Края на ЮНИ наближава, значи вече всяка от нас ще е мама- Тема№80

  • 15 717
  • 306
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 78
Здравейте и от мен.
Аделинка също се чуства добре и май и тя е от бебетата, които бъркат деня с нощ. През деня си спи, като агънце, а нощем пъшка, ака, плаче, смуче биба и др. Аз пък съм хипер активен близнак и през живота си не съм спала през деня и сега се чуствам, като парцал, но пак не лягам.

За вибриращите столчета. Една приятелка ми донесе вибриращо столче от Америка и съм много доволна. Когато е нервна и не може да се унесе само там заспива. Синът ми го изгледах с две такива столчета и знаех какъв ефект имат. Само дето в Америка струва 29 долара на фишер прайс, а тук са по близо 200 лева...убийствено. Иде ми да обчва стачка на всички наши търговци, ама някой път се налага да купя някой неща.

Децата много и се радат и започвам да се притеснявам, че ще я разглезят. Дъщеря ми само я носи на ръце и я целува, но скоро ще взема мерки Thinking

На неродилите мами пожелавам леко и упсешно раждане и скоро да гушкат бебенца... Hug

# 241
  • Мнения: 639
Шарки, честит ти момък! Много да сте щастливи с него!

Наде, позволявам си да ти отговоря вместо Шарки. Едва ли е родила в ТК, защото е от Велико Търново.
Списъчето съвсем намаля.  Wink
За запек питаше някой (май Гъди). В болницата казаха, че може Дуфалак или десертно разхлабително блокче Комфорт.
Кафе и аз започнах да пия по малко от няколко дни насам. Само сутрин - 2 пръста кафе+2 пръста мляко и бучка кафява захар.

# 242
  • Мнения: 71
Шарки, честита радост  Hug
От сърце ви желая много здраве на тримката да си се радвате един на друг  Hug

Шарки, ти в ТК ли роди? Питам, защото днес бях там и изписаха едно момиче, да не си била ти, около 13 ч беше.

Последни метри преди финала за:

1. Fresh_30 юни
2. Надето 24 юни
3. Катя - 27 юни
4. Promiscuous Girl - 27 юни
5. s3m_ - 30 юни/секциото ще е другата седмица живот и здраве/
6. gamby - 21 юни /според мен 18/
7. Bore77 - 30 юни
8. maiamiii - 30 юни
9. ninand - 22 юни
10. Гали-89 - 24 юни



и аз съм в списъкаа Simple Smile 21ви Юни Simple Smile

# 243
  • Мнения: 1 027
Аморе, мерси за отговора  Wink
Списъка съвсем е намалял, защото по термините като гледам има доста майчета, които не са писали и сигурно съвсем е малък, но ще чакаме новини  Wink Поне за Боре съм сигурна, че е родила, но ......s3m също е писала, че секциото и е тази седмица и сигурно е минало вече, но ще чакаме да се похвали.
Другите сме си тук на линия  Mr. Green
Чакам да ми доведат Стенлито и затова гася и ви пожелавам лека вечер и много изненади утре сутринта  Hug


1. Fresh_30 юни
2. Надето 24 юни
3. Катя - 27 юни
4. Promiscuous Girl - 27 юни
5. s3m_ - 30 юни/секциото ще е другата седмица живот и здраве/
6. gamby - 21 юни /според мен 18/
7. Bore77 - 30 юни
8. maiamiii - 30 юни
9. ninand - 22 юни
10. Гали-89 - 24 юни
11. SheIsInLove - 21ви Юни

# 244
  • София
  • Мнения: 6
Благодаря, на всички мами за отговорите на въпросите ми, страшни сте и бързи при това. Днес направихме първата си разходка с каката, ми то голяма веселба беше. В близко магазинче до нас харесахме едно албумче, в което ще записваме всичко интересно за бебка- кога е паднало пъпчето, първо зъбче, кога сме започнали да лазим, ей такива неща. Доста интересно и полезно, пък и за спомен ще и остане на Кали на мама бебеланката. Каката да не остане по назад поиска и за нея нещо подобно, та сега ще търся да отговоря на мерака. Иначе сме добре, за сега хапваме кърма и не се дохранваме. Айде стискам палци на останалите мами 2 в 1, скоро и те да гушкат бебочета. baby

# 245
  • Мнения: 136
ох, най-накрая се добрах за малко до компа.

Ако щете ми вярвайте, но толкова много задачки имам днес, че нямам време дори да си мушна свещичката срещу запека (реших с това да се облекча)  Tired

Честити бебчета на sharky81 и SabiVasi   bouquet Heart Eyes

Наде, maiamiii, милите, дано и вие до ден-два да се обебите  Hug  

Доколкото си спомням и ninand май днес щеше да влиза в болница....Какво ли става с нея? А и Fresh не се е появявала май днес, въпреки че и аз чета диагонално...

