Препоръчайте ми къде да заведа синът си на подходящо място на планина

  • 5 298
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
Моя синковец е с алергия някаква и ми прави астматични пристъпи, миналата година и 3-та сливица извадихме през октомври след 3 пъти възпаление на средно ухо. Както и да е, откакто е на ясла е ностоп със сополи и кашлица. Миналата година юни и юли целите месеци ги изкара със сополи и кашлица, нищо не помагаше. Една приятелка ме покани през август да се присъединя към компанията им с много деца въпреки здравословните проблеми на Ники, става дума за Усоето до Елена- Еленски Балкан. За 24 часа нямаше и следа от кашлица или от сопол. Децата по цял ден тичаха чисто голи по окосената поляна, само вечер ги обличах по-здраво. Има басейн за възрастните, който е със скромни размери и си е дълбок, т.е. не става за деца. Единствено това ме дразнеше, че все този пуст басейн ги влечеше и дори вечер като сме на масата под навеса, те пак натам тичаха и падна голяма гонитба Crazy Въпреки че им надухме и техния детски басейн, пак натам тичаха. Иначе има люлки, май и пързалка имаше, въобще има си обособено кътче за деца, има мрежа за волейбол или федербал, отзад в двора гледат кокошки и зайци, моите умираха от кеф да ги хранят. Като напечеше през деня си правехме разходки из махалата, имаше чешма, откъдето следобед минаваха овци и кози и в дворовете всякакви интересни домашни животинки и храсти, пълни с къпини Laughing Елена е само на 1 км, така че ако ви доскучее можете да отскочите. Отидохме за 4 дни, а останахме 16 Wink Толкова добре им се отрази на здравето Peace През май ги водихме на Сандански и там още повече започванаха да точат сополи и да кашлят. Местните казаха, че винаги при малки деца  така ставало, защото първите 10 дена организма им се бил чистил Crazy Ами то колко дни трябва да стоиш, докато се изчистят децата.  ooooh! Явно на всяко дете различно си влияе, но аз съм наистина впечатлена от чудодейното действие на балканския въздух Peace

Малко дълго стана, но поне бях изчерпателна Embarassed

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Ами то колко дни трябва да стоиш, докато се изчистят децата.  ooooh! Явно на всяко дете различно си влияе, но аз съм наистина впечатлена от чудодейното действие на балканския въздух Peace


Според педиатрите, ако наистина искаме да има оздравителна цел, почивката трябва да е минимум 14 дена. Първите 7 били за аклиматизация, след това вече започва истинското каляване.

# 17
  • Мнения: 136
Ами то колко дни трябва да стоиш, докато се изчистят децата.  ooooh! Явно на всяко дете различно си влияе, но аз съм наистина впечатлена от чудодейното действие на балканския въздух Peace


Според педиатрите, ако наистина искаме да има оздравителна цел, почивката трябва да е минимум 14 дена. Първите 7 били за аклиматизация, след това вече започва истинското каляване.

Точно так ми казаха и на мен. Затова стояхме в Трявна по 3 седмици.

# 18
  • Мнения: 3 336
Аз лично предпочитам ако резултата ще е един и същ - изчистена дихателна система и здрави деца, по-добре на Елена и без периода на изчистване и тъпкане с лекарства, отколкото в Сандански с 10-те дни изчистване и лекарствата. Нямам идея дали наистина на всички деца по този начин се отразява климата в Сандански, но поне при моите е така за съжаление и предпочитам планината Peace

Миналия месец ги водихме на Хисаря за една седмица и пак бях доволна Wink

# 19
  • Мнения: 2 005
Задължително ще го заведа детето на планина, но след почивката на море  и съм убедена , че ще му повлияе много добре  Hug

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Останала съм с впечатление, че се препоръчва първо море и после планина, но може и да бъркам. Поне аз така съм запомнила и така практикувам.

# 21
  • Мнения: 2 005
И аз така мисля , че е най- добрият вариант  Peace

# 22
  • Мнения: 4 936
Най-доброто е Сандански - там се ходи обаче през май и през септември - тогава нахлували средиземноморските течения и въздухът бил най-добър, а в съчетание с минералната вода, която извира топла си е направо супер. Водихме и моето дете и племенниците след време - бяха по на 1 година и след това.. чукам на дърво.. нищо сериозно не сме пипвали. Аз съм фен на съчетанието на балкан с минерална вода и горещо препоръчвам Чифлик - до Троян - мин. вода, страхотен въздух, наблизо са Троянския манастир, Черни осъм, има много места за разходки. Били сме на хотел Дива и на Балкан - втория е 3 звезди, но с много хубави басейни. Лятото е голям кеф- по-хладно отколкото в града, гледаш балкана и си печеш д... Simple Smile Hug

# 23
  • Мнения: 2 005
Супер е  Peace Хотел "Дива " като , че ли повече ми грабна окото  Wink

# 24
  • Мнения: 308
Стара планина и особено Тревненския Балкан е идеален за деца на тази възраст. Ние също сме се насочили към Плачковци това лято. Ето тук: http://yagoda.tryavna.biz/index.php?about .



Ако може малко помощ, че неможах да се ориентирам за цената - на човек или на вила за една нощувка е обявена? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт