Слънцезащитен LA ROCHE-POSAY

  • 4 227
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 110
На опаковката пише годност до декември 2009г. ,но нещата се променят когато козметиката се отваря и се ползва- в нея влиза въздух. И тогава най-често на всички кремове,лакове,шампоани...пише един знак на който е показано ,че след отварянето срока на годност е 9,10 или 12 месеца!

# 16
  • София
  • Мнения: 723
по принцип за тези продукти има два срока на годност - единият е нещо като краен - независимо дали е отворен или не - предполагам, че този ти изтича декември месец.
Другият срок е обикновено 12 месеца от отварянето - т.е. най-вероятно е изтекъл. Аз не бих рискувала още повече за бебе, пък дори и да се окаже, че може да са ползва от деца.

Аз също ползвам са сина ми тази марка, но си е изрично за деца.

# 17
  • Мнения: 3 157
Хм,аз също ползвам миналогодишен крем за детето ми.Не бях се замислила,че може да е проблем.

нещата се променят когато козметиката се отваря и се ползва- в нея влиза въздух.
Си-си♥,кои неща се променят-съставките ли?Какво значение има въздуха в случая?На неотваряните опаковки има сложено едно целофанче(в най-добрия случай,на някои няма нищо).Нали не мислиш,че то спира въздуха?
А,че козметиката се поврежда от въздуха ми звучи.... Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
elpet не съм ивонска, но този спрей го гледах в Ремедиум.
големи благодарности  Hug ще отскоча да погледна, съвсем бях изключила за тази верига Peace

# 19
  • Мнения: 2 013
За малката бих купила нов крем.
Виж аз ползвам всичко. Crazy

# 20
  • Мнения: 4 306
Хм,аз също ползвам миналогодишен крем за детето ми.Не бях се замислила,че може да е проблем.

нещата се променят когато козметиката се отваря и се ползва- в нея влиза въздух.
Си-си♥,кои неща се променят-съставките ли?Какво значение има въздуха в случая?На неотваряните опаковки има сложено едно целофанче(в най-добрия случай,на някои няма нищо).Нали не мислиш,че то спира въздуха?
А,че козметиката се поврежда от въздуха ми звучи.... Laughing


При отварянето и вземането на крем в опаковката навлизат бактерии /дори и от ръката, с която взимаш крем/, които могат да предизвикат развалянето на крема, както и дерматологични проблеми. Въздухът може да предизвика окисление и гранясване на маслената фаза.
Не случайно повечето производители дават  два срока  за годност при затворена и отворена опаковка.

А за въпросни крем на Ларош, забелязали ли сте от него да се получават жълтеникави петна по дрешките? Вече няколко дрешки ми се захабиха от него Sad

# 21
  • Мнения: 525

Цитирам.

По въпроса по - горе, да, оставя петна. Особено върху бяло. За да избегна това нанасям крема преди да облека съответната дреха или така, че да не я засегна.

# 22
  • Мнения: 42
щом е за вьзрастни не е подходящ за деца-а да не говорим за бебета.Ползвам сьщия но сьс фактор 50 и пише 4е срока на годност е 1 година след отварянето.Моя ве4е направи година но продьлжава да вьрши работа.

# 23
  • Мнения: 4 306
Значи не си въобразявам  #Crazy. Изключих всички други възможности, но петната са все на ръкавите, на края на крачолите, около врата и интересното е, че като се изпере дрехата почти не личат, стават по-тъмни на слънце или като се глади.
То и аз го слагам преди да излезем, но не винаги успявам да се преборя и с двамата да е преди да ги облека Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт