Бъдещи Августовски майчета - тема №43

  • 13 247
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 636
Dendy, влез в темата "смешно ли е раждането", там доста неща стават ясни и освен това е много интересно и забавно Simple Smile
За пишкането беше писала една мама как опишкала доктора при единствения си свестен напън.  Laughing



Аууу ужасссс ще потъна в земята от срам ако се слу4и  Embarassed

Напишкването е по-малкият проблем от наакването. Казват, че на тях не им прави впечатление, защото жените редовно не се усещат и се изхвърля по нещо, защото не винаги има време за клизма. На мен не са ми правили и при двете раждания.  Иначе сигурно ще си с нощница, навита много до горе. Те оная ти работа гледат, ти едни цици ще мислиш сега  Joy


Моят катетър и двата пъти ми го сложиха след упойката и нищо не съм усетила.

Сънчо, епидуралният катетър представлява нещо като абокат само че с тръбичка и оттам се влива обезболяващото - в гърба, а не през абоката на ръката. Иначе точно спиналната се свързва с главоболие, епидуралната не.

За упойките говорете и за рисковете. При мен втория път се получи изведнъж много ниско кръвно налягане -  40 на 20. Но на главата ми стояха няколко човека и реагираха много бързо. Първо повтарях лошо ми е, лошо ми е, а после не можех да говоря, спрях да си усещам сърцето, но анестезиологът ми сложи веднага някаква инжекция за сърцето, малко като по филмите  Grinning и ми каза,че  след една минута ще си усетя  пулса.

Napetia, първия път корема ми се смъкна в началото на деветия още, втория път не видях такова смъкване, ама ти си питай.  Grinning

# 61
  • Мнения: 338
А при секциото ,как си облечен?  newsm78

# 62
  • Мнения: 145
Добро утро и от мен. Да ви се похваля...спах. Направо да не повярваш, но пък се събудих от болка в слабините. На мен това ми е проблема, като съм по гръб - не мога да дишам хич, а като се обарна на една страна и ми се свлече всичко, за почват едни пробождащи болчици, та хайде обратно..По отношение на схващането, случвало ми се е 3 пъти досега и то нощем като се разтягам.
Мерси за мненията по отношение на моя пъп..и аз съм една лигла, не че ме боли,ама айде...
За упойките, епидуралната ми звучи доста добре, но ще видим. ИНВИТРО - то ми го правиха с пълна, те били нови и модерни и така си и беше...след 40 минути се събудих свежа и хич нямах никакви проблеми.
Желая на всички ви спокоен и весел ден, изпълен само с положителни емоции  Hug

# 63
  • Мнения: 76
А при секциото ,как си облечен?  newsm78
аз бях гола и то ме накараха още преди да вляза да се съблека!

# 64
  • Мнения: 285
Здравейте, мамчета,
Аз се върнах от моренцето преди няколко дни. Изкарахме си супер и сега в края на седмицата пак заминаваме.
При мен всичко е наред. Вчера ходих на ЖК- бебка е вече 2 кг, расте си нормално за седмиците. Направиха ми една много  сладка снимчица как се усмихва и съм  много щастлива.
Това е отчетът. Отивам да чета, че колко съм изпуснала  ooooh!

А кой ще ходи утре на лекцията в Токуда? Аз съм там. Предлагам среща в 14.45 във фоайето на входа.

# 65
  • Мнения: 636
ASY,  и в двата случая коремът трябва да е открит, защото се налага да се натиска корема понякога - когато излиза бебето. Първия път бях гола, втория с нощница, едната ръката я завиват с нея, но не знам дали навсякъде е така.

# 66
  • Мнения: 3 010
Люлякова, аз толкова време съм прекарала на гин. стол,че ве4е не ми прави впечатление кой ме гледа от долу- претръпнах ей  Mr. Green Иначе питам само за да се настроя и  да си представя нещата как ще са  Wink Ама виж за физ. нужди и изтървания там ве4е бая мее  Embarassed
 
sosmy, мисли позитивно и аз знам за случаи в последният момент бебока се обръща, дано и ти да си сред тях  Hug

 A_S_Y_77
,   при секциото си мисля, че тряба да си гола, то си е като обикновена операция. Трябва да имат достъп до сърцето / да не дава Господ..../ Но спокойно, ще си покртита с някой чаршаф  Grinning

Относно апетита, от как започнаха жегите и аз съм на плодове и зелен4уци, тук таме някой картоф да хапна и много рядко месо.



# 67
  • Мнения: 5
Dendy,  не искам да те плаша, но не във всяка болница вече правят клизма. В някои трябва да си поискаш. Специално за Варна имам информация от родили в последната година: в Майчин дом правят, но в Окръжна не. Имам приятелка която роди скоро в АГ-Варна, но не сме говорили с нея за това. Ако те интересува точно АГ мога да питам Simple Smile
За водата - аз пия много ама то е хубаво. Дори доки всеки път ме пита дали пия по 2 л. на ден. Аз също гледам да си ги изпия през деня, че да не ставам 10 пъти вечер.  А освен, че ме болят костите ами като се протягам нощем или сутрин много болезнено ми се схващат мускулите - прасците.
Приятен ден на всички!

# 68
  • Мнения: 636
Денди, и аз съм отдавна притръпнала. На лекари и сестри едва ли им прави впечатление описаните физиолигични неща, свикнали са. Ти нормално ли искаш да раждаш?