Като стана дума за шишета, аз искам да попитам как да поддържам температурата на млякото и водичката, като излезем навън. Взела съм си от ония термо чанти за шишета, ама ми се струва, че никаква работа няма да свършат, а аз навън няма да кърмя.  

Чисто розово ли трябва да е езичето на бебето и изобщо какъв трябва да е цветът? Днес забелязах, че на Боян езикът му е целият в бели точици, уплаших се да не би да са афтички, но не ми се вярва за един ден да са се появили. Вчера педиатърката му проверява и устичката и не каза да има нещо притеснително.... newsm78

# 246
  • Мнения: 61
  Албенче,много си права за спекулативните цени на бебешките стоки в България.Количката си я поръчахме от Kiddycare  и ни излезе с 200£ по-евтина в сравнение с цената,на която се продава БГ  ooooh! Толкова ли сме по-богати в нашата сиромашка България,спрямо останалия свят ??? Close
   Добре,че нашето бебче е първо внуче в рода на мъжа ми и има доста кандидати да подаряват Laughing Не че с татито не сме му купили всичко необходимо,но като имат желание ....

# 247
  • Мнения: 270
Чул те господ Гъди:)) Иначе ninand влиза днес под наблюдение...аз днес бях на запис на тонове и ми се стори, че я видях...но понеже не бях сигурна тя ли е, пък и тя много бързо ми премина пред очите.. та затова...не посмях да я заговоря Embarassed

# 248
  • Мнения: 0
Здравейте.

Честито на всички  обебили се майчета.  

За раждането - родих може да се каже леко. на 19 през деня цял ден имах контракции на 30 мин. и леко кървене, което  продължи от сутринта до обяд. вечерта зачестиха контракциите и аз мислех че няма да изкарам нощта. Легнах си и реших да релаксирам да заспя. Така леко леко съм задремала, пробуждах се от време на време от болката но избутах до сутринта. Влязох в банята, взех си душ и тръгнах към болницата. До там ми минаха всякакви болки, нищо ми нямаше. Док ме прегледа и каза, че раждането е започнало имам 5 см. разкритие и съм готова да раждам.  Прие ме в родилно направиха ми процедурите и т.н Като ме вкараха в пред родилна зала док веднага ми спука водите и болките дойдоха моментално. Той каза, че мехура е прилепен за главата на бебето и той е спирал процеса. След два часа бях родила. Нямам шевове и се чувствам чудесно.

Изписаха ни още в понеделник но нямам никакво време за компютъра, не знам как се оправяте. На мен в болницата още не ми беше дошла кърмата и се налагаше да давам добавка. Вкъщи като си дойдохме на обяд трябваше да го нахраня и купихме хумана. До вечерта млякото тръгна изведнъж така ме заля че се започна едно цедене цяла вечер и цяла нощ. Имам много мляко и това цецене ме скапва. Гърдите ми се пълнят, стават на камък и  много болезнен, едва ги облекчавам. Чак днес съм малко по добре, но пак се цедя по сумати време. Нямам никакво време за каката и тя много страда милата. Гледам когато мога да я погушкам и да и обърна внимание.

Amorevole  ти имаше подобен проблем първите дни с кърмата. Сподели как се справи с това, че откачам и не знам колко дълго бих издържала.

Съжалявам за дългия пост, но едва съм се докопала до компа.

А да - бебо го слагам на гърда, суче активно може би  15 - 20 мин. и после му предлагам в шише изцедено мляко. Той някой път не иска някой път си го изяжда. Още го бори жълтеница и е по поспалив, заспива на гърдата, но като отмине и стане по буден ще пробвам без шише.

Е това е от мен. Ще гледам да се включвам по често. Сега ще се опитам да прочета малко от темата и отивам да къпем Ваньо.

Лека вечер. Стискам палци на всички още не родили, всичко да е наред, да мине по мед и масло.  

