Заведение или магазин?

  • 4 472
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Мерси ,Марадон!
както винаги ценен съвет  Peace Wink


Как Сийка,,натам вървят нещата

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
До колкото разбирам става въпрос за малко кафене или магазинче, анли?
С малко пари, маломерно и тн..

Кво да ти кажа... Без значение. И в двата случая давам  година живот или максимум 2 кретане.
Освен ако не е на уникално място или не предлагате нещо уникално. Иначе  - сори.

Успех желая и помислете за други варианти да умножите парите си.  Peace

До колкото разбирам става въпрос за малко кафене или магазинче, анли?
С малко пари, маломерно и тн..

Кво да ти кажа... Без значение. И в двата случая давам  година живот или максимум 2 кретане.
Освен ако не е на уникално място или не предлагате нещо уникално. Иначе  - сори.

Успех желая и помислете за други варианти да умножите парите си.  Peace

ти пък?на кафе не ходиш ли?

# 17
  • Мнения: 24
Мечтата ми е да имам бар на плажа Simple Smile

# 18
  • Мнения: 25 633
А моята - да имам плаж край бара.  Laughing

# 19
  • Мнения: 5 462
E кво общо има това Марадона или кото и да е друг пишещ тук дали ходи на кафе или не ???
Тръгвате да правите бизнес с неща от които хората някога преди доста време са направили някой друг лев , но не и сега .Онзи ден една мама писа пък че искала аптека да отваря , ами те аптеките поголовно затварят вече ..
Тези бизнеси са на доизживяване (особено магазинче (при това под наем ) за хранителн стоки ).
Това е супер неуспешен вид бизнес който ако сега го почва някой е направо луд .
Освен ако не продава нещо много по различно(както каза Марадона ) като продукт пак хранителен но различен от масовия , иначе един обикновен магазин за хранителни стоки .. ще загубиш със сигурност.
Послушай Сели и друг път съм казвала той знае какво говори. Peace

# 20
  • Мнения: 2 829
 Joy Joy Joy Joy


Маркрит ,кефиш Mr. Green

интересно ми е,каква идея би дала...

Как Сийка--като тук нали http://images.google.com/images?q=tbn:fMHSR8JRAbVsYM:http://4.bp … 0/mem10-beach.jpg
ех размечтах се

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 16:03 от MЪНКИ

# 21
  • Мнения: 5 462
Joy Joy Joy Joy


Маркрит ,кефиш Mr. Green

интересно ми е,каква идея би дала...

как Сийка--като тук нали http://images.google.com/images?q=tbn:fMHSR8JRAbVsYM:http://4.bp … 0/mem10-beach.jpg
ех размечтах се
Мънки , имам идея .. но естествено няма да я кажа .Много е интересна даже , но що трябва да я споделям  ???От къв зор .Чакам нещо и ще я осъществя и тази си идея . Peace

# 22
  • Мнения: 481
В условия на криза,не е най-удачно да се влагат пари в точно такъв бизнес.Но пък не е удачно и да влагаш пари в нещо от което не разбираш.Щом в тази сфера имате опит,значи правилно сте се насочили.
Моят съвет е да направите и двете .Сега ще го обясня с пример.
Магазин за паста,зехтин,олио.Продават се пакетирани,има щанд за всякакви керамични съдове-за подправки,олио,бурканчета-красиви неща,които стават и за подарък.Щанд за вино.Хладилен щанд с готови салати с паста.И място с 5-6 масички или навън -където може да хапне човек салати,паста,да изпие чаша вино.За да е успешно обаче,зависи от мястото където ще е.За квартален магазин не става.Трябва да е на оживено място близо до офиси,до магазини...
А,най-добре не ме слушайте....аз не съм в Бг и нямам реална представа от нещата там.Въпреки ,че чета всеки ден форуми и новини

# 23
  • Мнения: 1 212
В което и от двете да инвестирате би имало успех,
стига да се подхване както трябва и да се управлява добре.

Точно онзи ден се чудех гледайки разни ми ти новостроящи комплекси
в пукащата се по шефовете си столица ....
Винаги има нужда и от някое магазинче на "кьоше" , което да обира необходимостта от
спешни покупки.
Всички пазаруваме от мега - маркетите, имаме си карти, събираме точки и прочие , ама с ръка на сърцето
си признайте,  не ви ли се е случвало да прескачате до най-близкото квартално магазинче я за яйца, масло
или каквото там сте забравили ?
В някои европейски държави кварталните магазинчета са с лого Билла / просто умален вариант/ или някой друг гигант
с цяла верига такива .... затова няма място за дребните риби.
Тук при нас да стане това , ако стане .... ще мине много време .

# 24
  • Мнения: 24
Мислила съм си за магазинче с подправки, най-различни и екзотични.

# 25
  • Мнения: 5 462
Засрамена се отеглям от темата ...
Абсолютна патка съм която нищо не разбира.
 newsm09 Weary

# 26
  • Мнения: 593
До колкото разбирам става въпрос за малко кафене или магазинче, анли?
С малко пари, маломерно и тн..

Кво да ти кажа... Без значение. И в двата случая давам  година живот или максимум 2 кретане.
Освен ако не е на уникално място или не предлагате нещо уникално. Иначе  - сори.

Успех желая и помислете за други варианти да умножите парите си.  Peace

За съжаление, Марадона е прав.

Големите риби изяждат малките.

# 27
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
В някои европейски държави кварталните магазинчета са с лого Билла / просто умален вариант/ или някой друг гигант
с цяла верига такива .... затова няма място за дребните риби.
Тук при нас да стане това , ако стане .... ще мине много време .
За съжаление, мисля, че точно това се случва вече и с магазините, и с аптеките дори- веригите задушават дребните. Не мисля, че ще мине много време.
Съвет към авторката- мястото би било определящо, според мен- какво има наоколо, какви магазини и заведения пр. Успех, все пак!

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 17:06 от pirinka

# 28
  • Мнения: 9 865
Аз бих избрала заведение, но зависи как ще се направи. Дори и квартално да е,
може да бъде доходоносно, стига човек да разбира от тези работи. Ако ще е
поредното караванесто с бира и кафе в пластмасови чашки, мноу ясно, че няма
да има небивал успех.
ХС-тата са ценни, където ги няма. Ако в района има още 5... няма смисъл от 6-ти.
Хипер-мега маркети, ама в Орландо(вци), например, не е стъпила нито една верига,
разбираемо де, и хората си пазаруват в бакалиите, където на прятелски начала се
обсъждат мазоли, плетки и рецепти за кексове. Отплеснах се.

# 29
  • Мнения: 6 206
Бих избрала това, което разбирам.
Бих го направила уникално. Ама уникално да идват през два квартала при мен.
И дали е заведение или магазин няма значение.
Преди два дни влезнах в квартално магазинче хранително - ама подредено, ама чисто, направо блести, едно усмихнато момиче ме посреща, отваря ми вратата, 300% беше собственичката. Всичко пипнато както трябва - отпред красиво направено правилните и хубави зеленчуци и плодове, верно по-скъпи от пазара, но са там, вестници, по нещата наредени за детски лакомства разбрах, че зарежда човек, който си разбира от нещата. Влезнах за вода, а си излезнах с 5 неща - вестници, плодове, вода, вълшебни сламки за детето и тн т. Не вярвам, че това магазинче ще затвори скоро. Дано не.
По същия начин е заведението. Едно капучино да направиш се иска майсторлък. Дори кафето си е цяла наука.
Така че - захващайте се само с неща, от които разбирате. Иначе шанс не знам как може да има.
Квартални заведения и магазини под път и над път. Защо да дойдат точно при теб? Само защото си им по път. Само това вече не е достатъчно. Отделно тези попътните места са заети от години и никой не ги пуска. Или ако ги пусне, ще е такъв наема, че забрави.

Общи условия

Активация на акаунт