# 69
  • Мнения: 196
Засилената жажда за течности не е много на добре. Бях чела, че е свързана с т.нар. гестационен диабет. Аз пък имам друг проблем с водата - сутрин на гладно ми се повръща от нея, а през деня хапвам повечко плодове и като пийна вода сещате се какво става в стомаха ми...

За упойките - миналата година изпитах на гърба си пълната упойка, не са ми я били никъде, беше прикачена на ръката ми с абокат, където после ми сложиха банки със и аз не знам какво за да не се обезводня. Но дали от пълната упойка или от кръвоизлива, който имах 2-3 дни бях като пребито куче, едвам ходех, а главата ми все едно я нямаше. Като почнах да идвам в съзнание си спомням, че чувах гласове, виждах образи и даже съм дърдорела нещо с майка ми, но някак си все едно разговаряш през стъклен похлупак. Така, че  по-скоро си е до организъм. Епидуралната анестезия не се препоръчва при хора с ниско или високо кръвно налягане.

За нощниците мисля, че там където осигуряват нощници се ражда с тези памучните, в някои болници раздават такива за еднократна употреба през които всичко ти се вижда и все едно си гол/а.
Колкото до естествените реакции на организма - мисля, че няма място за срам, още повече, че лекарите са се нагледали на какво ли не в практиката си и едва ли нещо би ги учудило. По-скоро гледат на всеки пациент като на поредното парче месо.

angel1 лекцията е днес!

# 70
  • Мнения: 140
sosmy, мисли позитивно и аз знам за случаи в последният момент бебока се обръща, дано и ти да си сред тях  Hug
A_S_Y_77,   при секциото си мисля, че тряба да си гола, то си е като обикновена операция. Трябва да имат достъп до сърцето / да не дава Господ..../ Но спокойно, ще си покртита с някой чаршаф  Grinning
Сосми, една мама разказваше как я готвели за секцио, че бебо бил седалищно, даже я изнудвали за повече парички, пък докато я качат с асаснсьора, и той се обърнал  Laughing Та тя казваше, че се изяли от яд, че не могат да й вземат парите.

А на лекцията в ЦУМ за страха от раждането, казаха да сме готови психически за няколко неща, едното от които е да си гола. Но след толкова прегледи, все си мисля че ще го преживеем. Пък ако ни разрешат нощница, дори и вдигната до ушите, пак добре  Hug Казват че в Шейново дават 1 нощница за раждането и 1 след това, така че има шанс.
Освен това ни успокоиха, че стажантите присъстват повече през зимата, така че да се надяваме да няма допълнителни зрители  Laughing

# 71
  • Мнения: 735


 Те оная ти работа гледат, ти едни цици ще мислиш сега  Joy


Люлякова, много ме разсмя.Благодаря ти! Joy
Аз като раждах бях с нощница навита до гърдите ми, та даже и не видях много смисъл от нея.После ме оставиха 2 часа да лежа на магарето(много е неудобно) и от начало даже с нищо не ме покриха.Който и да минеше по коридора можеше да ме види.Те не че им прави впечатление ама все пак мен си ме е страм.И помолих една санитарка дето минаваше да ми метне един чаршаф и така.
rumik,добре дошла в отбора с бъбречните болки.(малко черен хумор).Пий много вода-поне 1.5-2 на ден.Вчера докторката ми каза, че мога да пия и мечо грозде,ама аз се страхувам, защото на опаковката му пише, че не се прилага при бремнни.Инъче снощи си ударих една биричка с лечебна цел и елате да видите-бебо си беше устроил дискотека в корема ми. Joy
fifonka, тези схващания на мускула на подбедрицата и аз ги имам.Нищо , че пия магнерот 3х1.Много са неприятни и ми се случват само нощно време и като извикам редовно стряскам мъжо.
А за ставането и лягането в леглото-голям майтап е.Едно пъшкане, охкане, наместване, абе ...знаете как е.Вчера се обадих на мъжо по телефона и докато си говорихме аз реших, че ще легна на леглотода ми е по-удобно.Ама без да се усетя пак почнах да пъшкам и охкам и човека се притесни какво ми става. hahaha
Аз днес съм по-спокойна за ражданет.Секцио или нормално-каквто дойде.Важното е бебо да е добре.А ако е секцио предпочитам да е планирано,че тия работи в последния момент хич не ги обичам.(то не че някой ще ме пита).

# 72
  • Мнения: 338
Цитат
А при секциото ,как си облечен?  newsm78
аз бях гола и то ме накараха още преди да вляза да се съблека!
Ама чисто гола ли  #Crazy

# 73
  • Мнения: 3 372
И аз като Денди съм се чекнала на магарето толкова много пъти, че съм претръпнала и вече не ми пука дали ще съм гола или не Peace Обаче за физиологичните нужди...ако стане нещо ще умра от срам Embarassed
Вода не пия много през деня, обаче вечер задължително Crazy Всяка вечер ставам по три пъти и то по едно и също време #Crazy Ставането наистина е много трудно ама какво да се прави...
За сега все още мога да спя горе-долу добре, вечер заспивам към 1-2 и сутрин бебчо ме буди към 10 с подритване Crazy

# 74
  • Мнения: 196
Не знам някоя от вас дали е правила упражненията, които се препоръчват за обръщане на плода, обаче аз веднъж се хванах да ги правя и такава пронизваща болка усетих, че ги спрях на мига. Явно трябва да се правят в по-късните седмици ли и аз не знам.
Някой път се чувствам като пълен мързел обаче просто сили нямам за физически упражнения и ми става едно гузно спрямо бебето. А разходките ми са от рода на "до магазина и обратно", "до колата и обратно" Laughing Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт