Бебета и мами - ЮЛИ - 2009 - Тема 56

  • 15 715
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Да ти кажа честно, не съм чула лекар да се навие на нормално раждане при седалищно предлежание Rolling Eyes
Бих настоявала за секцио, ако бебето не се обърне...

Има такива, повярвай ми. Седалищното разположение не е задължителна предпоставка за секцио. Когато раждах имаше едно момиче, което си роди младежа си разположен баш седалищно. Мъж ми също е роден така, че и с увита пъпна връв. Друг е въпросът, че у нас по оперативен път се раждат много такива бебчета.

Z.Ivanova, ти не се притеснявай, може в последния момент да  се обърне бебчо. fingerscrossed

Ваня, питаше за отоците, при мен предния път бяха жестоки, изобщо не спадаха пусти крака, нямах глезени, ами едни колци. Започнаха да спадат няколко дена след раждането. Бавничко стана, но в резултат на това се сдобих с един номер по-големи обувки, силно се моля да не ми порасне още крака и този път, че направо за мъжкия щанд ще съм  Blush

Фелисити и аз предния път имах болки в ставите на ръцете, сутрин не можех да си разтворя нормално пръстите, ставите пукаха и отнемаше време, докато си ги разтвора. Сега нямам такъв проблем, нямам и крампи, дали е щото не пия никакви витамини, освен фолиева киселина  newsm78

И на последно място да е жив и здрав новия юлски юнак, да е щастлив и да радва мама и тати! Деси, честито!  ylinfant newsm67

На новите майчета пожелавам кураж, времето няма да стига в началото, да не ви плаша, но при нас нещата се нормализираха към 3-4 месец, когато се опознахме с бебка и си посвикнахме на номерата.

# 271
  • Мнения: 24
З.Иванова има доктори от старата генерация които държат на нормалното раждане независимо от позицията на бебето. Имам позната, която е родила така дъщеря си на е било много трудно Shocked Аз не бих се навила на този вариант. Все пак и ти би трябвало да имаш право на глас в тая ситуация. Пожелавам ти успех Hug Hug Hug
Все пак бебо може да се обърне  newsm32 стискам палци

# 272
  • Мнения: 7
Аз сега се връщам от ЖК. Ех, бъдещи майчета чакаха за консултация. Не знам защо, ама много им се зарадвах. Иначе доки каза, че за една седмица плацентата от първа степен вече е втора отивача по-скоро към трета, бебка е главично и сме с 1 см разкритие  #Crazy. Можело да родя още утре, а можело и след 10 дена. Ох това чакане  ooooh! А течението си било нормално.Взе ми проба за микробиология, но каза, че по-скоро е за мое успокоение, защото според него е съвсем естествено и не вижда нищо обезпокойтелно.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 14:17 от toni4ka_86

# 273
  • Мнения: 32
Честито на всички именици newsm51
Z.Ivanova , странно, на фона на секцио за щяло и нещяло, да си седалищно и да не иска. Моята приятелка роди миналата седмица със секцио, защото бебка не пожела да се обърне. Мен ми се струва излишни мъки, като си има причина мисля, че трябва да си секцио. Това, че едно време така са ги мъчили си е друг въпрос.

# 274
  • София
  • Мнения: 39
Аз добре си дремнах и сега главата ми е по-добре. Нямаме ново бебе, явно много ми се иска и нямам търпение. Z.Ivanova разпитай го доктора по-обстойно, ако трябва потърси второ мнение, че то и при теб наплижава, но иначе и аз се учудвам?!?!

# 275
  • София
  • Мнения: 451
З.Иванова, аз също съм чувала за бебчета, които са седалищно и родени нормално, но честно казано май не бих се навила на нормално раждане в този случай  newsm78 Все пак още не е късно бебчето ти да се обърне, така че стискам палци това да стане  Praynig
Марулче, аз също не пия абс никакви химий, освен фолиевата, която честно казано също забравям да пия в последно време. Аз и мисля, че всичко си е от хормоните. Както тазовите кости се разхлабват, така и тези на краката и ръцете (особено в моя случай, имам си предразположеност към разни ставни заболявания). Живи здрави като родим вничко ще ни мине  Laughing

Уфффф как можа това време така да се развали  Cry От два дена не съм излизала, само седя и се тъпча пред телевизора, а така ми се щъка насам натам  Cry

