Приключенската ваканция на бъдещите 6-токласници

  • 21 678
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Шани ,не е гадже  Joy. Това е дъщерята на братовчед ми ,бяхме заедно там. А за половинката - не знам, ти ще кажеш! Laughing

# 16
  • Мнения: 1 142
Голямо мерси на Шани за новата тема.Само се записвам,пък после ще ви чета  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 43
Шани,от къде я вземаш тая енергия?! :hug:Aly_sun,слънчеви мъжленца си отглеждаш.Откри ми великолепно място!Ериана,горкото щъркелче LaughingМомичета,да ни е честита новата тема и заедно да си я напълним със спомени за свежи летни утрини,изпълнени с приключения дълги дни и звездни вечери!

# 18
  • София
  • Мнения: 11 711
Записвам се да не Ви изпусна.
Али Сън личи,че хубаво сте прекарали.
За срещата и аз не знам кога ми е идобно  ooooh!,но ако решите да я правим в центъра се сещам за едно заведение с двор,което поне на мен ми е приятно.Разбира се желателно е да не вали,макар да има навеси.
Моят син определено няма да иска да дойде.Той отказва и на семейни излизания с нас.Абе пубертета ни е треснал вече.

# 19
  • Мнения: 156
Шани, благодаря!   bouquet
Алисън, страхотно сте си изкарали! Ей, че красотааааа...
Ериана, това наистина ме накара да се усмихна Laughing
За срещата, каквото решите, аз съм без претенции.

# 20
  • Мнения: 2 960
Здравейте момичета.  bouquet
Отдавна не съм "навестявала"темичката ,за което моля да ме извините.  bouquet Hug
Сега само се записвам да не изтърва "приключенската"тема за бъдещите 6-то класници...Като се прибера в къщи от работа ще ви изчета  hahahaв подробности.  bouquet

# 21
  • Мнения: 43
Снощи поразчиствах шкафове из къщи и се сетих за нещо,което правихме след първи и втори клас.Като завърши учебната година извадихме всички ненужни хартии и заедно ги занесохме в пункт за изкупуване,а със спечелените пари тя сама си избра нова книга / е и аз додадох Laughing/.И без това ни влече екологията,а тогава беше много доволна.Ще вземем пак да го направим,този път и с малкия ми рисувач.А ако и други се присъединят към нас ще спасим едно зелено дърво Grinning

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.Като завърши учебната година извадихме всички ненужни хартии и заедно ги занесохме в пункт за изкупуване,а със спечелените пари тя сама си избра нова книга

чудесна идея  Hug Мерси,ч е я сподели   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 142
Привет момичета.
Али сън,благородно ви завиждам за хубавата почивка.Разгледах снимките и си мислех,че това е един много хубав вариант и за нас за някогашна почивка.
За срещата принципно мога на 3,7 до към ранния обяд,но ако друга дата дадете ще видя ако мога и аз да дойда.Имам огромното желание да се видя с повечето от вас.
Didbah,идеята ти за хартията е хубава ,но при нас не осъществима.Когато преглеждах бюрото му си мислех за същата идея,но около нас няма никъде пункт,а събрахме доста боклуци.Обаче поне ги изхвърлихме разделно в специалната кофа.

# 24
  • София
  • Мнения: 752
Вчера и ние се позанимавахме със сортиране и изхвърляне на старите тетрадки и листи. Но ги оставихме в торба до кофите - има достатъчно хора, които събират хартии. Приветствам идеята за вторичните суровини, с възпитателна цел е чудесно, но веднъж пробвахме и ни се видя много сложно - има разни изисквания да се махат телчетата и др, а дават в буквалния смисъл жълти стотинки. Та като сортирах учебниците, погледнах въпросната история за 6-ти клас - оле - мале, догодина поправителния не ни мърда.  Cry Майчета, ще трябва да обясняваме "основни понятия", като: капитал, пазарна икономика, национализация, колективизация, болшевишка партия, конституционна монархия, студена война, „желязна завеса”, регентство, авторитарен режим, политическа платформа, корупция, сталинизъм… И да отговаряме на въпроси от рода на: "Какви са приликите и разликите в политиката на Стамболов и Стоилов? Определяте ли Т.Живков като личност в историята? Защо се гордеем, че сме европейци? Анализирайте доклада на Иван Костов"
Ето и какъв линк намерих, тук ще намерите и отговор на въпроса, защо е такъв учебника, както и какво ще учим догодина. Целта на "съвременната концепция на обучението по история" била "да развие нагласата на децата за активно участие в социалния живот в условията на културно многообразие и глобализация!  :http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/educational_programs/6klas/history_6kl.pdf
И като си помисля, че някой е взел някакви пари, за да скъси живота на стотици и родители, учители и деца, направо ми иде да взема една картечница, пък да ида в министерството и да стрелям напосоки! #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 25
  • Мнения: 43
"Въх!"-както би възкликнала една средностатистическа баба от Централна България.Аз и тая година бях във "възторг" от историята им,а следващата...Не съм погледнала издателството/май беше на "Просвета",но до края на учебната година се разпадна на съставните си части.Дали имат избор на издателства по този предмет учителите или ...бъркат в торбата със змиите и все змия вадят?

# 26
  • Мнения: 7 263
mamamilk ама ти сериозно ли  Tired Confused Shocked Twisted Evil
Нямах предвид картечниците, на мен те си ми седят нон стоп до вратата, ама вярно ли пише такива идиотщини в историята за догодина  ooooh! Tired Tired Tired Tired
Ужасссссссссс отиде ни и едната от малкото останали възможни 6-ци  Twisted Evil Shocked #Crazy

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Лелеееееее, нямам думи  Shocked. Ами не знам, можем ли да направим нещо по въпроса? newsm78
 Уф, дано остане поне тази историчка ,умее да обяснява добре ,та да не се налага да обяснявам аз.
 Какви ли изненади още ни чакат  Tired!

# 28
  • Мнения: 2 960
? Анализирайте доклада на Иван Костов"

Shocked,че той не подлежи на анализ. Mr. Green
Направо ме уби с тези "прекраснички"темички.
Най ми е интересно -как  моето дете ще определи личността на ТодорЖивков  Whistling
много вълнуващи моменти ме очакват явно в 6-ти клас Joy


# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Определяте ли Т.Живков като личност в историята?

естествено  Grinning... нали сме родени на една и съща дата  bowuu bowuu  и като малка все се надявах да ни викне в Правец в Шатрата да празнуваме заедно  Joy

Lennyh - душка, не се косИ... има време да видим на нашите какво ще им се падне.

Общи условия

Активация на акаунт