Инициатива за насърчаване на кръводарители 2

  • 173 212
  • 207
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 144
Днес видях този сайт ( http://darikruv.com/ ), в който има много информация за кръводаряването.

# 91
  • Мнения: 124
приветстваме инициативата ,Благодарим ви Хора

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 14:42 от ani.lucky

# 92
  • Мнения: 507
Благодаря ти thal4e2 за цветята, много ме зарадва.

Аз искам да благодаря на всички, които публикуваха и писаха в тази тема и ми помогнаха да се осъзная колко е важно да си човек, колко е важно да дариш кръв. Благодаря Ви
 Heart Eyes   bouquet

# 93
  • Мнения: 8
Здравейте на всички добри и отзивчиви хора ,много мие мъчно ,че вместо да се радваме на предстоящите празници и душите ни да са отворени за настроения и празнични преживявания,ние пак сме в задънена улица защото в кривата ни държава все нещо нее наред и пак ние сами трябва да се мъчим да намерим изход от ситуацията.Отново има криза (а защо отново,то винаги сие имало) за кръвта и пак се получава едно чакане и чакане и така.Да това е факт,едно младо момиче с таласемия вече чака за кръвопреливане една седмица .Моля Ви добри хора помогнете ни отново, дарете ни капчица от Вашата кръв.Майчето ,което се нуждае от кръв е от град Пловдив с кръвна група  А(-). МОЛЯ помогнете ни отново , дайте ни шанс да бъдем заедно на Коледа. Благодаря Ви отново , Благодаря Ви от името на всички таласемици ,които без Вашата помощ ,нямаше  да сме тук и сега............  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 05 дек 2009, 18:50 от ellinceto

# 94
  • Мнения: 4 306
ellinceto , Cry думи нямам. За съжаление нямам никой познат, който мога да помоля и е с такава група.
Да напомня, че съм АБ+ и усилено хапвам мръвчоци за добър хемоглобин Wink. Понеже четох, че не е добре да престоява кръвта, моля ако някой има нужда да се свърже с мен за да свършим максимално полезна работа.
Само да питам на "Братя Миладинови" работиха ли и в събота? Четох някъде, ама забравих Embarassed.

# 95
  • Мнения: 8
Здравейте ,Благодаря на всички, които се отзоваха и дариха кръв и помогнаха ,с цялото си сърце и душа пожелавам повече сърдечни и добри хора като Вас  Praynig,Весели и Щастливи празници на всичкии най вече здраве и късмет.  bouquet

# 96
  • Мнения: 124
Мили майчета, много бих искала да споделя с вас едно много зареждащо познанство с един от дарителите от нашата кауза.
Невероятно е че не само майки от форума, семейства и приятели са съпричастни на каузата, това ми вдъхна надежда че има млади и заинтересовани от здравословните проблеми на децата хора.
Този дарител е младеж, отдал ежедневието си на деца аутисти,този младеж няма дете и не е преживял житейска травма като нас, но е толкова съпричастен, че иска да е като слънце за всички дечица, много жих искала публично и пред вас да му БЛАГОДЯРА от името на пациентите на таласемия майор и техните родители и близки.
БЛАГОДАРЯ ТИ САШКО, благодаря ти, че те има и си толкова богат с душевни ценности, че можеш да си позволиш да даряваш от своето богатство на хора в нужда.
Благодаря ти за разбирането и за отвореното сърце както и за това че допусна каузата ми до себе си.
Благодаря на всички вас които подарихте частичка живот на нашите даца и приятели с Таласемия майор,
Нека бъдем с тях и преди коледа, нека подарим още по капка от себе си, за да могат да се радват и те на коледния уют както всеки еин от нас.
БЛАГОДАРЯ Hug  bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet

# 97
  • Мнения: 507
Здавейте на всички,
Най - накрая днес стигнах до кръвния център  Embarassed и дарих кръв. Мислех миналата седмица, но имаше съкращения в работата и нямаше как. Сега съм свообдна и намерих време за едно добро дело  Heart Eyes
Не ми разрешиха да видя списъка, но ми казаха, че няма да има проблем и кръвта ще е за децата.
Пожелавам весеки празници на всики   bouquet, изпълнени с много усмивки и любов  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 98
  • Мнения: 4 306
Преди малко се обадиха от кръвния център в София с апел да се отзова. Казаха ми, че преди Коледа има нужда от доста преливания. Специално се разбрахме за неделя, че работят от 9 до 15 часа.
Не мога да ви опиша как се почувствах. Невероятно мило ми стана, че ще мога да помогна на някого.

