нещо като зов за помощ...

  • 4 486
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 507
Добре, ако начинът не е да погледне към себе си, разширявайки неговият периметър, тогава какъв е? Да се втренчи още повече в него или?
Според мен тази сиуация трудно би се променила. Дори и авторката да замине временно, тя няма да избяга от характера си, нито от неговия. Просто ще отложи развръзката, каквато и да е тя. Защото аз не вярвам кой знае колко във внезапния катарзис и проблясването как някой много ще ти липсва ако го изгубиш... ти не го ли цениш във всекидневието без драми - мерси Tired

# 16
  • Мнения: 2 011
stelsi77 - точно така, след всичко ...
Моят твърдеше, че се налага да се майтапи така с мен, за да свикна и да спра да се муся ... разбираш ли.
За мое добро бе, не че му е кеф да се гърча.
Бърди .... вярвам ти ! И моят път беше подобен.  Tired И аз не издържах .... и се ометох!
Лято, Бърди ... ама авторката  още не е готова за това!!!! Sad(((( Тя самата трябва да осъзнае всичко  с най-дребните детайли!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 17 283
Начинът е да намерят неща, които да правят заедно. Общите интереси, хобита ако щеш, дори това хоби да е да готвят заедно или да следят някой сериал - това са нещата, които задържат връзката.
Тръгнем ли да си мерим периметрите (извинявай, не се стърпях да се пошегувам  Laughing), работата е отишла.

Но не виждам как той ще се навие на това де  Tired

# 18
Ние имаме общи интереси. Смешно е, но вчера цял ден обсъждахме дали си струва да се купи един имот на морето. Вечерта гледахте телевизия, хванати за ръце и после дойде този майтап с колежката, на мен буквално ми потънаха гемиите и последва скандал. Той го играеше обиден, що съм го била ревнувала като не ми давал повод. Подтискала съм го била...и бла-бла в този дух. Да съм се огледала в отношението му към мен, вместо да ревнувам. Че то, ако отношението отговаряше на потребностите ми, аз щях ли изобщо да ревнувам?!

# 19
  • София
  • Мнения: 17 283
Ние имаме общи интереси.

Какви?

# 20
  • Мнения: 158
Чета историята ти, моя случай и съвсем друг, разделени сме от доста време, както и да е. Сега опитах още веднъж, да го нарека 2 шанс. Имах възможността да видя какво е да си сам, свободен и какво е да си обвързан. Мисля че съм щастлива с него, всичко си има своите плюсове и минуси, незнам кое е по добре. Трябва май да си подредя преоритетите и тогава да разбера. Извинявай че, се отклоних от темата ти, но по някакъв начин ме накара да се замисля.

п.п. Незнам какво да ти кажа, акъл не мога да ти дам. Само искам да ти пожелая успех и нещата да се развият в добра посока за теб и детенце.  Hug

# 21
Да кажем, че се интересуваме от изкуство. Но може би е само това. Напоследък на мен ми се пътува много, на него - не. Като цяло напоследък непрекъснато обсъждаме работата му. И може би с това нещата свършват.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 283
Да кажем, че се интересуваме от изкуство.

Разбрах  Peace Питах те не за да те тормозя за подробности, а да не би да имаш предвид бизнес интереси (покупката на имота ме наведе на тези мисли) - защото нямах предвид такива интереси  Peace

Ами значи опитай да насочиш енергията си по посока да прекарвате повече време заедно двамата правейки това, което ви свързва  Peace

# 23
Не, обсъждането на имота беше също нещо като интерес. Друга част от съвместните ни занимавки са да се интересуваме от инвестиции в различни инструменти. А не искам да говоря за тези неща, защото не се знае кой какво чете Simple Smile.

# 24
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Абе този образ да не би да е зодия РАК??
Ако е така не му се връзвай, ама изобщо за колежката, нарочно го прави - нещо от сорта на 'клин клин избива'. Вярва, че ако така се държи ти ще разбереш. че грешиш и ще среш с 'тези глупости' според него.
Аз мисля, че трябва да спреш да обръщаш внимание и наистина да си дадеш отговора-струва ли си да си с този мъж и ако е така е време да направиш компромиса-спираш с ревността и той ще сре ад те дразни с разни незначителни жени.
Ако не си струва-багажа, колкото ти е по-малко детето, толкова по-добре.

# 25
  • Мнения: 101
Работата е там (според мен и опита ми де, не генерализирам), че съветите, които й давате - да се отдръпне, да го остави малко сам, да се фокусира върху себе си - са точно това, което той иска. Колкото повече свобода давах на бившия си, толкова повече се отдалечаваше от мен. Колкото повече се фокусирах върху себе си, толкова повече губехме връзката помежду ни.
Това да се отдалечиш и да го оставиш може да подейства на човек, който иска да е с теб, но се е позагубил в ежедневието.
На човек, който не иска да е с теб - му е добре дошло. Ще се възползва перфектно от това пространство и ще е все по-щастлив и доволен, докато не му се прииска още повече свобода.
А тя ще страда още повече и още повече и ще бъде още по-кисела и ревнива и заядлива и ще го отблъсква още повече....

