От кой месец влиза попарата с чай и сухари?

  • 5 659
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Докторът ти е  ooooh! Нямам думи  Rolling Eyes
Кисело мляко за токлова малко бебе.. че и с ПОВЕЧКО вода..
Нощното хранене си е повече от нормално..
Сокчетата от 2 месец - ма как, те са просто жизненоважни  Mr. Green
4 хранения са малко за възраста ви..
8кг. изобщо не е пълничка..
Нищо няма да й пречи като прохожда.. А да я слагаш в проходилка не е най-доброто нещо ..

Просто.. В кой век живее тоз човек..
И за съжаление не само той  Rolling Eyes ..

# 16
  • Мнения: 4 915
Ако е пълничка изобщо не я слагай в проходилка, най-малко пък на 6 месеца. Остави я да се научи да пълзи, да се изправя сама и да се научи да ходи, държейки се за мебелите. Това всъщност е препоръка не само за пълнички деца.

Схемата, по която сте захранили е много остаряла вече морално и научно. Както и да е, вече е факт. Гледай поне да храниш по-здравословно, махни соковете и бисквитите.
Наистина ли не пие никакво адаптирано мляко? Киселото мляко за такова малко дете е противопоказно - висок риск от алергии, а не съдържа и 1/10 от полезните и необходими съставки на АМ. Особено, ако го даваш и разредено с повече вода...

До годинката около 70 % от дневната дажба на детето трябва да е мляко. Не кисело, а кърма или АМ. 

# 17
  • Мнения: 34
Знам че най добрата храна за бебето е майчината кърма а след това АМ но при нашия случай тя повръща на фонтан от всяко едно АМ затова преминахме на кисело мляко и тъи като в него няма никакви витамини и тнт аз давам пюрета, сокове и каши за да може да приема нещо полезно поне, знам че е рано за всичко това но просто незнам какво да направя, всички тези храни и действат много добре, не ги повръща а за алергии слава богу все още нямаме въпреки че от доста време сме на мляко, относно броя на храненията според мен това е достатъчно, каката съм я хранила под същия режим и не съм имала никакъв проблем.

# 18
  • Мнения: 1 174
veni_i_koci здравей  Wink Няма лошо, че си захранила по "старата схема", както я наричаме. Наистина по - добрия вариант е да беше изчакала още малко преди да почнеш със захранването, но нищо страшно не е станало. Както са ти писали момичетата по - горе, има известен риск от предизвикване на алергии при бебето, ако се захрани прекалено рано и прибързано, но това е риск, не задължителен резултат  Peace
Хубаво е обаче голяма част от менюто на детето да е мляко, пък дори и кисело, щом не й понася АМ, а вече не кърмиш. Ще напишеш ли малко по - подробно режима на хранене на детето. Кога пие мляко, кога яде твърда храна, по колко и каква храна, сока кога даваш ? Ти си захранила от третия месец, значи сега е втория месец от захранването, нали така ? Значи долу горе 2 или 3 твърди хранения на ден трябва да има и още 3-4 пъти да пие мляко /не го разреждай повече от необходимото, на детето му трябва мляко, с вода не може да се нахрани/. Ако държиш да даваш нещо тестяно, говоря за бисквитите, има бишкоти на Плазмон, които се пускат в млякото на детето или сока и се разтварят, те са без глутен и за деца над 4 месеца, има и сухо мляко в тях, тъкмо още нещо млечно ще хапва. Друг вариант са сухарите, пак без глутен или кашите /те са според мен идеалния вариант - без глутен, зърнени, засищат, имат и витамини/. Добре е, че детето си хапва и друга храна освен млякото, но 4 хранения плюс нощно са малко за 5 месечно бебе, хубаво е да са поне 6, най - добре 7, от които 2 или 3 твърди, другото мляко. И последно - няма нищо лошо в това, че детето тежи 8 кг., няма да му изкривят крачетата, ако го оставиш да седне, да се изправи когато то иска, не го слагай в паяк преди да се е изправило само, природата си знае работата. Педиатрите понякога доста прибързват със съветите, без да отчетат факта, че децата са различни, не може всички да се впишат в една обща рамка. Остави детето само да реши кога е готово да се изправи и да проходи, няма нужда да насилваш нещата  Peace  Като пишеш по - подробно, ще видим какво още може да те посъветваме.   

