Ай честит ви нов Семеен кодекс

  • 1 947
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Браво! Сега да тръгнат да преброяват тези които живеят без брак и да ги накарат да подпишат договор. 
Защо да ги карат ?  newsm78
"Брачен договор" предполага наличието на брак. Няма брак - няма договор.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Браво! Сега да тръгнат да преброяват тези които живеят без брак и да ги накарат да подпишат договор. 
Е, що, то не е задължително, само ако искаш Simple Smile Мъжо директно ме отсвири Joy

Ех, Белинда.. не четеш, мила.. клечки под ноктите вършат работа.. А, да те отсвири тогава   Mr. Green

# 17
  • Мнения: 593
За брачни или предбрачни договори ли говорите? Или и двете?

И малко оф-топик искам да попитам: Някой чел е СК преди да се ожени/омъжи? Аз - не.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
За брачни или предбрачни договори ли говорите? Или и двете?

И малко оф-топик искам да попитам: Някой чел е СК преди да се ожени/омъжи? Аз - не.

Аз говоря за Брачни. Каква е разликата? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Пусках линк, който иска да чете. Брачният договор може да се сключи със самия брак, а може и след него. Каква е разликата с предбрачния? Струва ми се, че става дума за едно и също нещо с две имена, но в нашия кодекс са приели брачен  Wink

Аз съм го чела от интерес и не съм омъжена  Wink

# 19
  • Мнения: 593
Значи аз съвсем съм объркала понятията. Мислех си, че "предбрачния договор" урежда подялбата на имуществото при евентуален развод, а "брачния договор" е самият брак.
Разбрах вече.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Значи аз съвсем съм объркала понятията. Мислех си, че "предбрачния договор" урежда подялбата на имуществото при евентуален развод, а "брачния договор" е самият брак.
Разбрах вече.  Peace

Ааа, и аз разбрах сега  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 919
И малко оф-топик искам да попитам: Някой чел е СК преди да се ожени/омъжи? Аз - не.

 Whistling аз даже и на изпит съм се явявала по СП преди брака Rolling Eyes

брачен договор не е сключването на брак.Сключването на брак се води- акт за сключване на граждански брак т.е брачно свидетелство се създава.
Встъпващите в брак могат да уредят имуществените отношения помежду си с брачен договор т.е брачен договор=предпрачен договор 1 и също е

# 22
  • При семейството си
  • Мнения: 6 597
Мерси за линка. Сега ми стана ясно от къде е дошла и онази "сензация", че лица под 16 години щели да могат да сключват брак /коментираше се в една друга тема за новия СК/.

# 23
  • Мнения: 835
Аз пак не разбрала.. newsm78
Това значи ли, че бракуваните могат да сключват договори?

# 24
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Аз пак не разбрала.. newsm78
Това значи ли, че бракуваните могат да сключват договори?
Да.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 336
От сутринта го чета (не бях виждала проекта преди това)
Нищо ново под слънцето - според мен брачният договор можеше да се включи и с изменение на стария СК, а не сега да се шашкат хората с нов кодекс.
Важното е, че почти изцяло преповтаря уредбата на стария...
Има промяна в режима на издръжката - вече не се определя с Постановление на МС, а минималния размер е определен в кодекса - 1/4 от минималната работна заплата..., както е и уреден начинът за иплащане на издръжка от държавата.

# 26
  • София
  • Мнения: 71
АЙ МЕРСИ!  Grinning ЗНАЧИ ВЕЧЕ МОГА ДА СЕ ОМЪЖА...... Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
АЙ МЕРСИ!  Grinning ЗНАЧИ ВЕЧЕ МОГА ДА СЕ ОМЪЖА...... Joy

А, и да не забравиш да поканиш добрият вестносец на сватбата  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 206
Извинете ме за мързела , че не ми се чете целия кодекс ! Искам да попитам има ли някакво ограничение за промяна на  предбрачния договор на по късен етап.Имам предвид например : преди брака се сключва един договор , но след 10 години съпрузите решават , че искат да го променят и правят ново споразумение.Възможно ли е?

# 29
  • София
  • Мнения: 71
АЙ МЕРСИ!  Grinning ЗНАЧИ ВЕЧЕ МОГА ДА СЕ ОМЪЖА...... Joy

А, и да не забравиш да поканиш добрият вестносец на сватбата  Sunglasses
Vache, има си хас пък да те забравя!!! Peace Ти ми донесе такава блага вест!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт