Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Благодаря ви, момичета за отговорите. Честито бебче на мама Кари и честит имен ден на по-голямата й дъщеричка-да са здравички и много да я радват.   bouquet

# 16
  • Мнения: 112
Кари добре сте дошли, много целувки ви пращаме и чакаме да излизаме на разходки заедно  Heart Eyes
Момичета дайте мнения за тази ваксина Пентаксим? Чудя се какво да правя. Ако наистина включва менингити и ларингити и ако това е по - доброто за детето няма да се замислям Naughty

# 17
  • където има любов
  • Мнения: 307
Нека се включат майчетата ,които са я слагали,че живот и здраве и аз ще трябва да се зямислям...Въпреки че съм скептично настроена към ваксините.От някои изобщо няма полза.Моя приятелка сложи на дъщеря си Пневмо 23,която УЖ даваше 5 години гаранция,а на втория месец дъщеря й беше отново с пневмококи.
 newsm78За Пентаксима ,обаче не мога да се изкажа!

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Рали, аз на срещата ти казах моето мнение- не слагам никакви ваксини, освен по ЗК. Не мога да обременя детето си с всевъзможни ваксини, които са на пазара. За мен това си е спекулация и толкова.
Така или иначе менингитът не се покрива изцяло от Пентаксим( предпазва само от менингит, причиняван от тип b на бактерията Haemophilus influenzae, а има и менингити с други причинители) . А пък за ларингит изобщо да не говорим, къде го прочете това  newsm78 При положение, че и страничните ефекти са същите, какво изобщо си говорим...

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 09:50 от Тарталета

# 19
  • Мнения: 4 370
Аз вече изчетох доста литература за ваксините и за ползи и за вреди и стигнах до извода, че ако имам второ дете няма да му сложа нито една, а на Иван от тук нататък няма да му се слага нищо. Но ако все пак трябва да се избира между някакви ваксини по малкото зло е колкото по ниско валентна е ваксината. Пентаксим е 5 валентна ваксина. Единственото което спестяваш на детето е едно убождане в повече. Но коктейла който му вкарваш наведнъж в крехкия детски организъм е жесток. Детето ще трябва да се бори с няколко болести на веднъж и не се знае какво може да отключи един такъв коктейл. Между всяка ваксина трябва да се изчака поне един месец, а ако му вкараш 5 наведнъж просто не ми се мисли какво се случва. Аз поради тази причина Пентаксим не съм слагала, въпреки че Граматикова ми я хвалеше на всяко посещение.
Тези ваксини са си голяма отговорност която тежи единствено на плещите на майката. Така че решението е изцяло твое. Дано да нямате проблеми!

П.П. Докато писах и Тарталета е публикувала. С мнението и напълно съм съгласна. Защо новите ваксини са по добри? С какво? Кога имаха време да ги тестват? На кого? Фарма компаниите непрекъснато създават нови ваксини, които тестват в момента върху нашите деца! Ние сме опитните зайчета, няма кой друг да е! Но как ще ни убедят да си ги сложим, ако не им направят някакви супер реклами! Аз само като им чета листовките на ваксините и ми се повдига!

# 20
  • Мнения: 112
За ларингита д-р Бъчварова сякъш спомена, освен ако не съм се объркала нещо  newsm78
Съвсем се обърквам, вашето мнение е много ценно за мен. Изцяло се съгласявам, защото аз също не обичам ваксините. А чували ли сте за тези мъртви ваксини? Пентаксим такава ваксина ли е? В нета четох хубави мнения за тая ваксина, вече наистина не знам.

# 21
  • Мнения: 4 370
Рале, ето листовката на Пентаксима: http://www.bda.bg/bdias/25109s.pdf

# 22
  • Мнения: 131
На голямата си дъщеря слагах ваксините по ЗК,а на малката Пентаксим,беше по препоръка,не съм се информирала много обстойно за новите ваксини,но от опит мога да кажа ,че няма след нея Т,подутини,оплаквания
а относно това   да не се слагат въобще ваксини /в това число и определените от зк/на децата съм твърдо против,и между другото дете без имунизационен картон в градина или ясла не приемат

# 23
  • Мнения: 4 370
Уикенда ходихме до Еленския балкан на форумска среща с нашата отчетна. Ето малко снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=385798&pid=13221896
На връщане минахме и през Боженци. Това местенце определено зарежда с енергия. Такава красота и спокойствие. Определено препоръчвам.
Светле снимала съм къщи, може да ползваш!  Wink

# 24
  • Мнения: 122
И аз да се запиша.

# 25
  • Smallville
  • Мнения: 994
Честит Рожден Ден,Рали!Да си винаги слънчева и усмихната!Желая ти много здраве и щастие!

# 26
  • Мнения: 4 370
Честит Рожден Ден, Рале! Бъди здрава, все така красива и много щастлива! Желая ти много лични и професионални успехи... Много истински приятели и много любов... И дано сбъднеш всичките си мечти !

# 27
  • Мнения: 2 609
Честит рожден ден, Рали!
Желая ти много здраве, късмет, сбъднати мечти и безброй поводи за празнуване!
Нека усмивката винаги грее на лицето ти, както слънцето изгрява всяка сутрин!


 

# 28
  • Мнения: 143
                                                      
             Честит рожден ден,Рале!!!Бъди винаги здрава,весела и щастлива!!!
       Пожелавам ти всяка твоя съкровенна мечта,да се превърне в реалност!


                    

# 29
  • Мнения: 1 128
Рали, Честит рожден ден от мен и другите зад мен.
Да си ни жива и здрава.
Да успяваш във всичко.
Да имаш истински приятели и никога предатели.
Да бъдеш с този когото обичаш и след него много да не тичаш. Просто - Живей и цял живот се смей.





Общи условия

Активация на акаунт