Колебая се момичета , дайте ми съвет!

  • 3 198
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 037
Сега ми се изясни намерението. Щом са съгласни - направете го това за трудовия стаж. Търси си работа в счетоводства и като ходиш на интервюта казвай, че си работила и през майчинството почасово, но не е отразено в тр. книжка. И един съвет от стар кадър - изучи и работата с пари в брой, водене на касова книга, РКО, ПКО, валута.  Обикновенно другите не искат да са касиер-счетоводител и за работа с пари се намира по-трудно желаещ. Аз като кажа, че не ме притеснява касата/то си е истина/  веднага ме вземат. Иначе, като знаеш основните неща, ще бъде по-лесно.

# 16
  • Мнения: 171
GIO...не знам дали знаеш, че за да се регистрираш в Бюрото по труда и за да можеш да получаваш обезщетение за безработица...от последните 15месеца...трябва да имаш 9работни...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 48
Да знам го това, нали преди да се съкратя ще съм на работа три месеца,  в счетоводната къща -месеците които сега ги работя, ще ги пишем от август на там.    Но дори и да не го направя, това че съм в майчинство не го ли вземат за база-тези мизерните 240лв.

# 18
  • Мнения: 171
Да знам го това, нали преди да се съкратя ще съм на работа три месеца,  в счетоводната къща -месеците които сега ги работя, ще ги пишем от август на там.    Но дори и да не го направя, това че съм в майчинство не го ли вземат за база-тези мизерните 240лв.

Мисля, че не....но ако искаш за най-сигурно...отиди до Бюрото по труда..и те най-точно ще ти кажат...за да прецениш дали въобще си заслужава или не...
А ти в момента в тази счетоводна къща...на трудов договор ли си..или на някакъв друг?

# 19
  • София
  • Мнения: 16 037
Нали има и стаж преди раждането като ОТЗ. Брои се, ако са я осигурявали.
Но най-добре да се провери в БТ. Няма да може със съкращение на щата ОТЗ, защото детето няма 3 г. Наша колежка си беше намерила възможност и искаше да я съкратим, от Инспекцията по труда не разрешиха.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 48
Не съм на трудов в счетоводната къща , тъй като съм на работа/ с трудов договор/ на съвсем друго място-след месец обаче ми изтича майчинството /втората година/ и се чудя как да постъпя. Не ми се връща там, където ми се пази мястото-това ми е големия проблем.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 48
Да от мястото където съм ОТЗ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЯМА ДЕ МЕ СЪКРАТЯТ, евентуално по взаимно съгласие, но аз ще се водя на работа като счетоводител три месеца и чак тогава ще съм съкратена. Така съм го наумила. Едва тогава мога да бъда на борса за 8 месеца , предвид трудовия ми стаж от 5 години.  Ако нещо не греша, но мисля че така мога!

# 22
  • Мнения: 384
 GIO , преди да напуснеш изчисли добре плюсовете и минусите. Майка ми работи както главен счетоводител, в голяма фирма, има отпуска 2 седмици, когато ние се приберем в БГ. Що народ дето разбираше и можеше не издържа на напрежението, а майка ми вече иска човек който да вземе нейната работа, /защото да се правят заплати, осчетоводяване на операции, плащания , приключване на година- ти отнема съботи и недели, почивни дни/ . Едно е да ти харесва да водиш само счетоводния журнал, друго е да оправяш още куп сметки.
Лично мнение, върни се на работа и тогава търси работа
И ако не си намериш работаза 8 месеца?????

# 23
  • Варна
  • Мнения: 48
Точно от това идва страха ми да се реша на тази крачка-евентуална безработица, но ако не рискуам, кога ще заработя това, за което съм учила.  Thinking

# 24
  • Мнения: 384
Ако и съпругът ти те подкрепя, нямате проблем с парите. това е малко по различно. Но винаги когато кандидатсваш за работа е +, че работиш към момента

# 25
  • Мнения: 171
Лично мнение, върни се на работа и тогава търси работа

 Peace Peace...На този етап..по-добре си се върно на работа и тогава започни да си търсиш нещо по специалността (когато си намериш нещо подходящо...тогава много лесно можеш да напуснеш работа...)..но за момента не избързвай...за да не стане "от два стола на земята...".

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Мацко, ти не си ли чувала за кризата?!?!  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 0
Цялата галимация с бюрото по труда е излишна, а и малко нечестна. Не помня някой да е искал от мен да доказвам опит с трудова книжка, в СВ-то нали ще си пишеш 3-те месеца опит? Те така или иначе не са толкова много и, ако те вземет, ще е за начинаещ.
И аз мисля, че е хубаво да напуснеш когато си намериш нова работа.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 48
Точно, заради заформената икономическа криза ме е страх.    Но не разбрах защо това с бюрото по труда да е нечестно, аз работя от гимназиалните си години до момента в който отидох студентка, след това от трети курс студентка до момента на влизането ми в болница за задържане-никога не съм се възползвала от правото си да бъда в бюро по труда. А он обявите в джобса, вече се отчаях, затова си помислих дали да не опитам  чрез бюрото по труда.  Sad

# 29
  • Мнения: 171
GIO...ти да не мислиш, че в Бюрото по труда ще ти предложат кой знае каква работа...На една моя приятелка майка й...работи в Бюро по труда и каза, че няма никаква работа (освен в някоя шивашка фирма)...Не разчитай на това, че там се обявяват някакви хубави работни места (като счетоводители, икономисти и т.н.)...т.е. някой път може и да се обявят...ама това е голяма рядкост...
Ако наистина искаш да рискуваш и да напунеш работата си...направо го това...но не разчитай, че след това ще си намериш бързо някаква работа...тъй като в тази икономическа криза...никой работодател не иска да назначава персонал...За това много хубаво си направи сметката...

Общи условия

Активация на акаунт