Бъдещи Августовски майчета - тема №43

  • 13 228
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 382
Румик, сега започва все някъде да наболява, но и за това сме по-често на консултации.Важното е болката да премине.Ако продължава-звъниш на док, защото всеки усеща различно контракциите и го боли на различно място Peace.
Денди, вчера бях с такива контракции с болки, че си викам:ей сега вече ще се ражда Laughing.Обаче още първият гинипрал си свърши работата.Тези комплекти от Ларедут са много хубави, особено на фона на всички "красоти" по нашите магазини.Аз докато се натуткам и то не остана за кога да поръчвам, а исках нещо за изписването.Попаднах на невероятни красоти в Продавалника- на Next i Mothercare, чисто нови, с етикетите и лепенките по тях.Но за изписването държа да е нещо, което съм купила от магазин.
Янче, като се рових за легълцата, купува се допълнителен матрак за тези кошарки, но ако се ползва за кратко....
Иву6а, около пъпа не чувствам нищо, защото опъванията са във всички посоки, но буквално за една седмица се обърна навън.
Славена , дано се обърне бебо.
За упойките, и аз предпочитам пълна, но в крайна сметка ще оставя на док да реши.

# 16
  • Мнения: 8
slavena80   - Една моя колежка ми каза,че когато е раждала(секцио)...едно момиче до нея е било с пълна упойка,и цял ден се е въртяло и е говорило несвързано...
Bagneto - Ти къде ходиш  на ЖК ?

# 17
  • Мнения: 3 010
Между другото да ви информирам, че от 24.06-сряда запо4ват големите намаления в Ларедут

Шайн, хвърли едно о4енце  Wink, знам че надничаш там

# 18
  • Мнения: 5
Аз съм била 2 пъти в пълна упойка по друг повод и честно казано ми е много неприятен спомен. Само мисълта, че си бил в безсъзнание е кофти, а като почне да те отпуска вече чуваш и виждаш какво става около теб, но си неадекватен и не можеш да реагираш. Наистина мисля, че е най-добре докторите и анестезиолозите да изберат упойката, но ако на мен се наложи и имам право на избор не бих избрала пълната упойка. Дори като ми даваха да попълвам и подписвам разни документи ми казаха, че най-важно е да подпиша тези за упойката, защото никой няма право да ми отнема съзнанието, което всъщност правят като ми поставят пълна упойка.
Има ли още мами, които ще ходят утре на отворени врати в Майчин дом?

# 19
  • Мнения: 140
Руми, аз нямам подобни оплаквания, но чета юлките, доста се оплакват от бъбреци. Ако искаш попитай и там за съвет. Иначе не се притеснявай, утре ще кажат докторите какво, що. Peace

Славенче, ти недей да мислиш предварително за секцио, бебето може и да се обърне, още повече може да направиш някое от упражненията за обръщане. Изкачването на стълби също помагало. Иначе за упойката не знам какво да те посъветвам - виждам, че много се страхуваш и затова може би ти ще се чувстваш по-добре при пълна упойка. В пълна упойка за последно бях миналото лято. Страничните ефекти от нея са че имаш нужда от доста време за възстановяване след упойката (поне няколко часа, ако не и повече), след това при дишане болят гърдите, а и бебо ще го видиш по-късно. Но пък няма да се панираш допълнително  Peace
За спиналната знам, че се слага еднократно и действието й е най-много час, но пък секциото е около 40 мин.
Епидуралната е с катетър и се влива на дози според нуждата.
Докторите ще преценят най-добре, но аз ти пожелавам да не се стига до секцио  Hug

# 20
  • Burgas
  • Мнения: 214
Преди 9 години раждах в Бургас секцио, още тогава бях със спинална упойка. Няма такова нещо, че в Бургас не се дава право на избор на майките дали спинална или пълна упойка.
Спиналната упойка както и епидуралната вече се практикува отдавна извън София.
И аз ще чакам 24.06 за Ларедут Hug

# 21
  • Мнения: 3 372
При мен ако случайно се наложи секцио ще искам  пълна упойка Thinking Някакси не мога да си представя как ще съм будна и през това време ще ме режат, ще се побъркам при мисълта #Crazy Била съм под пълна упойка за операция, гадното само беше, че повръщах след като се събудиш, обаче бързо се свестих, още в операционната Crazy

# 22
  • Мнения: 140
При мен ако случайно се наложи секцио ще искам  пълна упойка Thinking Някакси не мога да си представя как ще съм будна и през това време ще ме режат, ще се побъркам при мисълта #Crazy Била съм под пълна упойка за операция, гадното само беше, че повръщах след като се събудиш, обаче бързо се свестих, още в операционната Crazy

Ако операцията не е по спешност (което може да е при планираното секцио) не се разрешава консумация на храни и напитки, което е предпоставка за повръщането след това...
Аз бях гладна и жадна 24 часа, въпреки че ме приеха по спешност.

# 23
  • Мнения: 636
Съвременните пълни упойки са съвсем различни от едновремешните. Това го пиша, ако на някой спомените му са от преди години.  Peace Миналата година преживях една лицева операция с пълна упойка. Ами 30 минути след като ме върнаха в стаята запалих една цигара на терасата   Mr. Green

Предимство е за тези, които ги е страх - събуждаш се и бебето е налице  Grinning То и аз съм бъзла, но не исках да чуя за пълна, защото помня преди години какви бяха пълните - нищо общо нямат с модерните упойки  Peace

Сега за другите да поясня. Първото ми секцио беше със спинална. Лекарството се бие еднократно в гръбнака, не се усеща нищо, не е страшно както звучи. Краката се парализират, не могат да се мърдат. Имах ужасни странични ефекти от спиналната - кошмарно главоболие, имах и болки в гърба, някои повръщат.

Второто ми секцио беше с епидурална. Пак се бие в гърба, пак не боли поставянето, само че има катетър. Краката не са като парализирани, но болка пак няма при рязането, нищо не боли, само се усеща, че нещо се прави. Предимството пред другата е, че с този катетър после може да се влива допълнително обезболяващо. На мен ми сложиха морфин и това ми беше най-щастливият следоперационен период  hahaha

Странични ефекти нямах никакви от епидуралната.

И за самата операция да разкажа. Преди самото секцио се бият и едни успокоителни инжекции. За бъзли като мен е идеално, защото супер отпускат. Е, аз плямпах и фамилиарничих повече от нормалното, вторият път постоянно питах кога вече ще ми извадите бебето, оф - има ли още много, но хората ме изтърпяха  Embarassed
Самото вадене на бебето се усеща, особено като се задърпа през малкия разрез. Чува се бебето как изплаква  Heart Eyes И двата пъти хем бях много упоена, а ревах със сълзи поне 10 минути.

От инструментите нищо не се вижда, има апаратура, която да следи жизнените показатели. Анестезиологът е плътно до главата и следи за нередности.

При мен пълна упойка не се препоръчва, защото бебето трябва да се извади много бързо. При мен има много сраствания и самото секцио продължава по-дълго. Ако трябва да избирам между спинална и епидурална, категорично ЗА втората.

Яна, за пластмасовата кошарка се ползва матраче, трябва да видя какво е нашето.



# 24
  • Мнения: 3 372
Мен като ме оперираха си беше планово, не бях яла, но въпреки това си повръщах

# 25
  • Мнения: 143
За упойка е трудно да се даде съвет, тъй като действат много индивидуално. Майка ми повръща като слон след абразиото си, а аз бях толкова весела и надрусана, а бяхме с еднакви упойки и на едно и също място.

Мими, на ЖК не ходя, само за болничен отидох (ама пусти акъл - обърках името на фирмата и сега ще трябва да се връщам май). Следя се и си правя всички изследвания при Мазнейкова. Просто прекалено ще ми излезе да ходя и на двете, тъй като сега живея в Слатина, а поликлиниката е в Иван Вазов, а Мазнейкова - Манастирски ливади.

За плазмата направо ме хвана яд, че не съм знаела по-рано, че е по евтина в Щъркел.  ooooh! Плюс, че имам усещането, че не що ни мотаят, а аз друга количка не искам пък - като магаре на мост - харесам ли си нещо и край.

Аз вече съм се сдобила с дрешки за изписването, но още не мога да си ги получаааа от милата ми майчица - знам само, че са бенетонски с надупено ангелче. Нямам търпение да ги изпера и изгладя Simple Smile

# 26
  • Мнения: 34
Нищо не казвате за дискомфорта в зоната на пъпчето, аз съм в 30 г.с. и сигурно сега расте по-бързо и затова ме наболяваше през нощта.Но ако имате мнение,няма да се разсърдя да го споделите.
мен ме боли при допир, не силна болка, по-скоро неприятно усещане

# 27
  • Мнения: 15
Нищо не казвате за дискомфорта в зоната на пъпчето, аз съм в 30 г.с. и сигурно сега расте по-бързо и затова ме наболяваше през нощта.Но ако имате мнение,няма да се разсърдя да го споделите.
мен ме боли при допир, не силна болка, по-скоро неприятно усещане

и мен ме боли от време на време,и когато казах на доки,тя ми каза,че било от малките неразположения през бременността Peace
Пете,Шайн,благодаря ви за отговорите,по-спокойна съм вече Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 521
Zahira, честит рожден ден на патерички и от мен. Пожелавам ти здравичко, сладко, пухкаво бебче. Много да те радва  Hug
Сънчо, на 26.05 ми е рождения ден  Hug

# 29
  • Мнения: 46
Люлякова благодаря за изчерпателното обяснение за упойките, аз също не бях наясно каква е разликата между  и спирална. Надявам се при мен всичко да е наред и да не ми се налага секции, първото бебе го родих нормално и сравнително бързо и лесно, пожелавам такова раждане на всички мамчета, а и на себе си.

Общи условия

Активация на акаунт