Има ли мами раждали наскоро в Шейново?

  • 3 222
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
 Иначе ми е ясно защо са с такъв отвор ,но проблема беше че нямат копчета.А с мойте нощници просто беше невъзможно да кърма.

# 16
  • Мнения: 6 274
  Джуличка аз казвам това за нощниците защото бях 6 дена в болницата и аз и другите 4 майки в моята стая се молехме всеки ден за нощници и така и не ни дадоха.Иначе снаха ми роди 1 г. преди мен и каза че ги сменят и ти дават когато си поискаш само че нас не ни огря.

Нямам представа защо се е получило така.
Виждаш, че аз не съм имала проблем нито с едното, нито с другото раждане, а и други мами преди мен го потвърдиха.
Наистина не мога да си обясня твоята ситуация, камо ли да си я представя.
 ooooh!

# 17
  • Мнения: 43
 Аз не искам да обидя никой и да кажа нещо за болницата а само да кажа в каква ситуация изпаднах.

# 18
  • Мнения: 43
 На нас санитарките ни казаха че майките са страшно много и затова не стигали.И много от майките бяха със секцио и оставаха повече време в болницата.

# 19
  • Мнения: 43
  за чаршафите нямаше проблем

# 20
  • Мнения: 6 274
Е, дано не се случва на други мами, определено е много неприятно.

Между другото, има бутон:



Така ще избегнеш многото публикации една след друга, а ако си се сетила нещо, което да допишеш, като редактираш мнението си, можеш да го добавиш в него.
 Wink

# 21
  • Мнения: 43
 Много благодаря,това не го знаех.

# 22
  • Мнения: 162
Аз имам изследване за HIV, но ми е правено в началото на бременността пред декември. Ще направят ли проблем? Ако нямаш някое от изискваните изследвания от Шейново как процедират?
    Второто ми питане е за храната, която дават на родилките. Става ли за ядене или близките ви носят храна от вкъщи?
     Кога са свижданията и възможно ли е да се видиш с близките си извън часовете за свиждане, например само за да ти дадат нещо, от което се нуждаеш или трябва да чакаш часа за свиждане?
      И един много задаван въпрос, какво е отношението на лекарите и персонала към родилките и бебетата, много ли са дръпнати, отнасят ли се с разбиране към нас?

# 23
  • Мнения: 9
Здравейте,мами!Аз раждах в ШЕИНОВО 2005г.Родих по желание със секцио,но бях с голям диоптър и бебока също беше голям:)Това за нощниците и тогава беше така,но винаги ни даваха чисти ако се изцапаме,само 1 ден нямаха за6щото имало 24 раждания и не са успяли да ги дезинфекцират и изперат.Платих си за секциото,но не сам плащала за ВИП стая и бях с още 5 мами в 1 стая,но поне не си сам:)Лекарите бяха различни на визитациите,но бяха много внимателни.Акушерките и сестрите в детското понякога са отвратителни(през повечето време),но иначе4е не мога да се оплача.Мои 2 приятелки раждаха в правителствена болница и бяха по доволни и без усложнения.А при нас в последствие се оказа 4е сме заразени със стафилокок......и не само моето дете...но знам 4е и в други болници има тази инфекция,а за Шейново не е таѝна за никого,но аз тогава не знаех.Може би всичко е до късмет!Има и много добри отзиви за втора градска ,но на мен ако ми разрешат лекарите да родя 2 дете ,със сигурност ще отида в правителствена!!!

# 24
  • Мнения: 6 274
    Второто ми питане е за храната, която дават на родилките. Става ли за ядене или близките ви носят храна от вкъщи?

Нямам представа, никога и в никоя болница не съм яла болнична храна.
Евентуално сутрин може някоя кифличка, или баничка, но не и обедите или вечерите.


Цитат
 Кога са свижданията и възможно ли е да се видиш с близките си извън часовете за свиждане, например само за да ти дадат нещо, от което се нуждаеш или трябва да чакаш часа за свиждане?

