Заплаща ли се кръщенето?

  • 6 066
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 740
Преди месец кръщавахме малкия на Бачковския манастир и таксата е 50 лв.

# 16
  • Мнения: 2 478
В "св.Атанасий" във Варна таксата беше 80лв, отделно се плаща такса за фотоапарат и отделно за камера  Laughing

# 17
  • Мнения: 3 268
Мдааа,това с плащането за фотоапарт или камера,направо си е жив обир.Аз съм вярващ човек,но Църквата,така нареченото свързващо звено между хората и Господ,започна да се превръща в търговска фирма.Всъщност отдавна се е превърнала в такава.

# 18
  • Мнения: 1 677
Здравейте, момичета!
За да не пускам нова тема, искам да попитам в тази тема, така и така е за кръщене...
Въпросът ми е - може ли да се прави кръщене по време на пости? Мен ме интересува периодът 10 - 14 август.

# 19
  • Мнения: 3 268
Мисля,че по времи на пости,църквата поема само погребенията.Сватбите и кръщенетата са забранени.

# 20
  • Мнения: 2 478


Въпросът ми е - може ли да се прави кръщене по време на пости? Мен ме интересува периодът 10 - 14 август.

Да, може. Въпреки че, някои свещеници не гледат с добро око на това, защото по време на пости да блажите...хм.

# 21
  • Мнения: 1 672
нашата такса за кръщенето на малката беше 45-50 лв. не помня точно беше в църква

# 22
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Да, има фиксирана такса в църквата.

# 23
  • Мнения: 38
Да заплаща се в всяка църква си има такса в която не влизат камери и фотоапарати
годините нямат значение

# 24
  • София
  • Мнения: 2 658
миналата година кръщавахме дъщеря ни в Св.София, цената е от 50-150лв като най-ниската цена е кръщене в стаичката на свещениците, 100лв под купола и 150 пакк тъам, но с хор.

# 25
  • Мнения: 65
Да, кръщенето се заплаща и доколкото знам всеки храм си има собствена тарифа. През месец декември кръстихме сина ни в църква в ж.к. "Надежда" - платихме 65 лева. За разрешение да снимаме не сме плащали. Peace

# 26
  • Мнения: 54
Ние правихме кръщене на дъщеря ми  през 2007 г. в Дряновския манастир. Таксата беше около 30 лв, отделно другите неща, които се носят. За камера/снимки се плащаше още 10 лв.


Все още са такива цените. Ние кръстихме синът ми преди месец там.

# 27
  • Мнения: 80
мами аз съм на 28години и не съм кръстена дали ще е проблем да се кръстя на тези години някой има ли представа

# 28
  • Мнения: 1 740
мами аз съм на 28години и не съм кръстена дали ще е проблем да се кръстя на тези години някой има ли представа
Не , не е проблем да се кръстиш, годините нямат значение.

# 29
  • Мнения: 38
мами аз съм на 28години и не съм кръстена дали ще е проблем да се кръстя на тези години някой има ли представа
Нямаш проблем без значение са годините
Аз станах кръсница на една приятелка преди свадбата и защото не можеш да сключиш брак (църковен) ако не си кръстен дори и кумувете на свадбата трябва да са кръщавани

Общи условия

Активация на акаунт