ и СРЕ защитиха достойно славата на своето училище като един от най-добрите езикови центрове в страната, постигайки отлични резултати. Всички кандидати издържаха успешно изпитите за престижните езикови сертификати на University of Cambridge ESOL!

Истински фурор предизвика блестящото представяне на кандидатите за сертификат СРЕ. Въпреки голямата сложност на този изпит, всички явили се на него курсисти го издържаха успешно с много високи резултати и скоро ще могат с гордост да покажат своя сертификат, доказващ най-високото академично ниво на владеене на английски език!"


абсолютно същото го твърдят и в Британика, че имали 100 % успеваемост.

след доста разпитвания стигнах до извода, че е важен преподавателя, а не школата. дано да имаме късмет с нашата - записахме се в Британика по програмата за 1 клас. харесват ми учебниците. ще следим с мъжа ми как и какво учат, до Коледа ще имаме мнение за школата.

# 224
  • София
  • Мнения: 13 262
Вижте какво пише в сайта на АВО-3:

"Курсистите на АВО-Бел, явили се на трите изпита – FCE, САЕ и СРЕ защитиха достойно славата на своето училище като един от най-добрите езикови центрове в страната, постигайки отлични резултати. Всички кандидати издържаха успешно изпитите за престижните езикови сертификати на University of Cambridge ESOL!

Разбира се, че ще е 100 %. Правят предварителен изпит и според резулатата, на истинския изпит се явяват само добре подготвените. Единици са тези, които рискуват. Моята дъщеря предпочете да изкара още един курс, защото го взимаше, но с ниска оценка. На истинския можеше и да не успее. От групата ѝ от 14 човека на изпит се явиха само 3-4 деца и то деца, за които курсът беше втори поред. Другите записват пак. Голямата дъщеря успя от първи път, но нейния резултат от предварителния изпит беше по-добър.

Общи условия

Активация на акаунт