# 276
  • Мнения: 1 900
Лили не е влизала от сутринта, дали отиде да ражда!? smile3506

# 277
  • Мнения: 99
Ох,благодаря ви момичета  Hug ,ще гледам като ида в понеделник да го изнудя за секцио,пък ако беба се обърне ще се ражда нормално...И другото което ми каза моя док -дори и да се наложело секцио по добре било да се изчака да започне родовия процес...с две думи маи ми се очертава да седя в неисвестност до края , но няма нищо живи и здрави... Simple Smile

# 278
  • Мнения: 49
Много се уморявам бе милички - при вас така ли е? Еи сега съм изгладила три чаршавчета и три пеленки и реанимирам вече 1 час  sweating . И ми се спи по много. Уж почти нищо не правя а съм като пребита  newsm27 да не говорим за болките в кокалите. За ръцетен и на мен ми изтръпват - като се събудя сутрин и не мога да ги свия. Тука от няколко вечери ме наболява корема ама не много и не се стяга ами все едно ще ми идва. Това дали са някакви признации, то една приятелка така я наболяваше целият девети месец, а роди с 2 седмици закъснение и то предизвикано  #Crazy .

# 279
  • Мнения: 7
З. Иванова, одеве забравих да ти напиша имам една приятелка, на която бебчо беше седалищно до момента, в който не започна родовия процес. С моя доки също сме коментирали, че докато не тръгна да раждам нищо не се знае и да съм готова за нормално и евентуално за секцио. Ще стискам палци бебчо да се обърне.

# 280
  • София
  • Мнения: 39
SIRIUS-F , напълно те рбирам. Аз току що измих една тава и една тенджера и побързах да седна. А при мен е доста болезнено когато малчо се движи. Хем се радвам, хем ме боли... А за кокалите, момичета - съчувствам ви. С Ками така ме боляха и е много неприятно, но се успокоявайте с това, че минава бързо след като родите. То и няма да имате време да го мислите толкова  Crazy

П.п. "Временно недостъпна услуга" започва да ме дразни...

Усмивче, нали и ти ще раждаш в Шейново?

# 281
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Честито ново бебче на Daesy_des!

Честито и на всички именици, рожденици и щастливи двойки, които имат годишнина Wink

З.Иванова, според мен твоя доктор е супер, и аз бих искала моята лекарка да ми каже, че ще направи секциото, когато бебето само тръгне да излиза, според мен това е най-доброто, които може да ти се случи, ако си секцио...
От друга страна, ти може да опиташ да правиш някои прости упражнения да се обърне бебето - потърси в гугъл, има доста теми.

# 282
  • София
  • Мнения: 3 581
И аз се завърнах от ЖК. При нас всичко си е нормално. Плацентата е между 1-ва и 2-ра степен, не е калцирана много, околоплодните са ок. Бебка е около 3500 по ехограф, плюс, минус. Според док не е ниско долу, така че има време, но все пак може да стане всеки момент. Питах за лака на ноктите и краката - каза че няма проблем и може да съм си с лак. Питах за упойките - препоръчва се спиналната, която трае около час и половина, после те обезболяват с инжекции. Питах за белега, щото имам и голям от апандицит / не знам точно как се пише това Mr. Green/ каза, че си прави под гънката и не се вижда после.Еми това е май

# 283
  • Мнения: 1 208
З.Иванова , когато трябваше да раждам Петя до последно си беше седалищно и последните две седмици се обърна.Питах доктора дали ако е седалищно мога да раждам нормално а той ми отговори,че никой лекар няма да се навие да изражда нормално седалищно бебе.Едно,че е страшно болезнено за майката а и си има някаква опасност.Твоя лекар незнам какво си мисли но съвета ми е не се навивай. Peace

# 284
  • Варна
  • Мнения: 893
днес се опитах да пиша от телефона ама не се получи...
излязохме с каката сутринта, без памперс, и я вдигнах да се изпиша в храстите, и така ме сряза вдясно корема че едва се прибрахме #Crazy лежах, ходих, въртях се - не минава Shocked ама нямам контракции, само ме боли, неопределено къде... до 15:30 търпях, накрая се обадих на доктора, пих един бусколизин, каза ако не ми мине да отида да ме прегледа....за сега ми мина, да видим като отмине ефекта дали ще ме заболи пак Rolling Eyes
не разбрах дали малкия ме натисна някъде или някоя връзка съм опънала, но такива бодежи бяха  #Crazy баба ми вчера ми даде малко парички, по късно днес или утре сутрин ще отида да си купя нощници и комплектче за изписване, че както е тръгнало...не се знае Crazy
а ремонта още не сме довършили  ooooh!

за малко да забравя - Честито момченце на Дейзи дес  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт