Гласувай на инат ?!?

  • 4 945
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Коте, ето че няма разлика между негласувал и пуснат недействителен глас. Peace

 Joy хвана ме. Ама като не гледам внимателно  smile3511
50-те невалидни от изчисленията на Лабрадор отпадат окончателно,
а 150-те негласували се преразпределят пропорцинално между
партиите.

  bouquet

# 46
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Коте, ето че няма разлика между негласувал и пуснат недействителен глас. Peace

 Joy хвана ме. Ама като не гледам внимателно  smile3511
50-те невалидни от изчисленията на Лабрадор отпадат окончателно,
а 150-те негласували се преразпределят пропорцинално между
партиите.

  bouquet


колкото и бройки да се разпределят , резултата е един и същ, пропорциите се запазват ...
извод. избирайте по-малкото зло и гласувайте .

# 47
  • Мнения: 136
Коте, ето че няма разлика между негласувал и пуснат недействителен глас. Peace

 Joy хвана ме. Ама като не гледам внимателно  smile3511
50-те невалидни от изчисленията на Лабрадор отпадат окончателно,
а 150-те негласували се преразпределят пропорцинално между
партиите.

  bouquet


колкото и бройки да се разпределят , резултата е един и същ, пропорциите се запазват ...
извод. избирайте по-малкото зло и гласувайте .

Точно това се опитвам и аз да ви обясня, че каквото и да правим накрая все някой от тях ще ни управлява.
Затова решавайте и гласувайте.

# 48
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
колкото и бройки да се разпределят , резултата е един и същ, пропорциите се запазват ...
извод. избирайте по-малкото зло и гласувайте .

Тъй,тъй. Вие свършете тази работа и заради мен.

# 49
  • Мнения: 335
Смисълът на гласуването с невалидна бюлетина е да не се подменя вота на тези, които са гласували с валидна.
А не "да не се подменя вота на негласувалите".

Тия дето призовават за гласуване "на инат" имат предвид именно това - ако не си наясно кого искаш да избираш, твоята "неяснота" да се изхвърли изобщо от играта и така да решават поне тези, които са наясно с желанията си и са ги заявили при избора. Не твоето мълчание да подменя техния вот, защото именно това "мълчание" - негласуваното, се преразпределя. Мълчанието чрез гласуване с невалидна бюлетина - не.


Колкото до зомбитата, дето декламират клетви и заклинания по цветове - или го правят от глупост или по служба.
Всички партии са бизнес-организации. Комунисти няма много отдавна.
Тъй нар. днешни "социалисти" са по-десни от т. нар. "демократи", а последните са полкова "демократи", колкото "социалистите" са социалисти.

# 50
  • Мнения: 1 533
Холограма, кажи с две думи - ще гласуваш ли? Ни най-малко не се заяждам, но ми е много топло и нищо не разбрах, хем два пъти те прочетох.

# 51
  • Мнения: 335
Ще гласувам.

# 52
  • Мнения: 1 533

За крупни бизнесмени или за по-малкото зло?

# 53
  • Мнения: 46
А как да гласувам?!От 8 години живея на един адрес,на който се водя по лична карта,а ме няма в избирателния списък.На изборите за евродепутати ми отказаха да ме допишат в списъка,а по закон са длъжни.Като си направих справка в ГРАО по ЕГН  ми излиза една секция,а по адрес друга.Къде да гласувам???Или никъде...или пък може и в двете секции.

# 54
  • Мнения: 2 386
Все по-абсурдно ми изглежда всичко. Само аз ли гледах репортажа за ''чудото на техинката, наречено цветен принтер'' и удостоверенията за гласуване в различна избирателна секция, от тази, в която си разпределен? Иде ми да чупя наред, честно ви казвам. Егати недомислената работа. Или по-точно добре обмислената..

# 55
  • Мнения: 4 300
Ева, стига си слушала новините:) То ако караме по тая логика всеки документ може да бъде фалшифициран на цветен принтер ( от сутринта го въртят това по Бтв). А и в крайна сметка що за идиот няма да различи печат от принтирано изображение?
Печатите на нотариусите на същия принцип например.

# 56
  • Мнения: 335

Както се пее в един мой личен припев - не е важно колко си активен и какво искаш по избори.
Важни са тези две неща между изборите.

Държавата беше окрадена, продадена и изравнена до чиста и проста територия, защото едни зомбирани тълпи се юркаха (като по лампичката на Павлов) по свирката на няколко чуждестранни политически занаятчии от "Пропаганда и агитация"  Laughing  именно по избори.
А местни политически черноработници им вършеха мръсната работа срещу съответното осребряване по "лекции" и насам-натам между самите избори.
Естествено - пред овчия поглед на същите тълпи, ангажирани през споменатия период да си бъркат из носовете и да вадят от там на топченца националното си комплексарство.

Няма никакво значение, кого ще сложиш да управлява, ако след това не се интересуваш кога какво гласуват "слугите" из  парламента и из министерствата.

Въпреки това трябва да си луд да зарадваш някои от тези, които обърнаха една цяла работеща държава на полугола територия за чужда употреба.

Ще гласувам за един неоцапан. Той също ме тревожи малко  Laughing, но по съвсем друга причина. Тъй че ще рискувам.


# 57
  • Мнения: 1 533
Знам, че не е редно да се пита нито колко ти е заплатата, нито за кого ще гласуваш, ама рекох да се пробвам. Объркана съм и разкъсана от чувство за дълг и гнявност. Тоя, неоцапания, от коя партия е Laughing ?

# 58
  • Мнения: 335
 Laughing Не е ГЕРБ, не е ГЕРБ  Laughing ... Ама влиза.



# 59
  • Мнения: 1 533
Добре, задрасквам го, отивам да нагледам лещата и да помисля как да задам следващия въпрос. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт