Как върви захранването - част II

  • 11 019
  • 276
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 502
 newsm50 Такава объркация с това захранване  newsm77 Съвсем се обърках. Кое е първо кашата или пюрето, кое и колко дълго време да го давам и до колко грамажи да достигам? Кога да започна с две хранения, различни от кърмене? МЪКААА! Човека иска да маха каши и пюрета, аз съм в паника дали правилно му ги давам и дали, не са много по грамаж. Днес например му дадох около 40мл. сок, но си ги искахме. Дадох му сока не с лъжичка, ами с тази приставка, гумена с една дупчица, която се слага към авентските шишета и е преход към чашката с дупчици, дано ме разбрахте. В  началото му беше странно, но като усети сока, бързо се справи с новата придобивка. Първо му дадо 20мл., но не му стигнаха, рев за още и хайде нали съм мека душа дадох му още 20мл. На обед му разтворих 3 мерителни лъжички (като тия на адап.мляко) бананова каша, искаше да я изяде всичката, но мен ме достраша и не му я дадох, след това се кърмихме. Сигурно ще кажете защо не първо кърма, ами явно не му е сладко вече и съвсем малко сучи през деня и реших да го отбивам. Иначе през нощта ако има едно лесно цяла нощ да е на цицата. Досега е опитвал банан, ябълка и банановата каша. 

Моля ви давайте съвети, ако има някаква готова схема за захранване, много ще съм благодарна да се водя по нея. 

# 226
  • Мнения: 1 771
Извинявам се за въпроса, но какъв е този сладък картоф?


Има вкус на тиква и като се обели е същия цвятл Кората му розовее и е дълъг има такава ряпа с такава форма.   

# 227
  • Мнения: 1 771
моя въпрос е пликчетата в които се слагат замръзени плодове и зеленчуци трябва ли да са стерилни?

# 228
  • София
  • Мнения: 750
моя въпрос е пликчетата в които се слагат замръзени плодове и зеленчуци трябва ли да са стерилни?
е чак стерилни не е нужно newsm12

# 229
  • София
  • Мнения: 2 019
Извинявам се за въпроса, но какъв е този сладък картоф?


Има вкус на тиква и като се обели е същия цвятл Кората му розовее и е дълъг има такава ряпа с такава форма.   
По пазарите намира ли се лесно? Не помня да съм попадала на подобни.

# 230
  • Мнения: 5 713
В Метро и Била примерно би трябвало да има. Аз тук съм го взимала от голям супермаркет. Килото беше около 7лв.

# 231
  • Мнения: 1 771
Извинявам се за въпроса, но какъв е този сладък картоф?


Има вкус на тиква и като се обели е същия цвятл Кората му розовее и е дълъг има такава ряпа с такава форма.   
По пазарите намира ли се лесно? Не помня да съм попадала на подобни.


Купих го от ХИТ и цената на кг е около 6 лв. Това ми беше под ръка като разхлабваща храна. Нямах възможност да отида до Ситняково за тиквички, а картофа го купих като вариант за захранване и така. Исках първата храна да е разхлабваща, защото преди това около два дни не беше акал. бях взела и пюрета на HIPP, но в това от сливи има захар в крушата и прасковата са с оризово нишесте или грис от ориз а аз искам първите зеленчуци или плодове да не са в комбинаций а и съм против това да има захар.

# 232
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Да разбирам ли, че сладкия картоф е разхлабващ?  newsm78

# 233
  • Мнения: 1 771
Да разбирам ли, че сладкия картоф е разхлабващ?  newsm78

Пробвах да го намеря къде бях чела, но не успях а и нета ни е много бавен в момент и е много изнервящо да търся каквото и да било. Довечера ще пробвам отново. Аааа нашия син току що свърши голямата работа в пампа. За сега сладкия картоф ни понася добре ще видим и другите два дни как ще бъде.
Като си хапна снощи не беше впечатлен от новата храна млякото на мама определено го кефи повече. Grinning. Ще видим занапред как ще е.

# 234
  • Мнения: 7 837
Да разбирам ли, че сладкия картоф е разхлабващ?  newsm78
Не е.

# 235
  • Мнения: 1 771
Да разбирам ли, че сладкия картоф е разхлабващ?  newsm78

Не успях да намеря инфото за сладкия картоф. може и да бъркам Embarassed, но все ми се струва че това бях чела точно за него. Жалко защото имаше и други интересни неща. На нас до момента не ни се отрази запичащо, а като че ли напротив вчера за около час и половина два ака три пъти което е много. Ще видим и днес как ще бъдем.

# 236
  • София
  • Мнения: 2 019
Значи в зеленчуковите пюрета изобщо ли неслагате захар? И с водичката от варенето ли ги правите или с  кърма/формула?

# 237
  • Мнения: 5 713
Значи в зеленчуковите пюрета изобщо ли неслагате захар? И с водичката от варенето ли ги правите или с  кърма/формула?
Не, захар не слагам никъде. И по-то4но 2-3 пъти съм прибавяла 1 щипка кафява захар, когато давам кус-кус само с масло.
А за направата на зелен4уковото ползвам и води4ката, в която са врели, за да се пасира добре. Преди, не помня до кой месец, давах отделно пюре отделно мляко. После по4нах да слагам вътре 3 мер. л. мляко.

# 238
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Захар слагам по мъничко само ако плодовото пюре е много кисело (но и с,и без захар дребната пак не ще да го яде Rolling Eyes).Зеленчуковите ги правя без сол и без захар и с водата от варенето - аз лично не добавям кърма или адаптирано,беба си суче достатъчно на гърдата и изяжда по малки количества пюре,така че мляко не й липсва.Ако ще слагаш кърма,слагай само от нея и никаква вода - защото много разрежда.

# 239
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 930
И аз не слагам захар, още по-малко пък в зеленчуковото пюре. Някак излишно ми се струва, според мен то по-скоро трябва да е солено newsm78
Правя ги с вода, че с цеденето съм на ти, а "помпата" суче постоянно, така че няма нужда Wink

Общи условия

Активация на акаунт