С какво да фиксирам прическа правена с маша???

  • 5 617
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 198
Здравейте!
Косата ми е тънка и мека. Всяка сутрин я правя с маша или преса, но издържа точно 1 час.Пробвах с пяна преди машата, след навиването с лак, но седи изкуствено.Дайте съвет!

# 16
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Аз използвам пяна за къдрици.Слагам пяната на всеки кичур и навивам.Косата след това е мека и издържа цял ден.Каквото и да сложа не мисля,че ще издържи повече от 1 ден,защото е от косата.Моята също е тънка и мека и трудно се поддава на къдрене.Ако не използвам пяна докато навивам от другата страна първата вече се е изправила.По същият начин процедирам и с ролки,но оставам да спа с тях и резултата ми харесва повече,а и не изгарят косата.

# 17
  • Мнения: 18
Аз използвам пяна за къдрици.Слагам пяната на всеки кичур и навивам.Косата след това е мека и издържа цял ден.Каквото и да сложа не мисля,че ще издържи повече от 1 ден,защото е от косата.Моята също е тънка и мека и трудно се поддава на къдрене.Ако не използвам пяна докато навивам от другата страна първата вече се е изправила.По същият начин процедирам и с ролки,но оставам да спа с тях и резултата ми харесва повече,а и не изгарят косата.

Каква пяна ползваш?Не става ли касата на клечки?
Много харесвам косата се навита с маша,дори имам същия комплект на Philips,но много рядко се правя,защото не ми се занимава по 1-2ч.Пръскам всеки кичур с лак после навивам като свърша пак с лак.Не ми става на клечки косата.

# 18
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Използвам пяна на Wellaflex за къдрици с фиксация 2.Косата не става на клечки мека е и стои много естествено.Ползвала съм лак пак на Wella с фиксация 4,но косата става твърда и на клечки и в резултат стои много искуствено.Довечера ще пусна снимка,че апарата не е в мен в момента,а онзи ден се снимах само,че навита с ролки.Когато се навивам с маша стои по същия начин,но тъй като косата ми е много тънка избягвам машата.

# 19
  • Мнения: 18
me4ta22 Благодаря ти   bouquet

# 20
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Ето тук http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2266/129102067057084789612460 … fkN5a1VmVixUC.JPG Само да отбележа,че косата ми е абсолютно права и както писах издържа навита само един ден и задължително с пяна.Тук е в късния следобед и почти се е изправила,а на следващия ден все едно не е била къдрена.Исках да се види,че дори и с пяна стои леко небрежно и естествено,а не на клечки.

# 21
  • Мнения: 55
Здравейте!
Косата ми е тънка и мека. Всяка сутрин я правя с маша или преса, но издържа точно 1 час.Пробвах с пяна преди машата, след навиването с лак, но седи изкуствено.Дайте съвет!

Можеш да пробваш и друг вариант. Пяната разпределяш равномерно по цялата дължина на косата докато все още е влажна. След това кичур по кичур навиваш и задържаш с малки щипки , или фибички. Изсушаваш косата с дифузер ,
(държиш го на няколко сантиметра от скалпа ) след което , когато косата е съвсем суха , пускаш къдриците и фиксираш с лак. Продължителността на процедурата е същата като на къдренето.

# 22
  • Мнения: 9
най-важното е каква е машата или пресата, колко вата е, и тогава всичко останало. не го забравяйте! а иначе със сух лак от далече!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 214
И аз не мога да задържа къдриците повече от няколко часа  Sad Взех си преса за къдрици, използвам пяна на Тафт и след като се накъдря и лак, но..... резултатът не е какъвто искам. След 2-3 часа се отпускат и косата ми става почти права - а съм я правила час и половина-два  Cry

# 24
  • Мнения: 2 039
Аз правя така: кичур по кичур пръскам с лак и навивам, ама отгоре надолу; после със задната част на гребен с шипове рязко разресвам буклите; после дооформям с пръсти и накрая обилно купища с лак. Става страхотно,в никакъв случай изкуствено, но след 5 часа къдриците са доста поизправени, а на другия ден косата е като кошница. Така че ще пробвам гореописаната рецепта, дано помогне  Peace

Общи условия

Активация на акаунт