Цветове за хол ?!...

  • 80 472
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте момичета!
Виждам, че тук се е раздвижила темата.
Аз да споделя до къде стигнах с хола:
Циклен естествен паркет, стените са в цвят бананов сладолед (не знам как да го опиша по друг начин), едната стена зад дивана е с мазилка с ефект - като пясъчна. Дивана е в бежово, кафяво и зелени възглавнички. До тук сме и честно казано много ми харесва как се получи.
Сега са наред мебелите (модули за стената) и съм се замислила за венге. За съжаление това венге стана вече толкова масово, че чак ми писна, но не се сещам какво друго да измисля. Какво ще кажете?  Blush

# 76
  • Плевен
  • Мнения: 53
Момичета, хайде и аз тук за съвет. Предстой ми ремонт на хола и съм решила едната стена (тази която е срещу прозорците) да бъде черна на бели цветя, а останалите 3 стени д са оранжеви.  Незнам дали ще изглежда добре  newsm78 . Моля някой, ако е виждал нещо нещо подобно да сподели впечатления.  Hug

# 77
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Здравейте! Имам нужда от съвет и ще съм ви много благодарна ако ми помогнете. Предстои ми ремонт в дневната (хола). Харесах си модули в цвят венге (всъщност може да се каже, че съм ги купила, вече оставих капаро). Незнам какъв цвят да направя стенити и какъв цвят диван да си взема. Имам камина в стаята, същата каквато е на  bel1070 показана на снимка на страница 3 . Стаята ми е с теракот в бяло и сиво. Идея си нямам какъв цвят да направя стените  Tired , а и като боядисам дали трябва да боядисам и камината както е направила bel1070. Също така много се чудя дали да сложа и фототапет на едната стена, която ще ми остане празна, понеже модулите ще бъдат на стената на която е камината, а на отсрещната страна ще е дивана.

Представям си нещата така: стените - сиво, мръснобяло, капучино. Диванът - пак някой от тези цветове, може и тъмен като секцията.
Фототапет не се слага напоследък - може да се избере ефектен тапет, подобен на показаните по-горе или да се изрисува стената. Камината си я представям неакцентирана, тъй като от същата страна ще са ти разположени и секционните шкафове.

# 78
  • Мнения: 110
В апартамент в който живеем сега хола е в синьо и ванилено жълто а в новия апартамент хола е в зелено и оранжево.

# 79
  • Мнения: 126
Скубиду благодаря ти за мнението  Hug
Аз също си мислех за сиво, но пък малко ме притеснява да не стане много мрачно  Rolling Eyes , а и съм чувала че тъмните цветове стесняват помещението.
А за фототапети си мислех, понеже едната стена остава празна, а в един сайт видях страхотни фототапети
 http://www.evrostil.eu/product.php?id_product=449
И едно въпросче, ако боядисам сиво стените и камината ли трябва да я боядисам в сиво или трябва да си я оставя бяла?

# 80
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Беки, твърде вероятно е да се получи мрачно, ако се използват по-тъмни цветове.
Зависи и от големината на помещението - за малки помещения се препоръчват светли тонове. Ако не ти е голяма стаята, не прекалявай с тъмните нюанси.
Аз останах с впечатление, че не искаш да са ти в бяло стените, може и така да ги направиш, или с някой блед нюанс.
Този фототапет, който си показала изглежда добре.
Камината си я представям с цвета на стените, но това е лично мнение и не ангажирам никого с него.  Wink

# 81
  • Мнения: 126
Да, разбрала си ме правилно, не искам да са ми бели стените. Винаги са били бели, искам да е нещо различно. Стаята ми не е голяма (17-18 кв.м), може би варианта е да ги боядисам в светло сиво  Rolling Eyes Не съм предполагала, че толкова ще се затрудня в избора на цвят  ooooh!
И този фототапет изобщо незнам дали да го слагам.... а искам да изглежда добре и да е различно. А за камината сигурно ще те послушам да е в едни цвят със стените  Peace

# 82
  • Мнения: 1 236
Да, разбрала си ме правилно, не искам да са ми бели стените. Винаги са били бели, искам да е нещо различно. Стаята ми не е голяма (17-18 кв.м), може би варианта е да ги боядисам в светло сиво  Rolling Eyes Не съм предполагала, че толкова ще се затрудня в избора на цвят  ooooh!
И този фототапет изобщо незнам дали да го слагам.... а искам да изглежда добре и да е различно. А за камината сигурно ще те послушам да е в едни цвят със стените  Peace

Да, сиво е един вариянт. Бледозелено би се вързало също добре със сивото, и тогава можеш да оставиш камината цялата в бяло. Примерно, де  Grinning

# 83
  • Мнения: 1 701
Само внимавай с нюанса на сивото, защото скоро бях на гости в новия апартамент на наши познати и сивата им стена изглеждаше като по мазилка, небоядисана ... Много кофти! Simple Smile
Някак недовършено.

# 84
  • Мнения: 1 422
..... и сивата им стена изглеждаше като по мазилка, небоядисана ...

Което само по себе си не е лошо, но това трябва да е бил ефектът, който се е целил + да има и други подобни елементи - оставени голи тухли или бетонни колони/ таван. Едни от близките ни приятели направиха в център на София уникално жилище с много "недовършени" части и омекотени индустриални елементи, но има цялостност, звършеност + перфектна комбинация с класически стилове.... Но 20 години подготовка на знанието и практиката за стил на обзавеждане.

# 85
  • Мнения: 1 236
варианта е да ги боядисам в светло сиво  Rolling Eyes

Ето ти вариянти:









# 86
  • Мнения: 126
На снимка като гледам, сивото ми изглежда много добър вариант. Снощи разговарях със сестра ми, която скоро прави ремонт и тя ми каза същото като теб wish. Мислела да си прави стените в сиво, но когато гледала някаква мостра, изглеждало й като мазилка и се отказала.
Егати, тамън се зарадвах че съм решила вече какъв ще е цвета, а сега вече не съм сигурна дали ще ми допадне  Tired
Според вас тъпо ли ще е, ако боядисам отново в бяло, а само на едната стена, която ми остава празна да сложа тапет.  Confused

# 87
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Беки, няма да е тъпо. То както и да го боядисаш след време омръзва. Аз ги редувам - цветен, бял и т.н.  Simple Smile

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 231
...
Фототапет не се слага напоследък - може да се избере ефектен тапет, подобен на показаните по-горе или да се изрисува стената.
...



Е как да не се слага, точно фототапетите са актуални. Sunglasses

За сивото мога само да кажа, че е много рисково, ако не го подбере специалист. Иначе аз го обичам много.
А ефектът на бетон или мазилка е чудесен, стига да го целиш.

# 89
  • Мнения: 126
Момичета благодаря ви за мненията.  Hug Сега вече дилемата е сиво, фототапет или тапет  Laughing
Днес трябва вече да реша, че ми предстои и дивана да избирам, а като незнам какви ще са стените..... Почти всяка година нещо правя в къщи...е такова чудене като това не ми се беше случвало. Имам чувството, че нов апартамент ми предстои да си купя, а не стени да правя  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт