А защо НЕ сте кръводарител?

  • 22 374
  • 335
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 428
имам псориазис, иначе бих дарявала, защото е граждански отговорно. А кръвната мигрупа е А2- и знам, че е нужна. Е, и кръвното ми е ниско(40/90 до 60/100), но това е преодолим проблем - ако е просто ниско, без човек да се чувства зле от него, мисля че е допустимо даряването. Един единствен път опитах да дам кръв - в университета навремето, но пък имах и относително прясна татуировка и ме върнаха...

# 226
  • Мнения: 46 518
Отговорих с Друго, защото ми е много ниско кръвното ...

Това не е друго, а здравословен проблем (според лекарите), още в първия пост изключих хората, които по здравословни причини не даряват, затов ане разбирам, защо продължвате да гласувате с "Друго"?

а пък според моята лекарка килата и кръвното нямат общо.аз съм жив пример-над 90кг съм/колко над няма да кажа Mr. Green/,а кръвното ми е 80/50.

И аз съм с наднормено тегло, и 50 и 80 кг., пак кръвното ми е ниско, въобще не виждам връзка ...

# 227
  • Мнения: 431
Дарявала съм над 10 пъти безвъзмездно за непознати, с много рядка група съм и ми се радват. Обаче ми се струва, че с месеци след кръводаряване съм парцал, повишена сънливост, лесна уморяемост, ниска концентрация, бледа съм като платно и със сенки под очите като панда. Засега съм решила повече да не кръводарявам, освен ако не се налага за близък. Време е да се погрижа и за тялото си.

Относно кръвното - с ниско съм и никога не съм имала проблем по време или след кръводаряване.

# 228
  • Мнения: 9 483
имам псориазис, иначе бих дарявала, защото е граждански отговорно. А кръвната мигрупа е А2- и знам, че е нужна. Е, и кръвното ми е ниско(40/90 до 60/100), но това е преодолим проблем - ако е просто ниско, без човек да се чувства зле от него, мисля че е допустимо даряването. Един единствен път опитах да дам кръв - в университета навремето, но пък имах и относително прясна татуировка и ме върнаха...

Предполагам сте наясно, че заболяването ви не е заразно и няма как да бъде предадено по никакъв път-дори и кръвен Peace

# 229
  • Мнения: 6 618
имам псориазис, иначе бих дарявала, защото е граждански отговорно. А кръвната мигрупа е А2- и знам, че е нужна. Е, и кръвното ми е ниско(40/90 до 60/100), но това е преодолим проблем - ако е просто ниско, без човек да се чувства зле от него, мисля че е допустимо даряването. Един единствен път опитах да дам кръв - в университета навремето, но пък имах и относително прясна татуировка и ме върнаха...

Предполагам сте наясно, че заболяването ви не е заразно и няма как да бъде предадено по никакъв път-дори и кръвен Peace

А при проблеми със щетовидната защо не дават то пак не е заразно?

# 230
  • София
  • Мнения: 1 230
Преди да прочета, че изключваш по медицински причини, посочих отговор Друго. Затова да поясня: под 50кг. съм и с ниско кръвно. Работя в Бизнес Парк София и там преди около месец имаше кампания за кръводаряване. Честно, въпреки всичките показания, че не ставам за кръводарител, бях готова да отида. Винаги съм искала да помогна, но личната ми докторка категорично ми забрани.

# 231
  • Мнения: 46 518
Преди да прочета, че изключваш по медицински причини, посочих отговор Друго ...

Няма проблем, стават грешки, затова съм оставила опция "Изтрий глас", изтрий го и гласувай пак  Peace

# 232
  • София
  • Мнения: 2 428
имам псориазис, иначе бих дарявала, защото е граждански отговорно. А кръвната мигрупа е А2- и знам, че е нужна. Е, и кръвното ми е ниско(40/90 до 60/100), но това е преодолим проблем - ако е просто ниско, без човек да се чувства зле от него, мисля че е допустимо даряването. Един единствен път опитах да дам кръв - в университета навремето, но пък имах и относително прясна татуировка и ме върнаха...

Предполагам сте наясно, че заболяването ви не е заразно и няма как да бъде предадено по никакъв път-дори и кръвен Peace


наясно съм,но явно те не са .... дори го водят в графа кожни заболявания  Rolling Eyes

така или иначе при мен е почти невидимо, така че може би ще мога да ги преметна... и въпреки това не знам дали няма да поставя някого в риск ...

# 233
  • Мнения: 9 483
имам псориазис, иначе бих дарявала, защото е граждански отговорно. А кръвната мигрупа е А2- и знам, че е нужна. Е, и кръвното ми е ниско(40/90 до 60/100), но това е преодолим проблем - ако е просто ниско, без човек да се чувства зле от него, мисля че е допустимо даряването. Един единствен път опитах да дам кръв - в университета навремето, но пък имах и относително прясна татуировка и ме върнаха...

Предполагам сте наясно, че заболяването ви не е заразно и няма как да бъде предадено по никакъв път-дори и кръвен Peace

А при проблеми със щетовидната защо не дават то пак не е заразно?

Двете неща, ама нищо общо нямат Stop

Не мога да се впусна в обяснения относно функцията, ролята и последствията от дейността на щитовидната жлеза...
Тиреоидните хормони, които произвежда,  повлияват почти всички тъкани и органи в тялото.
Така че е обяснимо защо при проблем с нея, отказват кръводаряването Wink

# 234
  • Мнения: 2 070
Много ниско кръвно и хемоглобин на долната граница на нормата.

# 235
  • София
  • Мнения: 8 932
Заради килограмите и таласемията.

# 236
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз ходих 2 пъти да давам кръв за близки, но се оказа че кръвта ми е гъста и тече много бавно.  Даже втория път не можаха да ми вземат необходимото количество- просто кръвта по едно време спря да тече и нищо не помогна, нито пристягането, нито помпането. Имам проблеми даже при даването на кръв за изследвания. Не знам защо е така- някой знае ли?

Обезводняване? Стрес от иглата? На мен ми се случва редовно, сега ми теглят кръвта непрекъснато покрай бременността, имам тънки и лесно констриктващи вени. Обикновено се наливам с много вода преди тестовете, избягвам кафета и подобни обезводняващи.

# 237
  • Мнения: 101
Заради таласемия.

# 238
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Отговорих с друго и ще ви дам линк с причината!

# 239
  • Мнения: 1 671
Ходила съм 2 пъти да дарявам кръв - и двата пъти са ме връщали - ниско кръвно + високо късогледство. Казват, че за мен не е никак добре.
Други членове от семейстовто ми обаче редовно даряват кръв, за съжаление все заради нужда на някой познат.

Общи условия

Активация на акаунт