Опасни детски клубове

  • 2 911
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Е,явно децата са били "необезпокоявани" не само от възпитателките,но и от техните родители.Аз лично не бих стояла да гледам детето ми как се катери по ограда и да не предприема нищо Rolling Eyes а на всичкото отгоре след това да търся и отговорност от чужди хора Naughty
 Момичетата,които работят в тези клубове имат задължението да организират партито,да го водят и да забавляват децата.От там нататък всеки родител си гледа детето.Така,че не знам в случая чие е безхаберието?!!
 Единствената им вина е,че оградата не е направена както трябва,но пък оградите по принцип не служат за катерене,така че.....
 Но...това си е само мое мнение Simple Smile




Аз не бих възпряла детето си да се катери по оградите, и аз съм го правила, но и едва ли бих се тръшкала, ако падне - но това е друга тема.


Въпросът е, че отговорни за децата за времето на престоя в детския клуб са организаторите / възпитателите, не родителите - те изобщо биха могли и да не са наоколо.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Колко деца са били на партито, тези възпитателки аниматори ли са били, или просто са наблюдавали децата, само вие ли сте били по това време в детския клуб...
Вместо да се загрижите за здравето на детето, веднага повдигате въпроса за оградата! Thinking
Сигурно и по-здрава да е била оградата като се катерят на нея повечко деца ... пак е щяло да стане същото.

Хайде пък дано и ние да сме виждали огради! Какви са тези глупости, дето ги говориш!? Дано не си строителен инженер, че си представям какви конструкции биха излизали изпод твоите схеми...  Sick брррр...

# 17
  • Мнения: 60
 Shocked

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 16:39 от mese4ko

# 18
  • Мнения: 2

[/quote]

Аз лично бих се обезпокоила, ако 5-6-годишното ми дете не проявява интерес към оградите и не иска да се катери по тях.

Не мисля,че си разбрала какво искам да кажа!Всички деца проявяват интерес към подобни дейности-нормално е.В случая обаче става въпрос дали родителите са "проявили интерес"към децата си.Както вече писах,аз не бих стояла да гледам как детето ми пада,а ако искаш ще си говорим пак,когато твоето дете започне да проявява интерес към катеренето,дали ще стоиш безучастно отстрани. Grinning

alessfs и mese4ko, вие да не работите в тоя клуб или да сте роднини на съдържателя  Laughing Иначе ми е трудно да си представя тези неадекватни писания.
[/quote]

Не ме карай да се смея.... Joy Joy Joy....Да обявиш нечие мнение за неадекватно само защото не съвпада с твоето...........не знам...... newsm78......как му се вика на това......

# 19
  • Мнения: 60
На това му се вика, човек който не уважава чуждо мнение  Peace

# 20
  • Мнения: 1 473
Точно защото доста детски клубове са всичко друго, но не и предназначени за деца, преди да организирам рожден ден или друго събитие в детски клуб, първо ще го посетя на место, за да се уверя, че е безопасен за здравето и живота на детето ми, съответно и за останалите деца гости. След като оградата е била толкова интереса за децата, представям си с какви глупости са се опитвали да им грабнат вниманието. Съжалявам за случилото се, но отговорността винаги е на родителя.

# 21
  • Мнения: 636
Добре правиш, че си предприела мерки. На детски партита изобщо не е задължително присъствието на родителите и тяхната намеса - нали за това са какичките.  Ако оградата не е тяхна и не отговарят за нея, би трябвало достъпът до нея на децата, които са под техен  контрол, да е невъзможен. Ами утре може някое от "контролираните" от тях деца да излезе на улицата и да го блъсне кола, а те да кажат "Тази улица и тази кола не са наши". Много, ама много умно са ти отговрили...

# 22
  • Мнения: 6 206
seni, хайде да не се изопачават нещата. Това за колата е доста нелеп пример.
Въобще не си била там и не знаеш какво е станало.
Партито е било приключило доколкото разбирам и са се изпращали гости вече. Бабата на детето е била до него.
И, да, въпросът е на договорки.
В моите центрове има писмена декларация, че момичетата и аниматорите отговарят за забавлението на децата, за тяхната сигурност и безопасност отговарят техните родители. И всеки родител посетил центровете ми или организирал парти разписва такава декларация. Което не ме освобождава от отговорност да обезопася съоръженията си и да имам инструкции за правилното им използване.
Доколкото разбирам претенциите на авторката не са към персонала, а към необесопасената ограда и последствията от това. Което е разумното в случая.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

В моите центрове има писмена декларация, че момичетата и аниматорите отговарят за забавлението на децата, за тяхната сигурност и безопасност отговарят техните родители.
Аз не съм съгласна, че докато аниматорите занимават децата, родителите отговарят за тяхната сигурност и безопасност.

# 24
  • Мнения: 7
Партито не беше приключило, оставаше около половин час до края. Нека възпитателите да не изпълняват задълженията си. Щом виждат възрастни около децата, които играят, защо да се морят хората... Но поне да ни предупредят, че оградата е опасна, да сложат надпис "ОПАСНА ОГРАДА". Кой познава 6-годишно момче, което не иска да се катери? И те се катерят бързо. Оградата беше метална. От нея се откърти цяло парче. Голямо. Колко огради и катерушки сте видели да се чупят от 24-килограмово дете. А тази ограда многократно се е чупила и е била заварявана по думите на собственичката. Това ме възмути. Грешката е моя, че не съм отишла предварително да разклатя оградата. Не можах да се сетя за това. Родителите имат своите отговорности. Това обаче не е същността на въпроса в случая. Иначе темата щеше да бъде "Чия е отговорността за сигурността на децата по време на парти в детски клуб - на родителя или възпитателя/аниматор?" Претенциите ми действително са към необезопасения терен и респективно към тези, които не са се погрижили за това. Аз не исках да се оплача от една случка и да занимавам хората с лични проблеми, а да повдигна въпроса, че ние всички трябва да сигнализираме за опасностите, които забелязваме в детските клубове. Само така, смятам аз, собствениците им ще предприемат необходимите мерки. В този център например през деня се гледат деца. Родителите са на работа. В много центрове залите за игра са отделени от мястото, където стоят родителите. А тогава? Чия е отговорността - на родителите, на обществото, на държавата... Благодаря на всички, които разбраха същността на проблема!

# 25
  • Мнения: 2 011
...
В моите центрове има писмена декларация, че момичетата и аниматорите отговарят за забавлението на децата, за тяхната сигурност и безопасност отговарят техните родители. И всеки родител посетил центровете ми или организирал парти разписва такава декларация...

Това май не е вярно... Поне в случаите,в които аз съм водела детето си,но както и да е...

И какво се случва  тогава?Как един родител оставя детето си на хора,които декларират,че не носят отговорност за безопасността на детето му?Когато стане инцидент в клуба,докато родителят го няма(за което си е платил),кой следва да е отговорен?Родителят ли?

# 26
  • Мнения: 6 206
Да, всеки който организира парти подписва такава декларация - изрично при организиране наблягам, че осигуряваме забавлението.
Организиране на парти и почасово гледане на дете са две различни дейности, за които си има различни правила и декларации.
Да, всеки, който оставя детето си само подписва декларация, че осъзнава, че индицент може да се случи и при най-голяма грижа и дава съгласието си за действията на персонала да повикат спешна помощ и тн т. Ако си си оставяла детето само, си я чела декларацията.
Както и да е, темата е за друго, авторката е достатъчно интелигентен човек и се изяснихме.

# 27
  • Мнения: 418
Добре тогава,има клубове в които помещението за родители е отделено от това за игра със стена.Тогава какво правим,да стоим на входа и да гледаме да не се случи недай си боже нещо с децата ли,защото ние носим отговорност.А ми щом се плаща само за забавление аз ще си забавлявам детето вкъщи,поне ще знам че със сигурност е в безопасност.Направо съм потресена от инцидента и от някои писания по темата.

# 28
  • Мнения: 37

...
В моите центрове има писмена декларация, че момичетата и аниматорите отговарят за забавлението на децата, за тяхната сигурност и безопасност отговарят техните родители. И всеки родител посетил центровете ми или организирал парти разписва такава декларация...

Аз също съм потресена от това което прочетох  Shocked. Синът ми е още малък за клуб, но след изнесените факти, как клубът не носи отговорност за безопасността на забавленията, които предлага, едва ли ще го заведа някога. Все пак нали плащаме да се грижат за детето, докато се забавлява, иначе каква е разликата дали ще го заведа в парка на катерушките или в клуба на съораженията??? И как отговарят родителите за тяхната сигурност и безопасност(на децата си) като в повечето случаи даже не ги и виждат newsm78

Общи условия

Активация на акаунт