Абе роман мога да напиша, толкова време играх в тази пиеса.

  Това беше и моят живот

# 26
  • София
  • Мнения: 175
Става ми тъжно като чета тази история. Имам усещането, че става въпрос за двама души, които много се обичат, но прекалено много си навлизат в личното пространство с цел да си покажат кой е по- по- най. Прекаляваш с ревността си, той прекалява с опитите да се прави на интересен. Не зачитате нуждите на другия, а никой от двама ви не иска да отстъпи. Така няма да стане. Просто ще загубите всичко, което сте сътворили заедно. Все си мисля, че неговите излизания по мъжки са за да се разтовари, но това с колежката е прекалено дори и за моите либерални виждания. На първото може да отговориш с излизания по женски. Малко клубове, малко грим и парцалки и му пращай по някой смс към 2 през нощта, за да му кажеш колко се забавляваш. За второто: поставяш въпроса ребром: щом колежката ще му маже гръбчето, тя да му пере чорапките. Той на тийм билдинг на плажче, ти някъде в града на басейн. И няма не ми се ходи, отиваш и започваш да се забавляваш. По едно нещо ново да правиш на ден, за около месец ще се превърнеш в център на собствената си вселена. Тогава прецени как ще продължите. Ако ти се налага да отмяташ някакви неприятни задачи, прави го сега, това ще те стимулира.
Ако пък мъжът ти си води паралелен живот с някоя друга, тогава имаш избор: отравяш си нервите и се самозаличаваш като личност, или теглиш чертата и започваш на чисто.   bouquet

# 27
Тази вечер ще закъснея. Не искам нито да го виждам, нито да говоря с него. Не е истина колко засегната се чувствам. В следващите дни според ситуациите и неговото поведение ще реша какво да правя. И след всякакви такива реплики за колежки даже съм виновна, че ревнувам!
Благодаря ви, момичета!  bouquet

# 28
  • Мнения: 393
  Ей-ей,я по- спокойно Hug Вдигни глава,вдишай и издишай Hug,Брой до 10 даже преди да си помислиш нещо.Според мен много лесно се палиш и много бързо гориш-така нищо няма да остане,даже и да искаш,даже и с общите интереси и дете.
  Наистина се навиваш за глупости,честно-ядосах се,докато ти четях постовете.Как така се разбирате за "големите" въпроси,а същевременно се тровиш с дребни  простотии,как въобще ти се занимава?Освен детето ти,а после и семейството като цяло(включвам майка,баща и т.н.) никой и нищо не заслужават празни нерви и излишно дразнене-какви колежки,какви излизания ,какво мазане:roll:
  Ами ти нещо за емпатия чувала ли си,ами ако ти си на негово място и някой винаги и навсякъде те дебне и следи и даже и да няма нищо те вкарва в някакви измислени филми и ти приписва какви ли не роли?Това наистина измъчва,недоверието ,поредено от фантазии и ревност..много жалко...Млада двойка сте,казваш двете половинки на едно цяло,имате и общи интереси,действителни поводи за ревност и съмнения-нямаш,само развинтено въображение и голяма доза Его(то е хубаво да имаш,ама..)
  Много ми се иска да ти кажа нещо хубаво,умно,да те подкрепя в момент на решение Peace и затова мисля,че в едно семейство освен време за себе си,хората имат право и на лично пространство.Ако не уважаваш това право на другия,е,едва ли той би уважил и твоето. И тук малко ще перифразирам:семейството не е втренчване в другия,а съвместен поглед напред.
  И още веднъж-не се сърди,помисли малко,че този човек държи на вас( а и ти на него,ако ти е писнало постовете щяха да имат различно звучене и най вече не би се палила така)и прекъсни този омагьосан кръг,който сама си върти като се навиваш и тормозиш сама.Е,ако тогава се появи "нова истина" за ситуацията имаш право без никакво притеснение да отсвириш  червен картон,но не и докато всичко е само в мозъка ти  bouquet

# 29
  • Мнения: 924
Ментолка, каква е тази ревност ooooh!
Недей така , всеки има право на лично пространство .
Няма нищо лошо в това мъжът ти да излиза с приятели и колеги без теб, както и ти. Трябва да си имате по-голямо доверие.
Имам чувството, че майчинството и стоенето в къщи са ти дошли в повече. Излизай , срещай се с приятели , започни работа и най-важното обичай повече себе си.

Общи условия

Активация на акаунт