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 19:49 от biskai

# 249
  • Мнения: 64
Здравейте, момичета! Шарки, да ти е честит Калоян и много да те радва! Аз не знам на кой свят съм - днес Бобо цял ден е ревал; успокоява се само като го сложа на гърда въпреки че за разлика от предишни дни не мисля, че реве от глад. От 6 часа сутринта (т.е. повече от 12 часа) не е спал въобще; просто в чудо се видяхме. И това при положение, че той обикновено не плаче много - мрънка като е гладен (а той мнооооого често е гладен), но като се наяде мирясва. Днес обаче не знам какво му става - може и колики да са това; не знам. Не се държи точно все едно го боли коремчето; мисля, че по едно време през деня може да го е боляло, но сега по-скоро е изтощен от дългото будуване. Аз от време на време хапвам по нещо шоколадово или сладко тия дни - мисля да ги спра, да не би от това да е превъзбуден Sad. Иначе кафе не пия

Иначе го водихме на преглед днес - този, който му се включва в пакета от Токуда. Качил е 700 гр за 3 седмици. Казаха, че добре се развива и препоръчаха да му даваме биберон, защото може би просто има много силен сукателен рефлекс и непрекъснато иска да суче и затова плаче. Аз по принцип бях против бибероните, но сега просто не знам. Не е като да не му давам да суче; напротив, с часове виси на гърдите ми, но не мога непрекъснато да съм на разположение, а при него досега нито веднъж не е имало момент, независимо колко време е бил на гърда, да пусне зърното доброволно... Въобще, това, което се препоръчва в кърмаческия форум - на поискване и колкото дълго иска - при мен означава денонощно и непрекъснато; просто не ми е възможно така, може би не съм толкова самоотвержена колкото някои от момичетата там. Опитах и легнала да кърмя, но аз така не мога да спя, така че и това не може по цяла нощ... Мислех си, че суче неефективно и затова не успява да се наяде и му давах освен това, което е изсукал и изцедена кърма от шише (все още си мисля, че го има и моментът с неефективното сучене, защото като я изпие изцедената кърма обикновено се кротва), но днес не е от това...

Между другото, и нашия момък не е акал от 3 денонощия и се притесняваме. Днес педиатърката като чу му пъхна един термометър с вазелин в дупето и излезе малко ако - меко, като консистенция - но за мен това е в краен случай и не бих искала да го правя...

Somebody, то се знае, че ще ги запознаем! Въобще, ще е весело като си направим среща всички с бебчетата Simple Smile. Ние се разхождаме в парка на Гео Милев или в Борисовата градина, така че може да се засечем с други мами, които се разхождат там. Само да почне по-бързо да се наяжда се моля, щото така с часове като яде е трудно и с излизането, и каквото и да било друго.  

# 250
  • Мнения: 639
biskai, колко добре те разбирам ... При мен проблемът с огромните и твърди като камък гърди продължи около 3-4 денонощия, после пак имах твърди участъци, но бяха само встрани, към мишниците, а не целите гърди. Това, което ме оправи, беше кърмене, цедене и компреси. Първо си правех компреси само с топла вода, а после - с топла отвара от тетра. Напълних една голяма купа с отварата, постелих голяма стара хавлия, ако капе и в полу-легнало положение налагах с компреси (разрязах една хавлия на две), като почнат да изстиват, топя в купата и пак налагам. После - цедене с помпата (взех си Авент и съм страшно доволна - може да се каже, че тя ме спаси). После - горещ душ и кърмене. Горе-долу така ми минаха тези дни и нощи, като на сън. И по-малко течности през това време. Само няма да се предаваш - стискаш зъби, упоритост е лекарството!  Wink И нещо много важно - да се опиташ да си спокойна и през малкото оставащо време - да спиш. Аз май не съм ви казвала до къде се бях докарала. Толкова бях изтощена, уморена, недоспала и стресирана в деня след изписването ни (т.е. вторият по ред с каменните гърди), и така се схванах докато се цедих, че не успях да стана от леглото, а паднах по гръб и чаках мъжа ми да се върне от магазина, за да ме вдигне.  ooooh! Тотално безпомощна ... Но в крайна сметка с адекватна реакция и упоритост се оправят нещата. Пак се повтарям - благодаря на всички мами, които тогава ме подкрепиха и ми помогнаха със съвети!  Hug Пожелавам ти бързо и ефикасно да се пребориш, и нека силата бъде с теб!  Wink
Sv., ти в крайна сметка даде ли му биберон? Аз не се бях замисляла и не бях чела, че може да се препоръчва биберон при силно развит сукателен рефлекс, но сега като чета - има логика. Ние също бяхме против биберон, но като ни вдигна на балон от мрънкане, му взехме. Опитвам се да му го давам рядко и в повечето случаи помага поне за малко, колкото да взема душ или да свърша нещо друго набързо. Иначе и аз съм мама-цица - ако има начин, все ще си цока или ще се гушка. baby_neutral

# 251
  • Мнения: 143
Привет и от нас Hug
Честито на всички които са родили!  bouquet
На всички които са още 2в1 стискам палци скоро да си гушкат бебчовците че и те много се измъчиха  Praynig
gamby успех и на теб миличка Praynig Peace

За стерилизирането още от сина ми знам че почне ли детето да си вре играчките в устата край вече няма смисъл  Wink а това е точно някъде към 6м.

Аз пак да се оплача и да питам имали някой с моя проблем лявата ми гърда от два дена е като празна мека е не ме боли като я стисна има мляко но сякъш е по малко докато др. се налива след кърмене ,става напрегната,  видимо по голяма е и все оща като засуче ме боли  Tired
Някъква идея как де стимулирам др. newsm78 малката я слагам и на нея но определено предпочита др. Rolling Eyes

Славена много неприятно с тези болести а като се сетя синузита как боли Sick направо ужас.Пожелавам ти скорошно оправяне и да си спретнем вече срещичка в градината  bouquet

# 252
  • Мнения: 61
   Amorevole,моите гърди също бяха като на бюст-паметник корави  bombs ,но открих нещо много елементарно - с помпата под душа   bath Млеконадоят се увеличи значително и не чувствам тежест и болка .Пробвай и дано те облекчи  Whistling

# 253
  • Мнения: 1 924
Св.,няма да е дълго време  така това с продължителното сукане,недей да се тревожиш!Знам,че е ангажиращо-и все пак за бебо е по-добре да получава гърдата на мама(която винаги е в комбинация с топлата й прегръдка Wink) и да се успокоява така,отколкото с някаква гума.Аз лично и със Яско,а сега и с близнаците благославям кърменето именно заради успокоителната функция-моите бебета не приемат залъгалки и това си е.Не знам как бих ги успокоявала , ако не кърмех ooooh!От една гледна точка е много уморително,наистина,но като се замислиш,има и хубави страни.Освен това , пак казвам,така е само в началото,скоро даже с умиление ще си спомняш този период Grinning

# 254
  • Мнения: 1 475
Шарки ,честито да ти е жив и здрав юнака!!   bouquet

Михайлова, аз имам абсолютно идиентичен проблем, като твоя, от както съм родила, изобщо дясната ми гърда си стои мека и няма много мляко, и малката не иска да суче от нея!Цедя ги еднакво и двете, не се напълва  и това си е!  Flutter

SV.   и ние днес бяхме на преглед в Токуда,жалко, че не сме се засекли, лекарката много ни допадна, дори мислим да ходим и при нея по две консултации на месец по Зк и  в Токуда! Тя толкова много се радва на Андреа,толкова комплименти и направи и  толкова мило ми стана, за първи път я водим навън и така да и се радват! Похвали ни, че сами си я гледаме и сме се справили отлично и би се радвала да и станем пациенти, надали сме 230 гр за 7 дена, което е отлично, нямаме си жълтеница вече, Андреа пак се държа отлично, не пророни и една сълза, като я съблякохме, не се изпишка на чистото, защото по принцип има този навик, децата преди нас здраво ревяха,  после ходихме с нея на гости, после да пазаруваме в Била, герой излезе малката!

     Питах докторката за хълцането и тя ми каза, че това се дължи на недоразвития сукателен рефлекс на бебетата, каза ,че от 2, 3 месец намалява значително!!
     Питах и дали мога да се боядисвам, каза ми да изчакам около 40 дена, докато ми се нормализират хормоните, защото можело да ми причини косопад, иначе не било вредно за бебето т.е не преминавала през кърмата!

гмаринова добре дошла, ще очаквам разказа ти за раждането! Hug

Гъди ние съхраняваме преварената вода в термос, много лесно ни  е така и се подържа една постоянна температура, днес дори взехме термоса с нас и забъркахме адаптето, като огладня!

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 07:46 от somebody

Общи условия

Активация на акаунт