Нямаш никакъв проблем за виждането с роднините.
Ако се чувстваш достатъчно добре, може и изобщо да не се прибираш в стаята.
Само когато ти носят бебето, тогава.
Иначе не си в "затвора" на Втора Градска, примерно, да се гледате през решетки като в Средновековието.

    

Цитат
И един много задаван въпрос, какво е отношението на лекарите и персонала към родилките и бебетата, много ли са дръпнати, отнасят ли се с разбиране към нас?

Не мога да взема отношение, защото раждах с позната акушерка и винаги са се отнасяли добре с мен.
Не знам дали е заради това, но е факт, че и момичетата, с които бях в една стая също са имали необходимото внимание от страна на персонала
.

# 25
  • Мнения: 162
Благодаря Джуличка, а бебетата не стоят ли през целия ден при майката? Аз лично предпочитам бебето да не е при мен, да ми го носят само за кърмене. След първото си раждане бях много зле, изобщо не можех да ставам и ако трябва да се грижа и за него, направо не бих се справила.

# 26
  • Мнения: 6 274
Благодаря Джуличка, а бебетата не стоят ли през целия ден при майката? Аз лично предпочитам бебето да не е при мен, да ми го носят само за кърмене. След първото си раждане бях много зле, изобщо не можех да ставам и ако трябва да се грижа и за него, направо не бих се справила.

Не, не са при майките.
Аз съм много доволна от това, мисля, че майката има нужда от почивка и винаги съм го казвала.
Това си е мое мнение, не задължавам никой с него.
Носят бебетата на всеки 3 часа.

# 27
  • Мнения: 83
Момичета аз раждах в Шейново миналата година и ми сменяха нощницата колкото пъти поисках. За 4 дни ми смениха чаршафите 3 пъти. Доволно

# 28
  • София на морето
  • Мнения: 171
Az razhdah predi dve godini i minah bez kakvito i da bilo uslozhneia za men i bebcho. Za smiana na charshafi i noshtnici niamashe nikakav problem - po princip se iskat sutrin, no ako imash naistina nuzhda, mozhesh da pomolish dezhurnata sestra. E sega, parvite dva dena pri nas beshe dezhurna vazrastna sestra - slaba, ne mnogo usmihnata, no puk beshe izkliuchitelno razbrana i otzivchiva. Na tretia den, dezhurna beshe rusa i edra sestra, koiato beshe usmihnata, no dosta trudno mozheshe da bude namerena v kabineta si i ne beshe osobeno otzivchiva. Taka che sas sestrite e vapros na kasmet.
I az smiatam, che e hubavo zhenata da si pochine, no vapreki vsichko, zdravite bebcheta triabva da sa pri maikata. Po-hubavo ot tova niama.
Hranata togava beshe za oplakvane. Ne sam kaprizna, no osven edna kifla i polovin krastavica, drugo ot bolnicata ne sam iala. Noseha mi ot kashti ili kupuvah v kafeneto.
Inache sestrite i akusherkata na samoto mi razhdane biaha mnogo simpatichni i dobri kum men!
Pozhelavam leko razhdane na vsichki!!!  Hug
 

# 29
  • Мнения: 377
Миналата година август месец родих там , но не от опит знам че има отделение '' изолаторното '' го наричат , и там си раждат майки , които нямат изследвания  , както се правят и секцио , и има бебета с инфекции в кувиози . За храната ........ става за ядене , ако ти се яде изобщо нещо , а все пак нали има и кафе , та на мен ми беше все едно какво дават . Сменяли са ни белъото и чаршафите , не е имало проблем и със сестрите , но разбира се е имало и почерпка  Wink .Не мисля че и да е минал срока на изследването ти , някой ще те върне за това , мен като ме приемаха беше 2 и 30 през ноща и мисля че сестрата не обърна голямо внимание на документите ми .
Така че, леко раждане и много щастие на всички ви .  Hug

Общи условия

Активация на акаунт