# 19
  • Мнения: 34
Малката яде 4 пъти на ден сутрин мляко с бисквити, на обяд зеленчуково или месно пюре с половин бурканче плодово за десерт, след обяд отново мляко с бисквити и за вечеря или каша или мляко с бисквити зависи каквото аз реша, само през ноща към 4 часа и правя само кисело мляко и тогава слагам малко вода иначе млякото не го разреждам. Относно броя на храненията аз мисля че 7 хранения за 5 месечно бебе са много освен ако нее на кърма или само на АМ, мисля че 5-те хранения са и достатъчни и тя не плаче от глад между тях, яде през 4 часа и пие 2 пъти по 30-40грама сок.

# 20
  • Мнения: 1 174
Разбрах защо се е получило недоразумение, ти не разреждаш млякото, както се правеше едно време: една част мляко, три части вода. Така детето пие по - скоро айрян, затова се даваше по 4 - 5 шишета такова мляко. В твоя случай наистина няма нужда, млякото си е доста, предполагам, че около 100-150 мл. мляко има на хранене, нали ?
Иначе другото си е добре, има зеленчуци, плодове, каша, предполагам щом детето си яде кисело мляко, няма проблем да дадеш попара, но нека бъде със сухари, а не с хляб или бисквити, по - полезно е. Ти така или иначе си вкарала глутен с бисквитите, тъй че може и да вземеш сухари, да замениш бисквитите с тях или да редуваш. За месото обаче е малко рано, струва ми се, преди се даваше месно пюре след 6-тия месец, но щом си го дала вече, продължавай си с тези неща. Няма смисъл да спреш да даваш нещо от нещата, които тя вече си хапва. При условие, че детето яде почти всичко друго, не виждам проблем да дадеш и сирена попара, но пък ако я дадеш за закуска, ще отпадне едното мляко с бисквити, което сега даваш, да не намалеят пък млечните хранения  newsm78 От друга страна в попарата има сирене, което пак си е млечен продукт. Съвета ми е да не избързваш с добавянето на нови неща в менюто на детето, то си хапва достатъчно разнообразна храна, така че следи да яде достатъчно млечни продукти заради калция в тях, както знаеш на детето му е нужен и може да опиташ да купуваш млечни каши, щом са вкарани млечни продукти, в тях има АМ, обогатени са с витамини, може пък адаптираното мляко, като е в кашата да не предизвика повръщане у детето. 

# 21
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Никак няма полза от попара..хляб с масло и сирене ..то на мен ми става зле то нея.Малката не я лизвала, направо я плюеше.. не че не съм пробвала да и предложа след 1 годинка за пръв прът.

# 22
  • Мнения: 1 174
На мен пък изобщо не ми става зле от попара, напротив много обичам попара с хляб, сирене, чай и малко захар. Редовно закусвам това. Ти ядеш ли хляб, а сирене, чай пиеш ли ? Масло обичаш ли ? Защо ги ядеш като няма полза от тях ?  
Какво лошо има да предложиш на детето масло и сирене, комбинирано с чай или вода, с малко хляб / сухар  за засищане   newsm78 ?

# 23
  • Мнения: 3 929
Мисля, че най-рано беше 10 месец. Сиренето е колкото кибритена кутийка, предварително изкиснато във вода.

# 24
  • Мнения: 1 558
Какви сокчета даваш на бебка? На дъщеричката ми давах сок от морков или ябълка,но ПРЯСНО ИЗЦЕДЕН по 20-30 гр. дневно,след като навърши 4 месеца Peace Дъщеря ми е на 8 месеца ,яде 4 пъти дневно:сутрин,следобед и вечер АМ,а на обяд 1 пюре. Не знам колко точно кг тежи,тази седмица сме на консултация,но миналия месец беше 7,1кг newsm78

# 25
  • Мнения: 6 713
Аз дадох попара на 7 месеца. Първо въведох глутена с овесена каша на Милупа. Относно попарата - много й харесва, яде си и аз й давам 2-3 пъти седмично. Не виждам нищо лошо в попарата.  Peace

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Попарата се дава като въведеш глутена преди това. Peace

Общи условия

Активация на акаунт