# 99
  • Мнения: 124
vera,наистина дните околи празниците са много тежки за хората нуждаещи се от кръв, невероятно е че имаш готовност да се отзовеш. дано има още хора които биха се отзовали, защото покрай шеметните емоции около празниците, ние сякаш позабравяме че има и хора, които заслужават също да почувстват празничния дух, а се нуждаят от капката кръв това да се случи реално......един голям поклон пред теб, едно огромно БЛАГОДАРЯ.  bouquet  bouquet  bouquet

# 100
  • Мнения: 4 306
GeryD , усещам как ще сме си дружинка  Wink. Така се случи, че горе-долу по едно време ни изтича *карантинния* период.
Днес беше пусто в центъра. Когато отидох бях сама Sad.
Отново бяха много любезни и дежурната лекарка и сестрите. Мъчно ми стана, че според едната сестра, даравящите безвъзмездно сме 10-12 жени Sad Дано не е така!
Сега ми е спокойно на душата. Всъщност дори не мисля, че има за какво чак толкова да се благодари. Оказва се не чак такова геройство даряването на кръв. Днес си мислих, че Господ ми е дал дарът да бъда здрава и да имам прекрасно семейство. Факт е, че кръвта се възобновява, изборът е мой. Аз съм благодарна.
Добрата новина е, че запалих съпруга ми. Но тъй-като в момента е много натоварен в работата, ще се отзове след НГ.
Пожелавам на всички дарители и реципиенти Весели, прекрасни празници!

# 101
  • Мнения: 507
*vera, това е страхотно и миналият път бяхме по едно и също време. Така ще се подсещаме взаимно.   bouquet
Аз също мисля, че не са нужни благодарности, защото по този начин се чувстваме по-полезни и по-пълноценни. Това е една помощ,  която ние сме способни да дадем. Кръводаряването не е геройство, а разбиране и усещане. Тук поне няма измами, кръвта отива там където е нужна, за да помогне наистина.
Права си, че най-големият дар е здравето, нашето и на хората около нас, който обичаме и те ни обичат.
Пожелавам на всички ЗДРАВЕ и сърца пълни с обич и доброта!
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ   bouquet

# 102
  • Мнения: 4 306
Ей, що така никой не е писал толкова време?
Има ли някъде банери за иницативата, да си сложа в подписа?
Да си призная не съм търсила и питам направо.

# 103
  • Мнения: 124
Vera благодаря ти за въпроса, мислех че темата ни вече не представлява интерес и някак това много ме обезсърчи в смисъл, да права си никой не е писал в темата.
Необходимоста от дарители обаче си е все същата. Банер нямаме. Имахме преди, но го промениха за да дадат ход и на други немаловажни каузи, дори бих казала спешни каузи. Би било добре каквото ти хрумне да споделиш и направим за да има повече посетители, които да се запознаят с точно този проблем, тъй като той е така да се каже постоянен.  Ако ние дарителите не се окуражаваме и не насърчаваме и други, няма кой да го реши.С две думи всичко е в наши ръце и за липсата на кръв няма коя институция да обвиняваме, може само да се насърчава най важната: хуманната!!!
Истински ме окуражи уверявам те. Благодаря и от името на пациентите в нужда от сакчето 450 милилитра кръв на всеки 27-29дни....това е нечий начин на живот,
Благодаря  Hug  bouquet

# 104
  • Мнения: 124
Послепис:
Аз съм тук всеки ден готова да разказвам за всичко което ви интересува относно проблема Таласемия Майор

Общи условия

Активация на акаунт