MAРТенски мами 2010, хайде покажете се!

  • 15 063
  • 286
  •   1
Отговори
# 135
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Мисля че 10дни закъснение са достатъчни за да се види плодно сакче.И ние още не сме казали на никой искам първо да отида на лекар и тогава ще кажем.Имали други от Бургас?

# 136
  • Мнения: 521
И ние нищо не сме казали още. Чакаме да ни види док и да потвърди, че всичко е наред и чак тогава ще казваме. Това в четвъртък тази седмица. Ще трябва да кажа и на шефа ми, за да отменя пътуването до Австралия, но този разговор много повече ме притеснява от съобщаването на родата...  #Crazy

# 137
  • Мнения: 1 313
Tink, предполагам, че става въпрос за тази книга:
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=22951
Аз четох книгата за хранене на същите автори (Какво да ядеш когато чакаш дете). Полезна ми беше, но две неща не ми харесаха - едното, че е определено насочена към американския пазар, а другото, че много категорично забранява някой неща. Не мога да цитирам точно, но това не ми хареса. Затова си купих книга за бременността на европейска авторка Simple Smile

Ние казахме на родителите. На мен ми се явяват и работодатели - всеки ден ги виждам и не исках да ги лъжа, ако нещо не ми е добре.

anik79, аз съм 1/2 от Бургас, но си живея в София от бебе Simple Smile

# 138
  • Мнения: 41
От родителите ни, само майка ми знае ... казах и дори преди на бъдещия татко Simple Smile
Това с работата е проблем, на мен вече започва да ми става лошо и то почти всеки ден съм много замаяна, не ми се иска все още да казвам, знам ли защо, но пък наложи ли се да излизам в болничен искам не искам ще се разбере.

# 139
  • Мнения: 521
Ами една колежка им каза още в 5та г.с. Ама мене ме е страх да не урочасам нещата.... Щото ако им кажа а после нещо се случи цялата фирма ще знае и ще ме съжалява и тн.   Sick

# 140
  • Мнения: 660
Аз тайничко ви чета и "шпионирам", ама в добрия смисъл на думата де... hahaha и дано не се сърдите... Embarassed  та да кажа аз как реших проблема с гаденето първите 3 месеца... след пътуването в 5 г.с. и последвалото сигурно потвърждение, че чакам бебе си взех отпуска /ама аз имам 40 работни дни в годината/ и дим  да ме мяна...върнах се чак като бях в 4 месец бременна и каза на всички, защото и лекичко ми проличаваше. Така с един куршум - 2 заека, хем не ме урочасаха, хем си почивах в първите гадещите ми се месеци. Peace

За четенето - четете в кърмаческия. Библиотеката е богата, а като дойде бебока, особено първите 2 месеца няма да имате време за четене, а въпросите са ужасно много. Peace

# 141
  • Мнения: 41
Tink iи по тази причина не иска още да се знае на работа. Не че не ми се иска и аз да взема болничен, отпуска е невъзможно, защото гаденето от сега започва много да ми пречи, но взема ли ще се разбере веднага...

# 142
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ами една колежка им каза още в 5та г.с. Ама мене ме е страх да не урочасам нещата.... Щото ако им кажа а после нещо се случи цялата фирма ще знае и ще ме съжалява и тн.   Sick
И аз затова не съм казала на колеги и приятели,а на майками не съм и казала защото тя е много притеснителна и ако не дайси боже нещо лошо се случи тя ще го преживее много трудно.
Аз си чакам отпуска който е 20.07.

# 143
  • Мнения: 67
Хм,да ви кажа и аз съм на мнение,че не е хубаво да се разгласява новината толкова рано.На съпруга ми не можах да го обясня това миналата година,беше толкова горд,че ще става баща,че разказа на всичките си познати и роднини и след като се наложи да ми направят аборт,трябваше да обяснява наново какво се е случило,което за мен беше твърде неприятно.Така че този път съм решила да си траем и дай Боже всичко да е наред.
И аз като повечето от вас нямам търпение да отида на лекар,но като говорих с нея по тел. ми каза,че трябва да имам десетина дни закъснение,така че ще трябва да почакам. Simple Smile

# 144
  • Мнения: 521
Аз пък не разбирам за какво им трябва това 10 дневно чакане. Да видят дали няма само да ни мине ли???  Joy Днес пак се обадих да питам дали всичко е наред с часа ми в четвъртък. Ако можеше още днес щях да ида, ама не можело.

На майка ми много ми е трудно да не и кажа, но не знам как ще го преживее ако не дай си боже нещо се случи. По добре хич и да не знае. Не знам дали ще издържа чак до 12та седмица обаче.  Blush

Отпуска не мога взимам. Цяло лято. Планирала съм я за октомври чак, защото имам много тежък изпит а и ще се местиме в Шефилд по това време. Е аз ще трябва да се върна ноември да поработя още малко до края на годината де. Живот и здраве после ще видим.

# 145
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
ООО и аз незнам дали ще издържа до 12 седмица,но поне да видим сърдечна дейност и тогава може би и то само на най близките.

# 146
  • Мнения: 41
До 12-та седмица няма да се изтрае със сигурност, особено за бъдещия татко - мълчанието и сега е мъчение. И ние ще изчакаме прегледам да видим дали всичко е нареди и тогава. Не че хората от близкото обкъжение не се досещат - не пуша, не пия никакъв алкохол, кафе. То си се подразбира Simple Smile

# 147
  • Мнения: 521
 Аз пък да ви кажа каква съм шматка... Blush в обедната отидох и си взех още един тест за бременност, ей така за успокоение.  hahaha Хем знам, че следобед няма какво да се прави, но с 8 дни закъснение... И наистина тъмна втора чертичка... успокоих се малко, признавам.  Blush

# 148
  • Мнения: 41
Хехехех Tink аз съм направила 4 теста Simple Smile бих си правила всеки ден, хубаво ми е да виждам чертичката Simple Smile
Момичета аз имам един въпрос, четох че болките ниско долу са нормални, но започват да ме притесняват вече. Изведнъж ме свива рязко корема, като при ПМС за няклко секунди и след това ме отпуска, притеснявам се, а до четвъртък има толкова време още...

# 149
  • Мнения: 67
Ха ха и аз съм така с тестовете,общо четири съм направила,но не се знае тия дни какво ще ми хрумне Joy
hiki miki спокойно,аз също усещам такива болки от време на време,нормално е. Ако не са много силни и съпроводени с кръвотечение-значи няма страшно. Миналата година отидох на лекар 3-4 дни след закъснението на цикъла и не се видя нищо. Док каза,че има данни някакви за бременност,но било много рано. Затова този път не бързам. А  и казват,че да десет дни може и да ти дойде цикъла и реално то си е като спонтанен аборт,голяма част от бременностите приключвали така. Ужасии.

Общи условия

Активация на акаунт